همه چیز درباره کابینت هایگلاس

کابینت هایگلاس یکی از مدل‌های کابینت است که امروزه طرفداران بسیار زیادی دارد. این مدل کابینت با توجه به طراحی روزآوری که دارد در فضاهای خانه و آشپزخانه کارایی زیادی دارد. کابینت هایگلاس از جمله کابینت‌های مقاوم نسبت به دیگر کابینت‌ها به شمار می‌رود.

دلایل انتخاب کابینت هایگلاس

در این مقاله در وب سایت فنی شو قصد داریم نگاهی به دلایل انتخاب کابینت هایگلاس بیاندازیم. کابینت هایگلاس مدلی از کابینت است که از چوب ام دی اف ساخته می‌شود و دارای روکش پلاستیکی است. شاید تا به اینجا کابینت هایگلاس با ام دی اف تفاوت زیادی نداشته باشد؛ اما روکش براق آن یا همان هایگلاس، سبب شده تا کابینت ام دی اف به این شکل دربیاید. کابینت هایگلاس روکش‌های زیبایی دارد. کابینت هایگلاس تنوع خیلی بالایی دارد و با روکش‌های گوناگون به بازار عرضه می‌شود. که از جمله آن‌ها می‌توان به روکش پلی گلاس، اکریلیک، پی وی سی، یو وی و ملامینه اشاره کرد که در ادامه هر یک از آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

روکش پلی گلاس یکی از انواع روکش براق است و مقاومت بالایی در طول عمر آن دارد. از طرفی روکش اکریلیک نیز کاملا برق است و این قابلیت را دارد که پس از این خش بیفتد، پولیش شده و به شکل اولیش باز گردد. ضمنا روکش پی وی سی نیز مدل دیگری از روکش کابینت است، این روکش هم براق است و به صورت پرسی روی کابینت قرار می‌گیرد. از طرفی روکش ملامینه مدل ارزان قیمت روکش کابینت هایگلاس است که در این زمان نیاز دارد هزینه آن کمتر از حد معمول باشد.

مقاومت و طول عمر کابینت هایگلاس

طول عمر کابینت نقش بسیار زیادی در کارایی آن دارد. روکش هایگلاس با توجه به موادی که در ساخت آن به کار رفته است در برابر بخار و گرما هم مقاومت دارد. ضمنا استفاده از این کابینت در فضای مرطوب و گرما کارایی بیشتری نسبت به سایر کابینت‌ها دارد؛ از این رو اگر برای شما کارایی کابینت اهمیت داشته باشد می‌توانید به سراغ این کابینت بروید.

انتخاب کابینت هایگلاس,تمیز کردن کابینت هایگلاس,عیوب کابینت هایگلاس,

نظافت و تمیز کردن کابینت هایگلاس

کابینت هایگلاس سطح صافی دارد و همین امر سبب شده تا کابینت به راحتی تمیز شود و هر گونه لک و لوک روی آن به راحتی تمیز و نظافت می‌شود. برای تمیز کردن کابینت هایگلاس بهتر است از یک دستمال نازک و یا نم دار استفاده کنید.

لکه گیری کابینت,انتخاب کابینت هایگلاس,تمیز کردن کابینت هایگلاس,

وزن پایین کابینت هایگلاس

کابینت هایگلاس با توجه به سایر کابینت‌ها، وزن پایین تری دارد و حمل و نقل آن راحت‌تر است؛ از آن جایی که هر کابینت مثل هر وسیله دیگری وزن پایین تری دارد. کابینت هایگلاس می‌تواند به راحتی نصب شود و دیوارهای آن تحت فشار کمتری می‌شود؛ از این رو روی دیوار فشار کمتری با آن مواجه می‌شود.

هماهنگی کابینت هایگلاس با سایر دکوراسیون‌ها

کابینت هایگلاس با توجه به ترکیب بندی ساده و راحتی دارد از این رو برای تذکیب با هر دکوراسیون دیگری مناسب است و به راحتی در فضا قرار می‌گیرد. از این رو اگر هر آشپزخانه با هر رنگی دارد می‌توانید از کابینت هایگلاس استفاده کنید.

معایب کابینت هایگلاس

کابینت هایگلاس دارای یک سری معایبی است که ازجمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

خش و خطوط افتادن سطح بیرونی

کابینت هایگلاس هر چند دارای مزایایی است؛ اما معایبی هم دارد. سطح صاف و صیقلی کابینت هایگلاس سبب شده تا سطح آن کثیف و  زود لک دار شود و همین طور شکل ظاهری آن خط و خطوط زیادی دارد. خش افتادن سطح بیرونی کابینت سبب شده تا امکان زیبا نشدن آن بیشتر شود. اگر کابینت هایگلاس دارید باید مراقب باشید تا سطح بیرونی آن خش نیفتد و ظاهر آن آسیب نبیند. اگر فرزند کودک دارید باید سعی کنید تا روی آن آسیب نبیند و یا این که از این کابینت استفاده نکنید.

لکه گیری کابینت

یکی دیگر از معایبی که کابینت هایگلاس دارد این است که لکه‌ها روی آن ثابت می‌ماند. از طرفی کابینت هایگلاس را باید به مرتب تمیز کرد. کابینت هایگلاس سطح سفید و براقی دارد  اما خیلی نیاز دارد تا از آن به مرتب تمیز شود.

مدل‌های کابینت هایگلاس

کابینت هایگلاس یک سری مدل‌هایی دارد که سبب شده تا محبوبیت بیش از حدی داشته باشد. کابینت هایگلاس رنگی یکی از مدل‌های زیبای این کابینت است. کابینت هایگلاس ترکیب شده از رنگ سفید و مشکی، زرد و قهوه‌ای، زیبایی خیلی خاصی می‌بخشد.

عیوب کابینت هایگلاس,لکه گیری کابینت,انتخاب کابینت هایگلاس,

کابینت هایگلاس تک رنگ سفید

کابینت هایگلاس سفید با توجه به این که سفید است، براقیت مخصوص به خودش را دارد. از طرفی با توجه به این که رنگ سفید، شفافیت خیلی مخصوصی دارد سبب شده تا فضا بزرگ شود. همچنین رنگ سفید این قابلیت را دارد تا با سایر رنگ‌ها ترکیب شود. از این رو اگر هر دکوراسیون داخلی دارید بدون نیاز به ایجاد تغییر در ساختار آن می‌توانید از کابینت هایگلاس سفید استفاده کنید و آن را با سایر وسایل دیگر ترکیب کنید. کابینت کلاسیک در کنار کابینت هایگلاس جزء محبوب ترین انواع کابینت محسوب می‌شود.

 

مدیر سایت

نقد و بررسی‌ها

دیدگاه خود را بیان کنید :