طراحی و ساخت مدل­های کابینت

کابینت­های آشپزخانه از نظر ظاهر و سازمان، توانایی تغییر شکل آشپزخانه را دارند. اگه میخوایطراحی و ساخت مدل­های کابینت رو یاد بگیری بفرما!!

چه برای اولین بار کابینت خود را انتخاب کنید و چه تصمیم به ارتقا دارید، گزینه­ های زیادی برای شخصی سازی آشپزخانه با کابینت وجود دارد.

اگر برای اولین بار کابینت­های خود را انتخاب می کنید، بسته به طراحی آشپزخانه خود، این توانایی را دارید که رنگ و نوع چوبی را که می­خواهید انتخاب کنید. اگر در حال به روزرسانی کابینت­های خود هستید، قبل از آمادگی برای تعویض کامل کابینت، رنگ کردن راهی آسان برای به روزرسانی ارزان قیمت می­باشد.

اغلب اوقات تصمیمات زیادی در رابطه با ظاهر خارجی کابینت­ها اتخاذ می شود و ما توانایی سازمان را فراموش می کنیم. در نظر داشته باشید، کابینت­های زیر سینک ظرف­شویی را روی تخته­ها قرار دهید تا بتوانید به راحتی آن­ها را به داخل و بیرون بکشید. در این صورت می توانید به لوازم تمیز یا قابلمه ها دسترسی پیدا کنید. اگر کابینت عمودی دارید، می­توانید قلاب­هایی را برای نگهداری جاروها اضافه کنید.

برای بهینه سازی سازماندهی و پتانسیل ذخیره سازی آن­ها می توانید درهای چوبی به کابینت­های خود اضافه کنید. این به شما کمک می کند تا همه چیز را در آشپزخانه خود از قابلمه گرفته تا میکسر و لیوان را مرتب نمایید.

اغلب اوقات کابینت آشپزخانه شما نیز به نور مناسب نیاز دارد. در نظر بگیرید که چراغ های کوچکی را در کابینت­های خود نصب نموده تا به راحتی هر آن­چه در داخل آن وجود دارد را ببینید. با این اوصاف، ادامه دهید و این ایده­ها و طرح­های کابینت آشپزخانه را در زیر جستجو کنید.

ایده­ انتهای پررنگ کابینت آشپزخانه

رنگ سنتی و محبوب برای کابینت آشپزخانه، سفید است. این منطقی است؛ چرا که به نظر تمیز و درخشان به نظر می­رسد. گرچه نمی­توانید با کابینت­ های سفید روشن آن را مقایسه نمایید، اما آن­ها می توانند کمی خسته کننده به نظر برسند و از نشاط کافی برخوردار نیستند.

کابینت­های رنگی می توانند آشپزخانه و احساس سفارشی کاملاً متناسب با شخصیت منحصر به فرد شما را برآورده کنند. وقتی نوبت به انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه می­رسد، شما حق انتخاب هر چیزی را که دوست دارید، دارا هستید.

رنگ پررنگ می­تواند طیف گسترده­ای از سایه ها باشد. برای برخی، این به معنای انتخاب رنگ پاستلی است. در حالی که برای دیگر افراد، به معنای انتخاب یک جواهر زنده از چوب حتی سخت است. رنگی که انتخاب می کنید به آشپزخانه شما بستگی دارد.

انتخاب رنگ کابینت,ساخت مدل­های کابینت,کابینت آشپزخانه,

رنگ و فقط رنگ

اندازه و میزان نور آشپزخانه خود را در نظر بگیرید. آشپزخانه­ های بزرگ و روشن می توانند از رنگ­های تیره مانند مشکی و سرمه ای پشتیبانی کنند. اما در آشپزخانه­های کوچک­تر و تاریک، این رنگ­ها می توانند بیش از حد طاقت فرسا باشند. آن­ها آشپزخانه شما را بسته نشان داده و باعث می شوند تا حتی تاریک­تر و کوچک­تر از آن­چه که در حال حاضر است احساس شود.

برای استفاده از رنگ در آشپزخانه­های کوچک­تر یا فضای کم نور، سایه روشن­تری را امتحان کنید. رنگ­هایی مانند سبز پاستلی، آبی، صورتی یا زرد می توانند به انعکاس نور کمک کرده و باعث بزرگ­تر شدن آشپزخانه شوند.

 

هنگام انتخاب رنگ باید سبک آشپزخانه خود را نیز در نظر بگیرید. آشپزخانه­ های مدرن با رنگ های سنتی، آشپزخانه­ای زیبا به نظر می رسند. کابینت های مشکی در یک آشپزخانه مدرن به­ خوبی ترکیب می­شوند. اگر آشپزخانه شما سنتی تر یا سبک کشوری است، پس نعناعی یا سبز مریم گلی را امتحان کنید. این رنگ ها از احساس سنتی یا روستایی آشپزخانه شما تعریف می کنند، زیرا نرم تر هستند و با احساس سنتی­ تری همراه هستند.

کابینت­های آشپزخانه,انتخاب رنگ کابینت,ساخت مدل­های کابینت,

کابینت آشپزخانه با ارتفاع کامل

نگاهی به بالا بیندازید. آیا فاصله­ ای از بالای کابینت و سقف خود مشاهده می­کنید؟ آن فضای خالی، فضای هدر رفته است. در حالی که طراحی کابینت سنتی می­گوید که شما به این فضا احتیاج دارید، لزوماً درست نیست. طراحی کابینت مدرن این قانون سنتی را نادیده می­گیرد و در عوض کابینت­ها تا سقف امتداد دارند.

ترفند عملی ساختن این ایده داشتن یک ردیف کابینت دیواری است که برای استفاده روزانه به راحتی در دسترس است. سپس یک ردیف بالای کابینت داشته باشید که بین آن­ها و سقف قرار دارد. سعی کنید کابینت­های قابل دسترسی را از ارتفاع کابینت های سنتی بلندتر کنید و ارتفاع بالای کابینت ها را کمی کوتاه کنید.

این ایده برای بالاترین کابینت­ها مناسب بوده که با ایجاد فضای ذخیره سازی اضافی، عالی به نظر می­آیند. می توانید وسایل آشپزخانه را که به ندرت در آن استفاده می کنید، نگهداری کنید. یا می توانید از آن­ها برای ذخیره سازی هر چیز دیگری که نمی توانید از خود جدا کنید، استفاده نمایید.

با نصب نردبان روی چرخ و ریل می توانید ظاهر کابینت های بلند را بهتر بپذیرید. این کار یک جلوه بصری ایجاد کرده و دسترسی به کابینت شما را آسان می کند. اگر فضای کافی برای نردبان ندارید، می توانید یک چارپایه ساده را در یک کمد لوازم خانگی قرار دهید.

 

 

 

مدیر سایت

نقد و بررسی‌ها

دیدگاه خود را بیان کنید :