نکات طراحی کابینت سه بعدی

طراحی کابینت سه بعدی یکی از مهم ترین بخش های ساخت کابینت آشپزخانه می باشد. در صورتی که طراحی یک کابینت بر اساس استانداردها و با ذوق و خلاقیت انجام شود در نهایت کابینت زیبایی تولید می شود که مورد پسند افراد بسیاری واقع می گردد. درطراحی کابینت باید علاوه بر زیبایی وسلیقه مشتری  فضای آشپزخانه نیز درنظر گرفته شود.این مسئله مخصوصا درآشپزخانه های کوچک بیشتراهمیت دارد، زیرا باید طراحی کابینت به گونه ای انجام شود که بتوان از فضا به بهترین نحو ممکن استفاده نمود و بیشتر وسایل را درکابینت جا داد.

امروزه برای طراحی کابینت ۳ بعدی و دقیق کابینت ها از نرم افزارهایی استفاده می کنند و از این طریق دقت کار را افزایش می دهند. با ما همراه باشید تا با طراحی کابینت سه بعدی بیشتر آشنا شوید.

ساخت و خرید کابینت های آشپزخانه امروزه دارای هزینه بالایی می باشد به طوری که نمی توان پس از سفارش دادن کابینت و نصب آن در صورت نپسندیدن بلافاصله یک کابینت جدید خریداری نمود. از این رو باید انتخاب مدل، طرح و رنگ کابینت با دقت بیشتری انجام شود. همچنین می توان با صرف مقداری هزینه بیشتر از سازنده کابینت بخواهید تا براساس سلیقه و نظر شما طراحی کابینت سه بعدی را انجام دهد تا بتوانید شکل نهایی کابینت را پیش از ساخت ببینید و تغییرات لازم را ایجاد نمایید. این کار توسط نرم افزارهای طراحی خاصی انجام می شود و بسیار دقیق است، از این رومی تواند کمک خوبی به افرادی باشد که در رابطه با خرید وسایل منزل از جمله کابینت بسیار دقیق و حساس هستند. با تایید طراحی کابینت ۳ بعدی کابینت توسط مشتری ساخت و اجرا آن آغاز می گردد.

طراحی کابینت,طراحی کابینت 3 بعدی,طراحی کابینت آشپزخانه سه بعدی,

مزیت های طراحی سه بعدی کابینت

طراحی کابینت آشپزخانه سه بعدی مزیت های بسیاری دارد که از مهم ترین آن می توان به موارد زیر اشاره نمود:

اظطراب و استرس مشتری یا کارفرما در رابطه با نتیجه نهایی کار کاهش می یابد

کاسته شدن از میزان ریسک در کار

در نظر گرفتن سلیقه مشتری و مدیریت نمودن هزینه ها

امکان تعیین متریال مطابق نظر مشتری

افزایش یافتن اطلاعات طراح در رابطه با سلیقه مشتری و زمینه کار

مراحل طراحی سه بعدی کابینت

طراحی کابینت سه بعدی کابینت دارای مراحل زیر می باشد.

عکس برداری از آشپزخانه

برای این کار نیازبه تهیه چند عکس از آشپزخانه از زوایای مختلف با استفاده از گوشی می باشد.

اندازه گیری و تعیین پلان آشپزخانه

  • برای رسم پلان باید تمامی اضلاع آشپزخانه با دقت بر روی کاغذ ترسیم شوند.
  • محل و اندازه دقیق فرورفتگی و بیرون زندگی باید تعیین گردد.
  • محل قرار گیری فاضلاب، شیرگاز و تاسیسات باید مشخص شود
  • ابعاد دقیق در و پنجره و فاصله آن ها از زمین و دیوار به طور دقیق نوشته شود.

تحویل طرح به کارفرما

بر اساس عکس های گرفته شده و تعیین پلان آشپزخانه با استفاده از نرم افزار به راحتی می توان طراحی کابینت آشپزخانه را پیاده سازی نمود و به مشتری تحویل داد. در این مرحله در صورتی که طرح مورد پسند مشتری باشد مراحل ساخت و اجرا طراحی کابینت ۳ بعدی آغاز می گردد، اما در صورت نیاز به تغییر طرح مجددا مورد بررسی قرار می گیرد و طراح نظرات کارشناسی و مشاوره های لازم را در خصوص استاندارد ها و معیارهاس زیبایی کابینت به مشتری می دهد و بر اساس آن ها و نظر مشتری طرح جدید ایجاد می شود و در نهایت برای ساخت به کابینت سازان ارسال می گردد.

طراحی کابینت سه بعدی,نکات طراحی کابینت,طراحی کابینت,

نکات مهم در طراحی کابینت سه بعدی

در صورتی که در طراحی کابینت ۳ بعدی کابینت آشپزخانه به نکات زیر توجه گردد می توان در نهایت یک کابینت کاربر پسند وزیبا تولید نمود.

  • اگر از کشوهای بزرگ یا به اصطلاح ۵۰ کیلویی در ساخت کابینت استفاده شود علاوه بر اینکه می توان وسایل بیشتری در آن قرار داد، فضای آشپزخانه را نیز بزرگ تر نشان می دهد.
  • نور پردازی مناسب یکی دیگر از مواردی است که در صورتی در طراحی کابینت به آن توجه شود می تواند فضای آشپزخانه را به مقدار قابل توجه و چشمگیری بزرگ تر نماید.
  • طراحی کابینت ها به گونه ای که کابینت ها تا سقف بالا برده شوند نیز می تواند موجب زیبایی ظاهر کابینت شود. همچنین می توان از فضای آخرین طبقه کابینت برای نگهداری وسایلی که کمتر مصرف می شوند استفاده نمود.
  • بین کابینت هایی که روبروی یکدیگر هستند باید ۱۲۰ سانتی متر فاصله به منظور رفت و آمد راحت وجود داشته باشد.
  • در طراحی کابینت آشپزخانه سه بعدی باید مثلث کار( گاز، یخچال و سینک ظرفشویی) در نظر گرفته شود تا به راحتی بتوان درکم ترین زمان ممکن به هر یک از این سه مورد دسترسی پیدا کرد.
  • انتخاب رنگ مناسب برای کابینت ها نیز در زیبایی و بزرگتر جلوه دادن فضای آشپزخانه تاثیر دارد، بنابراین در صورتی که منزل شما دارای آشپزخانه کوچکی می باشد بهتر است کابینت های روشن مانند سفید یا کرم را انتخاب نمایید.

امیدوارم با توجه به نکات ذکر شده و انتخاب مدل، طرح و رنگ مناسب بتوانید مناسب ترین کابینت را برای فضای آشپزخانه خود انتخاب نمایید. برای حرفه ای شدن در حوزه طراحی کابینت و کابینت سازی می تواند در دوره آموزش کابینت سازی ما شرکت کنید.

امیر قمصری

نقد و بررسی‌ها

دیدگاه خود را بیان کنید :