لولا گازور و آشنایی با آن

لولا گازور

لولا گازور یکی از قطعات پرکاربرد در صنعت کابینت سازی است. بعضی اوقات ممکن است شما ببینید که چقدر کابینت هایتان صدا می دهد؛ در این زمان باید به لولا گازور بروید. لولا گازود دارای پمپی است که از بسته شدن ناگهانی درب کابینت ممانعت می کند و در واقع به عنوان آرام بند وارد عمل می شود. یراق آلات نقش خیلی مهمی در صنعت چوب دارند و با استفاده از آن ها می توان یک سازه رو سرهم کرد؛ لولا هم جزئی از آن هاست که انواع و اقسام مختلفی دارند.

 

لولا گازور چیست

این لولا در زمانی که تولید شد تنها در کشورهای اروپایی وجود داشت؛ اما به مرور زمان با کارکرد مثبتی که داشت توانست در صنعت درب و کابینتجهانی شود. از جمله کشورهایی که در زمینه طراحی و ساخت چنین یراق آلاتی فعالیت گسترده دارد می توان به کشور چین اشاره کرد که یکی از برندهای محبوب آن دامار است. در حال حاضر یراق آلات زیادی از این کشور به سراسر دنیا ارسال می شود که محصولات چینی توانسته اند کیفیت را تا جدودی حفظ کنند.

 

مدل های مختلف لوله گازور

لوله گازور مانند سایر لولا ها کاربرد زیادی دارد و عموما به صورت تک مرحله ای و دو مرحله ای وجود دارد. برای به کار گرفتن از آن حتما باید فضای کافی درون چوب ایجاد کنید. لولا گازور مدل های گوناگونی دارد که از جمله آن ها می توان به آرام بند، زاویه دار، ساده، شیشه، مگنتی و توکار اشاره کرد. لوله گازور آرام بند دارای پمپی بوده که از بسته شدن درب با شتاب زیاد جلوگیری می کند. لوله گازور زاویه دار برای فضاهای کم مثل کنج استفاده می شود. لولا گازور ساده هم خودش در مدل چهار پیچ و دو پیچ هست که پمپ نداشته و قیمت اش خیلی کم تر از لولا های رایج است. لولا گازور توکار هم به این صورت قرار می گیرد که باید درب کابینت مماس با بدنه باشد.

 

نحوه نصب لولا گازور

برای این بخواهیم این لولا را نصب کنیم باید به یک سری نکات توجه کنیم و قدم به قدم پیش برویم. اول از همه این است که ابعاد نصب را مشخص کنیم. شما باید از یک مته لولا به سایز ۳۵ میلی متر استفاده کرده و پشت درب کابینت را دو سوراخ به اندازه ۱۲ میلی متر بزنید به صورتی که آن ها سه میلی متر از لبه کناری درب و از بالا و پایین ۱۲ سانتی متر فاصله داشته باشد.

نکته مهمی که باید در این جا در نظر داشته باشید این است که این دو باید اندازه ای باشد که برآمدگی لولا داخل کابینت قرار گرفته و مته هم از بخش رویی بیرون زده نشود شما می توانید برای این که راحت تر این کار را انجام دهید این است که از مته لولا گازور لبه دار استفاده کنید.

 

آشنایی با لولا گازور,آموزش لولا گازور,آموزش نصب لولا گازور,

جا انداختن لولا کابینت

برای این که بخواهید لولا را جا بیاندازید ابتدا باید از پیچ های خودکار یا ام دی اف استفاده کنید. لولا ها را در سر جای خودش قرار داده و سپس صاف و موازی با درب کابینت قرار دهید؛ چون که اگر کج نصب اش کنید مدتی بعد خراب شده و باید عوض شوند.

 

نکات مهم برای خرید لولا گازور

برای این شما از این لولا خوب استفاده کنید باید در زمان خرید یک سری نکات را در نظر داشته باشید. اول از همه این که از سالم بودن پمپ و فنر لولا اطمینان کامل حاصل کنید. یک سری از افراد لولا را می خرند و زمانی که می خواهند آن را نصب کنند می بینند که پمپ آن دچار مشکل است.

جنس لولا نقش خیلی مهمی نه تنها در کارکرد آن دارد بلکه در طول عمر آن هم موثر است. عموما این لولا ها را از استیل آبکاری شده می سازند که مقاوم ترین آن ها هم هست. البته لولا از جنس های دیگر هم تولید می شود که قیمت اش نسبت به استیل کم تر است.

پمپ ها یک روغنی دارند که اگر آن ها را در دمای -۱۰ تا ۴۰ درجه سانتی گراد قرار بدهید می بینید که کارایی خیلی خوبی دارند. حالا چه نقشی در لولا ها دارند؟

پمپ هایی که کیفیت ندارند از روغن هایی که گاز دارند داخل آن ها استفاده شده است که پس از استفاده از بین رفته و لولا را هم بی کیفیت می کنند.

از همه این موارد شاید مهم تر این است که وزن و سنگین بودن درب کابینت را در نظر بگیریم و سپس سایز لولا را انتخاب کنیم. لولا باید با کابینت هماهنگ و در تعادل باشد.

 

لولا گازور,لولا گازور چرا,لولا گازور چیست,

 

بهترین برندهای لولا گازور

شرکت های زیادی در زمینه طراحی و تولید لولا گازور فعالیت می کنند که از بهترین آن ها می توان به کینگ اسلاید، بلوم، سارو، فونت، فاین، پیژن، امیت، تین و ملونی اشاره کرد.

تیم محتوا فنی شو

نقد و بررسی‌ها

دیدگاه خود را بیان کنید :