آشنایی با کابینت ممبران

کابینت یکی از مهمترین اجزای خانه است؛ چون که از نظر زیبایی در دکوراسیون داخلی تاثیر بسیار زیادی دارد. کابینت با توجه به کارایی که دارد از مواد مختلفی ساخته می‌شود که هر یک از آن‌ها، یک سری مزایا و معایب هستند. در این مقاله قصد داریم نگاهی به کابینت ممبران بیاندازیم پس با ما در وب سایت فنی شو همراه باشید. ( وب سایت فنی شو دپارتمان اصلی آموزش نصب کابینت با ارائه مدرک فنی و حرفه ای)

کابینت ممبران

از آن جایی که کابینت از بخش‌های مهم در طراحی و دکوراسیون آشپزخانه می‌باشد؛ طراحی آن اهمیت زیادی دارد. کابینت باید علاوه بر این که جای خوبی برای قراردادن وسایل داشته باشد؛ از جنس مناسب هم تولید شده باشد. چون که طراحی و زیبایی ظاهری کابینت تا حد زیادی به جنس آن بستگی دارد؛ هر چه کابینت از ظاهر خوبی برخوردار باشد؛ زیبایی آشپزخانه هم بیشتر می‌کند. از طرفی هر کابینت اعم از ام دی اف، تمام چوب، هایگلاس و …. از دیگر کابینت‌های معروف به شمار می‌آیند که هر کدام دارای یک سری ویژگی خاص خودشان هستند.

انواع کابینت ممبران

کابینت ممبران، کابینتی است که در طراحی و ساخت آن از روکش ممبران استفاده شده است. البته لازم به ذکر است که ممبران همان وکیوم است که یک سری روکش پی وی سی دارد و روی ام دی اف، چوب و یا نئوپان کشیده می‌شود و سبب شده تا آن زیباتر به نظر برسد. نحوه تولید کابینت ممبران به این صورت است که روی ام دی اف خام با استفاده از دستگاه سی ان سی ابزار زده می‌شود و پس از آن چسب زده می‌شود و با استفاده از دستگاه‌های مخصوص، روی آن وکیوم می‌شود. از طرفی لازم به ذکر است، با توجه به این که قیمت نهایی آن زیاد می‌شود، فقط آن قسمتی از ام دی اف که به بیرون قرار دارد، روکش مببران می‌شود و طرف‌های دیگر با پی وی سی سفید پوشانده می‌شوند.

تفاوت کابینت کلاسیک و ممبران,مزایای کابینت ممبران,معایب کابینت ممبران,

تفاوت کابینت کلاسیک و ممبران

بسیاری از افراد به اشتباه کابینت ممبران را با کلاسیک یکسان تصور می‌کنند در صورتی که کابینت ممبران هم می‌تواند کلاسیک و هم مدرن و به روز باشد و تفاوتی در آن نیست. اگر روی ام دی اف طراحی‌های کلاسیک ایجاد شود و سپس روکش ممبران بشود؛ به آن کابینت کلاسیک گفته می‌شود؛ در صورتی که اگر ساده روکش بشود و در آن از طرح‌های مدرن استفاده شود به آن روکش ممبران مدرن گفته می‌شود و انتخاب آن تا حد زیادی به سلیقه مشتری و میزان بودجه آن بستگی دارد.

مزایای کابینت ممبران

کابینت ممبران دارای یک سری ویژگی است. کابینت ممبران در طراحی و دکوراسیون داخلی نقش‌های گوناگونی می‌تواند ایفا کند. اولین مورد آن ای است که کابینت ممبران در طراحی دکوراسیون، تنوع رنگ و طرح بالایی دارد؛ یعنی با استفاده از دستگاه‌هایی مثل سی ان سی و وکیوم طرح‌های گوناگونی، را روی آن پیاده می‌کنند. ضمنا از سایر ویژگی‌های کابینت ممبران می‌توان به این اشاره کرد که نسبت به کابینت کلاسیک، هزینه و قیمت کمتری دارد. در واقع ممبران می‌تواند همان زیبایی کلاسیک را داشته باشد اما با قیمت کمتر؛ از این رو اگر بودجه تان به کابینت کلاسیک نمی‌رسد اما علاقه دارید تا کابینتی با شکل و شمایل کلاسیک داشته باشید بهتر است به سراغ کابینت ممبران بروید.

از طرفی کابینت ممبران نسبت به ام دی اف و سایر کابینت‌های در مقابل رطوبت و آب مقاومت بیشتری از خودش نشان می‌دهد. از طرفی نگهداری کابینت اهمیت زیادی در طول عمر آن دارد. اگر یک کابینت نگهداری آسانی داشته باشد از استقبال خوبی برخوردار می‌شود. کابینت ممبران نسبت به سایر کابینت‌ها راحت تر نگهداری می‌شود و هر چند وقت یکبار نیاز دارد تا با رنگ یا روغن بازسازی شود که آن هم ساده است. در واقع کابینت ممبران اگر در محیطی تمیز نصب شود تا سالیان دراز می‌تواند، به آسانی کار کند.

ممبران بخریم یا نه,تفاوت کابینت کلاسیک و ممبران,مزایای کابینت ممبران,

معایب کابینت ممبران

هر کابینتی یک سری ویژگی و معایبی دارد. هر چقدر هم مزایا آن زیاد باشد؛ معایبی هم در کنار آن دارد. کابینت ممبران نسبت به نور و حرارت دارای حساسیت است و اگر در مقابل نور مستقیم آفتاب نگهداری شود؛ رنگ آن تغییر می‌کند. ضمنا اگر روکش با چسب با کیفیت کشیده نشده باشد در زمان مقابله با نور آفتاب یا حرارت، چسب آن ضعیف می‌شود و ام دی اف آن خراب می‌گردد. کابینت ممبران، ظرافت طرح‌های زیادی دارد در واقع ریزه کاری آن زیاد است و باید با کیفیت بالا ساخته شود و زمان زیادی می‌برد و اگر برای دریافت کابینت عجله دارید باید مدت زمان ساخت آن را در نظر بگیرید.

کابینت ممبران مناسب است یا خیر

کابینت ممبران هم همانطور که می‌دانید، مدلی از کابینت است؛ از این رو تا حد زیادی انتخاب آن به سلیقه و نیازهای شما بستگی دارد. برای این که کابینت ممبران تهیه کنید ابتدا بهتر است میزان بودجه؛ متراژ ساختمان و دکوراسیون خود را بررسی کرده و سپس اقدام به خرید کنید.

مدیر سایت

نقد و بررسی‌ها

دیدگاه خود را بیان کنید :