همه چیز در مورد پارکت لمینت ها

پارکت PARKET

استفاده از پارکت لمینت یکی از راه ها برای داشتن کف منزل بسیار زیبا و با کاربری مناسب است. تغییر دکوراسیون از نکاتی است که همیشه مورد توجه قرار گرفته است. بنابراین نصب یک کفپوش جدید بر روی زمین می تواند در خانه ی شما تغییر چشم گیری را ایجاد نماید. گاهی با نصب یک پارکت لمینت ساده چنان فضای خانه تغییر می کند که حتی فضا قابل تشخیص نیست. بنابراین اگر تصمیم گرفته باشید کمی از سرمایه ی خود را صرف تغییر این نما بکنید آن چنان تصمیم پشیمان کننده ای نخواهد بود.

شما می توانید برای کسب مهارت بیشتر در دوره های فنی ما همچون دوره آموزش کابینت سازی فنی شو شرکت کنید.

پارکت لمینت چیست؟

رسیدن به پاسخ پارکت لمینت چیست بسیار ساده است. کافیست با نوع کاربری و جنس ماده استفاده شده آشانیی پیدا کنید. پارکت های شناور یا همان لمینت، از جمع چند لایه ی چوب به یکدیگر تشکیل می شوند. این پارکت ها به گونه ای طراحی شده اند که نیاز به نصب و تثبیت ندارند. در واقع این نوع از پارکت با هیچ نوع از مصالحی به زمین متصل نمی شوند و نصب آنها با استفاده از تنها چند زبانه و شیار های کوچک صورت می گیرد. نگهداری این کفپوش لمینت ها بسیار آسان بوده و اگر از برند و مارک خوبی برخوردار باشند تفاوتی با چوب ندارند. پارکت های شناور همانطور که در عکس مشاهده می کنید به راحتی در شیار های کوچکی به یکدیگر متصل شده بنابراین نصب آن بسیار آسان است.

انواع پارکت لمینت,پارکت چوبی,پارکت چیست,

جنس ماده مورد استفاده در پارکت لمینت

انواع پارکت لمینت معمولا از جنس چوب و یا از مواد دیگری که مبنای و پایه آن چوب است ساخته می شود. در واقع لمینت یا کف پوش لمینت که امروزه از تقاضای بالایی برخوردار است نسل جدیدی از همین پارکت های شناور هستند. لمینت ها نوع کلاسیک این پارکت می باشند. ضخامت پارکت های شناور حدود ۲٫۵ میلی متر ۶ میلی متر است و از لایه دکور یا تزئینی و یک لایه ی نهایی محافظ تشکیل می گردد که لایه نهایی از اهمیت بالایی برخوردار است به این دلیل که از لکه های دائمی و خراشیده شدن جلوگیری می کند.

نکات مهم در نصب کفپوش لمینت

افرادی که می دانند کفپوش لمینت چیست نکاتی را در نصب این نوع کفپش در نظر می گیرند. باید توجه داشت که قبل از نصب پارکت لمینت باید از سطح کف زمین مراقبت کرد. این کف پوش ها تا زمانی که سطح زمین تمیز و صاف و خشک باشد قابل نصب بر روی هر نوع از کف و زمین خواهد بود. پس از طی تمامی این مراحل نوبت به نصب پارکت ها می رسد. مراحل نصب به اینگونه خواهد بود که پس از پاک سازی کف باید یک لایه یا پرده ی نازک از پلی اتیلن انعطاف پذیر بر روی کف نصب گردد. این لایه ی نفوذ ناپذیر نقش عایق را برای عدم نفوذ آب ایفا می نماید. سپس این لایه را در زیر پارکت شناور مانند یک عایق صوتی نصب می کنیم.

پارکت کف,پارکت لمینت,پارکت لمینت چیست,

نکات مهم در نگهداری از کفپوش لمینت

همانطور که قبلا گفته شد نگهداری از کفپوش لمینت به مراتب آسان تر از سایر کف پوش هاست، بنابراین به راحتی می توان با استفاده از جاروبرقی و یا جارو و خاک انداز، گرد و غبار های نشسته بر سطح پارکت را تمیز نمود. البته امروزه نمونه های بسیاری از پاک کننده ها و تمیز کننده های مخصوص پارکت و کف پوش در بازار موجود هستند که با استفاده از آن می توان سطح پارکت لمینت را تمیز نمود و درخشندگی آن را افزایش داد.

کفپوش لمینت,کفپوش لمینت چیست,انواع پارکت لمینت,

تغییر دکوراسیون با انواع پارکت لمینت

حالا پس از نصب و نگهداری پارکت به دکوراسیون و فرم یک پارکت که تاثیر بسزایی در چهره و نمای یک اتاق دارد می پردازیم. برای اینکه نمای و فضای یک اتاق باز تر و بزرگتر به نظر برسد می توانید از پارکت های سایه روشن و حتی سفید استفاده کنید. بدین منظور لمینت خاکستری افرای بژ نیز گزینه های خوبی هستند. پارکت های براق انتخاب خوبی برای انعکاس نور از سطح می باشند. علاوه بر رنگ پارکت ها شکل تیغه ها نیز برای افزایش این دید گسترده از اهمیت بالایی برخوردارند. برای مثال تیغه های باریک و بلند باعث می شوند تا فضای اتاق گسترده تر به نظر برسند. هر نوع از پارکت لمینت می تواند نمای زیبایی به اتاق شما ببخشد اما برای انتخاب پارکت مناسب از یک پارکت روغنی استفاده کنید زیرا درخشندگی سطح آن باعث شخصیت بخشی به دکوراسیون اتاقتان می شود. هرچه چوب ضخیم تر باشد راحت تر می توانید آن را سمباده بزنید تا درخشندگی بیشتر داشته باشد و نواقص آن از بین برود.

