نکات مهم در خرید مبلمان راحتی

خرید مبلمان

خرید مبلمان یکی از دغدغه های این روزهای افراد در زندگی روزمره شان است. به دلیل تنوع زیادی که در محصولات مبل و صندلی وجود دارد، باید در خرید آن نکاتی توجه کرد. نکاتی که باعث می شود شما بعد از خرید مبلمان خود از خرید خود پشیمان نشوید و خرید موفق و با رضایت را انجام دهید. ما در ادامه شما را با نکاتی آشنا می کنیم که در خرید مبل خود دچار اشتباه نشوید. با فنی شو همراه باشید.

توجه کمتر به سلیقه در خرید مبلمان

یکی از نکاتی که باید در خرید مبلمان راحتی به آن توجه کنید این است که سلیقه همه چیز نیست و نمی تواند همیشه کارساز باشد. برای این که بخواهید مبلمان خوب و مناسب خود را بخرید، باید ابتدا به متراژ منزل، شرایط دکوراسیون داخلی و موارد این چنینی توجه کنید. به عنوان مثال اگر به مبلمان سلطنتی و سنگین علاقه دارید؛ اما متراژ خونه شما کم است نباید این مدل مبل را بخرید؛ چرا که فضای کافی در منزل برای این دست از مبلمان ندارید و باید مدلی را انتخاب کنید که به فضای داخلی خانه تان بخورد.

یکی از نکات مهم در خرید مبلمان که در راهنمای خرید مبلمان نیز آمده است نکته ای که از همه اهمیت بیشتری دارد توجه به تمام شرایط خود و منزل قبل از خرید است. این نکته، خرید سلیقه ای را به کامل نقض می کند. در بسیاری از موارد دیده شده است که بعد از گذشت زمان از خرید سلیقه ای مبل افراد دچار پشیمانی شده اند.

در خرید مبلمان به راحتی مبل بیشتر از ظاهر آن توجه کنید

مبلمان زیادی وجود دارند که ظاهر آن‌ها بسیار زیبا و گول زننده‌ای دارند و راحتی که باید داشته باشند را ندارند؛ این جریان برای خرید مبلمان راحتی نیز صدق می کند. بیشتر افراد در زمان خرید مبلمان خود ابتدا به زیبایی ظاهری آن توجه می‌کنند و پس از خرید راحتی لازم و کافی را با آن ندارند؛ به همین دلیل یادتان باشد در زمان خرید به این نکته در راهنمای خرید مبلمان توجه ویژه کرده و تنها به ظاهر مبل توجه نکنید. البته این جمله به این معنا نیست که به زیبایی مبل توجه نشود بلکه زیبایی و راحتی باید در کنار هم باشند تا بتوانند مبلی مناسب را برای شما فراهم آورند. پیش از آن که مبل را بخرید حتما روی آن بنشینید و ارتفاع، عمق، اسفنج مبل و … را بسنجید تا بتوانید انتخاب خوبی درباره مبل داشته باشید. پس در نتیجه یکی از نکات مهم در خرید مبلمان در نظر گرفتن راحتی مبل در مقابل ظاهر آن است.

خرید مبلمان ارزان با توجه به داشتن بودجه مناسب اشتباه محض است

در فروشگاه‌ها و تولیدی‌های مبلمان، محصولاتی با قیمت‌های متنوعی وجود دارند. بعضی از افراد به اشتباه بر این باورند که هر چقدر مبل ارزان قیمت تر بخرند برنده هستند؛ در حالی که مبل تنها شکل ظاهری آن نیست؛ بلکه موادی که در داخل آن برای ساخت هم استفاده می‌شود بسیار مهم هستند؛ خرید مبلمان راحتی ارزان می تواند مشکلات زیادی را در آینده برای شما ایجاد کند. زمانی که شما یک مبل را بیش از حد ارزان قیمت می‌خرید معمولا مواد با کیفیتی در ساخت آن استفاده نشده است. به عنوان مثال یک مبل زیبا اما ارزان قیمت می‌تواند عمر خیلی کمتری نسبت به یک مبل با کیفیت گران قیمت داشته باشد و پس از یکی دو سال باید آن را تعویض و یا تعمیر کنید؛ در راهنمای خرید مبلمان نیز توصیه ای به خرید مبل ارزان نشده است.

در خرید مبلمان به پارچه های روشن توجه زیادی کنید

پارچه مبل یکی از فاکتورهایی است که در زمان خرید باید به آن توجه کنید. پارچه رنگ‌های مختلفی دارد که با توجه به سلیقه شما و نوع مبل انتخاب می‌شود. بیشتر افراد علاقه خاصی به خرید پارچه‌های روشن دارند، در صورتی که پارچه‌های روشن و براق هر چند زیبایی خیلی خاصی دارند اما با مشکلاتی هم همراه هستند؛ در راهنمای خرید مبلمان پارچه های روشن که کیفیت بالایی دارند را پیشنهاد می شود. به عنوان مثال این مدل از پارچه‌ها به سرعت کثیف و آلوده می‌شوند و زود از چشم می‌افتند به همین دلیل اگر جزء خانواده‌هایی هستید که فرزند کوچک در منزل دارید؛ مبل با پارچه روشن برای شما گزینه خوبی نمی‌باشد.

خرید مبلمان ضمانت دار را در اولویت قرار دهید

یکی از نکات مهم در خرید مبلمان که در راهنمای خرید مبلمان نیز تاکید شده است، خرید مبل ضمانت دار است. زمانی که می‌خواهید مبلی را بخرید حتما درباره ضمانت آن از فروشنده سوال بپرسید. همان‌طور که می‌دانید مبل یکی از وسایل گران قیمت محسوب می‌شود؛ طوری که در خرید مبلمان راحتی باید چند میلیون هزینه کنید؛ از این رو بهتر است که در زمان خرید حتما مبلی را بخرید که از سمت فروشگاه آن ضمانت می‌شود تا در صورت بروز هر گونه مشکل بتوانید آن را پس بدهید تا تعویض کنید.

مدیر سایت

نقد و بررسی‌ها

دیدگاه خود را بیان کنید :