اره گرد بر رادیال چیست

اره گرد بر رادیال

ابزار آلات مختلفی در صنعت چوب مورد استفاده قرار می گیرند که کار را برای افراد بسیار راحت تر و آسان تر می کنند. این ابزار آلات هر کدام ویژگی متفاوتی دارند که در زمان مشخصی مورد استفاده قرار می گیرند که یکی از آن ها اره گرد بر رادیال است. اره گرد بر رادیال به اسم اره کشویی هم معروف است و همین طور به آن اره دیوالت هم گفته می شود. این مدل اره این قابلیت را دارد تا در زاویه های مختلف در امتداد شعاع یک دایره چوب را برش بدهد. اره گرد رادیال به خطر این که کشویی است برای برش دادن صفحات پهن هم قابل استفاده می باشد. ضمنا برش های زاویه دار و مورب زدن کنشکاف این ماشین سبب شده تا در صورت داشتن تیغه مناسب برای برش صفحات با روکش ملامینه هم کارایی داشته باشد.

ترجمه اره گردبر به انگلیسی میشه  Round saw

اجزای اره گرد برد رادیال

اره گرد بر رادیال مانند هر وسیله نجاری دیگری دارای قطعاتی هستند که در زمانی که هر کدام از آن ها اهمیت زیادی دارند و در هنگامی که کنار همدیگر به خوبی کار کنند می توانند یک صفحه چوب را برش دهند. اره گرد بر رادیال دارای پایه میز است که چهار پایه تولید شده از ورق آهن دارد که با استفاده قیدهای آهنی به هم وصل می شوند.

اره گردبر چکار میکند,تفاوت اره گرد بر با فارسی بر,کار با اره گرد بر رادیال,

همچنین این دستگاه، صفحه میزی دارد که عموما از صفحات آن از فشرده چوبی تولید شده است که با استفاده از پیچ و مهره با پایه وصل می‌شوند. در بخش وسط این میز یک تیغه قرار گرفته است که شکافی دارد که در اثر کارایی آن اره ای ایجاد می شود. برای صفحه وسط این میز حتما باید مسطح باشد تا بتوانید قطعه را بدون هیچ جابه جایی و با دقت زیادی قرار دهید.

کار با اره گرد بر رادیال چیست,اره گردبر چکار میکند,تفاوت اره گرد بر با فارسی بر,

گونیا اجزای دیگر است این دستگاه می باشد که بیشتر از چوب یا پروفیل آلومینیوم تولید می شود که معمولا مدرج است و گیره ثابتی داره که سبب می شود تا قطعه ثابت بایستد و تکان نخورد. از طرفی ستون اصلی که در اره گرد بر رادیال قرار دارد از چدن تولید شده است که سکل آن استوانه تو خالی می باشد و در بخش پشت صفحه هم به صورت عمودی قرار دارد.

الکتروموتور اره گرد بر رادیال

الکتروموتور اره گرد بر رادیکال یکی از قطعات مهم است که روی کارکرد اره گرد بر رادیال تاثیر زیادی دارد و به طور بدون واسطه به الکتروموتور وصل هستند؛  با توجه به دندانه هایی که دارد و همین طور تغیه اره با استفاده از الکتروموتور هدایت می شود و وقتی به داخل می رود؛ دستگاه برش می دهد.

کار با اره گرد بر رادیال,کار با اره گرد بر رادیال چیست,اره گردبر چکار میکند,

راستی اگر میخواهید درباره اره فارسی بر و فرقش با اره گردبر بدانید کلیک کنید

نکات برشکاری با اره گرد بر رادیال

برای کار کردن با اره گرد بر رادیال باید یک سری نکات را در نظر بگیرد تا هم به دستگاه و هم به خودتان آسیب نرسانید که عبارتند از:

_ یک قسمت چوبی که می خواهید برش بدهید باید صاف باشد تا آن را بتوان به گونیا تکه داد. در نتیجه برای کار کردن با این اره یک طرف آن باید گونیا باشد.

_ زاویه های بازو اصلی اره گرد بر رادیال باید الکتروموتور روی درجه مناسب تنظیم گردد.

_ارتفاع تیغه ها را باید از قبل تنظیم کرد برای هر کاری تیغه باید در یک ارتفاع مشخصی باشد تا آسیب نبیند و قطعه هم سالم بماند.

_زمانی که می خواهید کار کنید قطعه کارتان را باید با دست چپ به گونیا فشار بدید و با دست راست ماشین روشن نمایید.

_ پس از این که قطعه به طور کامل برش داده شد حتما ابتدا دستگاه را خاموش کنید و پس از آن، قطعه را از تیغه جدا کنید؛ اگر دستگاه روشن باشد آسیب زننده است.

_برای این که قطعات با طول یکسان قطع کنید حتما از ضامن استفاده کنید که روی گونیا قرار می گیرد و مدرج است و با تنظیم کردن آن می توانید قطعات زیادی را با مقدار اندازه یکسان برش دهید؛ بدون آن که لرزش دست در کار اختلال ایجاد کند.

تفاوت اره گرد بر با فارسی بر,کار با اره گرد بر رادیال,کار با اره گرد بر رادیال چیست,

مراقبت و نگهداری دستگاه اره گرد بر رادیال

برای این که دستگاه اره گردبر رادیال یا همان اره کشویی خودمان تا سال های زیاد برای شما خوب کار کند باید از آن مراقبت کنید. اگر صفحه دستگاه در اثر برخورد تیغه برش خورده باشد به مرور زمان سطح آن ناصاف شده و باید عوض شود. همچنین ریل های بازو اصلی ماشین در کیفیت کار کردن این دستگاه نقش مهمی ایفا می کنند؛ از این رو باید روغن کاری شوند. از طرفی تیغه هایی که تیز شده اند را روی هم قرار ندهید چون که با هم دیگر برخورد کرده و آسیب می بینند و دیگر کیفیت اولیه را ندارد. از طرفی برای کار کردن با این دستگاه باید به روغن کاری اهمیت دهید بخش های مختلف اره رادیال به روغنکاری نیاز دارند که هر چند وقت یکبار باید انجام شوند که یکی از آن ها تنظیم گر زاویه تیغه اره است.

مدیر سایت

نقد و بررسی‌ها

دیدگاه خود را بیان کنید :