پارکت چوبی,پارکت چیست,پارکت کف,

ظرافت پارکت لمینت چگونه است؟

با توجه به توضیحاتی که در مورد نوع جنس کفپوش لمینت داده شد باید گفت که بیشتر از یک لایه نمی توان آن را سمباده زد بنابراین این پارکت ها برای اتاق هایی که کمتر استفاده می شوند بهترند. یکی دیگر از ضعف های پارکت شناور عایق صوتی نبودن آن است و اینم به دلیل هوای موجود در زیر پارکت است.البته این مشکل قابل حل است و می توان زیر پارکت یک لایه آکوستیک به عنوان عایق صوتی نمود. نوع ظرافت کفپوش های لمینت را افرادی می دانند که به درک خوبی از کفپوش لمینت چیست رسیده باشند.

بهترین برندهای کفپوش های لمینت

در حال حاضر به دلایل محدودیت های خاص گمرکی اکنون خیلی از شرکت ها محصولی جهت ارائه ندارند اما با این وجود مارک ها و برند های معتبری برای خرید پارکت ها موجود است. از جمله ی این برند ها برند آیپیا، ایمپرال، بنلوکس، هایکا، ووتکس، ویتالیتی، وینئو، یونیک و وی پارکت می باشند. از بین این برندها اکنون به دلیل مشکلات گمرکی و وارداتی برند های ویتالیتی و وینئو و وی پارکت موجودی ناقص داشته و سایر کالا های موجد آن از قیمت بالای برخوردارند. اما از بهترین برند های پارکت می باشند که به ترتیب تولید کشور های بلژیک و آلمان هستند.

چه کشورهایی در صنعت کفپوش پارکت شهرت بیشتری دارند؟

در حال حاضر کشور های ترکیه، بلژیک، ایران تحت لیسانس کانادا و آلمان اقدام به تولید کفپوش لمینت و انواع پارکت های موجود می نماید که با توجه به وضعیت برند های موجود تصور می شوند که کشور های بلژیک و آلمان در این روند تولید بر اساس کیفیت مقدم تر بوده و پیشرفت چشمگیری داشته اند. بسیاری از اشخاصی که می دانند پارکت لمینت چیست از شهرت ایران در تولید کفپش لمینت اطلاع دارند.

پارکت لمینت,پارکت لمینت چیست,کفپوش لمینت,

برای تهیه پارکت لمینت چقدر باید هزینه کنیم؟

در این مابین مارک ایمپرال به نسبت قیمت مناسبی را ارائه می دهد که حدودا ۱۷۰ هزار تومان است، اما این برند های معروف با قطر ۸ میلی متر پارکت هایی را ارائه می دهند که به علت مذکور با عدم موجودی مواجه هستیم و همین باعث نامشخص بودن کالاهای موجود این برندها شده است. البته برندهای مختلف ایرانی هم موجودند که قیمت پارکت ها برای هر متر حدود ۸۰ تومان هم تعیین کرده اند که البته با وجود اینکه پارکت ها از حساسیت زیادی برخوردارند نمی توان به برند هایی که با این نزول قیمت اقدام به ارائه خدمات می کنند اعتماد کرد و البته در این بین برندهای ایرانی دیگری نیز موجود است که از کیفیت به نسبت خوبی برخوردار بوده و قابل انتخاب برای معماران ایرانی هستند.

کفپوش لمینت چیست,انواع پارکت لمینت,پارکت چوبی,

دوره آموزش نصب پارکت

مفتخر هستیم به عنوان اولین مرکز رسمی تحت نظر سازمان فنی و حرفه ای کشور پذیرای عزیزانی باشیم که نصب انواع پارکت لمینت را به عنوان هدف و شغل اصلی خود انتخاب کرده اند. شما می توانید در آموزش نصب پارکت در فنی شو مهارت های زیادی را کسب کنید. مجتمع فنی مهندسی پیوند داده ها (فنی شو) برگزار کننده ی انواع دوره های چوب از جمله دوره های آموزشی پارکت و لمینت می باشد. شما می توانید با شرکت در این دوره های آموزشی و دریافت مدرک فنی حرفه ای نصاب پارکت چوبی از سازمان فنی و حرفه ای کشور اقدام به مهاجرت یا راه اندازی کسب و کار مستقل نماییدبرای شرکت در این دوره ها با ما تماس بگیرید.

مدیر سایت

نقد و بررسی‌ها

دیدگاه خود را بیان کنید :