تفاوت انواع کفپوش و کاربرد آنها

کفپوش که کاربرد بسیار فراوانی در ساختمان دارد یکی از محبوب‌ترین هایی است که مردم به آن علاقه خوبی داشته اند و خانواده‌ها از آن استقبال فراوانی نموده‌اند.

زیرا کفپوش ها در انواع طرح‌ها و مدل‌های مختلفی در بازار عرضه می‌شود که بسته به کاربرد شما می‌توانید آنها را خریداری کنید.

طرح‌های متفاوت ، رنگارنگ و حتی جنس‌های مختلف کفپوش باعث این مسأله شده است که هرنوع سلیقه و با هرگونه هزینه‌ای را به خود جلب نماید.

کفپوش در دکوراسیون داخلی

اصولاً کفپوش در طراحی داخلی بسیار مورد توجه قرار گرفته است زیرا کفپوش‌ها به دلیل نصب آسانی که دارند و هم‌چنین زیبایی خاصی که دارا هستند، می‌توانند دکوراسیون منزل را به شیوه‌ای خاص به نمایش بگذارند پس اگر به هر دلیلی قصد تغییر دکوراسیون داخلی خود را داشته باشید از کفپوش غافل نشوید.

کفپوش چوبی

اگر اگر شما از آن دسته از افراد هستید که دکوراسیون داخلی خود را با طراحی زیبای چوب کار کرده‌اید قطعاً کفپوش‌های چوبی یکی از مناسب‌ترین کفپوش‌ها برای دکوراسیون منزل شما می‌باشد. اما این نکته را باید در نظر داشته باشید که اگر به هر دلیلی در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که امکان رطوبت و یا به دلیل آب و هوایی که حاکم است این‌گونه مورد ها برای شما پیش خواهد آمد بهتر است که از خیر کفپوش چوبی بگذرید ولی در حالت کلی کفپوش‌های چوبی کارایی خیلی خوبی دارند.

انواع کفپوش,کفپوش چوبی,کیفیت کفپوش,

کفپوش پارکت لمینت

بسیاری از افراد هم هستند که اصولاً دوست دارند بهترین را داشته باشند اما با هزینه کمتر!

من به این دسته از افراد کفپوش پارکت لمینت را پیشنهاد می‌کنم این کفپوش شباهت زیادی به چوب دارد اما خوب کفپوش چوبی نیست اما صرفه اقتصادی بسیار بالایی در مقایسه با کفپوش چوبی این نوع کفپوش دارد.

کفپوش وینیل

کفپوش‌های وینیل که یکی از پرکاربردترین کفپوش‌ها در بین عموم مردم می‌باشد برای افرادی که به پایداری و استقامت کفپوش و هم‌چنین نصب آسان آن توجه می‌نمایند پیشنهاد می‌گردد. زیرا این کفپوش‌ها علاوه بر استقامتی که در برابر نم و رطوبت از خود نشان می‌دهند حتی برای مکان‌هایی که تردد و رفت‌وآمد بسیاری وجود دارد نیز مناسب است. تنوع در این مدل کفپوش‌ها بسیار زیاد است که توجه هر سلیقه در هر قیمتی را به خود جلب می‌کند.

نگهداری از کفپوش,انواع کفپوش,کفپوش چوبی,

نگهداری از کفپوش

مراقبت و نگهداری یکی از نکته‌های بسیار مهم برای افرادی است که از کفپوش‌های چوبی استفاده می‌کنند زیرا باید رطوبت تا حد امکان به این کفپوشها نفوذ نکند و یا این‌که به هیچ‌عنوان شیء تیزی باعث خراش بر روی این نوع کفپوش ها نگردد. در مواردی هم مشاهده شده است که به دلیل شرایط آب و هوایی ممکن است کیفیت آن‌چنان که باید مدنظر شما و انتظار شما نباشد.

قبل از خرید کفپوش به تمام شرایط و جوانب  آن توجه نمایید تا رضایت کافی از خرید خود داشته باشید

کفپوش و فرش

ممکن است برخی از افراد این‌گونه تصور کنند که اگر نسبت به نصب کفپوش اقدام فرمایند دیگر نمی‌توانند از فرش و قالیچه‌های دیگر استفاده کنند اما باید بگویم که این تصور اشتباه است.زیرا در بسیاری از طراحی‌های داخلی ساختمان نسبت به سبک‌های متنوعی که وجود دارد بسیاری از افراد بر روی کفپوش‌ها نیز با توجه به هماهنگی و ترکیب‌بندی خاص آن از قالیچه و انواع فرش بر روی کفپوش استفاده می‌کنند که اگر تعامل بین این دو رعایت شود می‌توان یک طراحی زیبا را مشاهده نمود.

کیفیت کفپوش,نگهداری از کفپوش,انواع کفپوش,

مقایسه سرامیک و کفپوش

در گذشته و حتی حال بسیاری هستند که از سرامیک برای کف منزل خود استفاده کرده و یا می‌کنند اما با به وجود آمدن سبک‌های متفاوت دکوراسیون داخلی بیشتر مردم به سمت کفپوش هدایت شده‌اند.زیرا کفپوش نسبت به سرامیک از هزینه و قیمتی بسیار متعارف و مناسب‌تر برخوردار می‌باشد که البته تنوع و طرح‌های زیبای کفپوش را نسبت به سرامیک به هیچ عنوان نمی توان نادیده گرفت.

هم‌چنین نصب آسان و پایداری خوبی که کفپوش‌ها دارند دلیل اهمیت مردم به کف پوش‌ها می‌باشد اما سرامیک هم در جای خود نیز ویژگی‌ها و مزایای خاصی دارد که بسیاری هنوز آن را می‌پسندند.

رنگ کفپوش در دکوراسیون داخلی

در دکوراسیون داخلی که به کفپوش امنیت زیادی داده می‌شود رنگ کفپوش  از مهم‌ترین مسئله‌هایی است که طراحان به آن دقت زیادی دارند.

زیرا رنگ کفپوش باید با دیگر لوازم دیگر منزل هماهنگی و تعامل خوبی داشته باشد تا بتواند ترکیب‌بندی خوبی را برای نتیجه نشان دهد.زیرا تاثیر مثبت کفپوش با هماهنگی دیگر لوازم منزل مشخص می‌شود و به دلیل رنگ‌های زیاد و متنوعی که برای کفپوش‌ها در بازار وجود دارد این امر به تحقق بیشتری دست‌یافته است.

کفپوش چوبی,کیفیت کفپوش,نگهداری از کفپوش,

کیفیت کفپوش

کیفیت کفپوش مهم‌ترین و اولین ویژگی برای خرید هر نوع کفپوش محسوب می‌شود زیرا در بسیاری از مواقع بسیاری از افراد هستند که  تنها به قیمت و ظاهر کفپوش دقت می‌نمایند.اما در طول زمان متوجه خواهند شد که کفپوش از طول عمر مفید برخوردار نیست و این به‌این‌دلیل است که شما به اصل موضوع یعنی کیفیت کفپوش توجهی نکرده‌اید و این موضوع می‌تواند مشکلات زیادی را در ادامه برای شما به وجود آورد.

مدیر سایت

نقد و بررسی‌ها

دیدگاه خود را بیان کنید :