برند بوش bosch و همه چیز درباره اش

برند بوش

بوش از جمله برند های مشهور در حوزه مهندسی است که بیشتر از یک قرن سابقه کار مفید در این حوزه دارد. بوش کمپانی جهانی است که محصولات و تجهیزات مهندسی تولید می کند. این شرکت آلمانی دفترش در گرلینگن قرار دارد و در بیشتر کشورها دارای نمایندگی است. این کمپانی آلمانی در چهار شاخه کلی فعالیت کرده و در هر یک از آن ها برند معتبری است. روش های  موبایلی سخت افزاری و نرم افزاری، لوازم خانگی معروف، ابزار الات صنعتی و …. از جمله محصولاتی هستند که این شرکت آن ها را تولید می کند. این شرکت ها برای گسترش کارهای خودشان، خرید هایی انجام می دهند که از بزرگ ترین آن ها می توان به شرکت Rexroth اشاره کرد که در شاخه فناوری های صنعتی کار می کند. در این مقاله اشاره ای به این برند خواهیم کرد.

تاریخچه ایجاد برند بوش

برند بوش ساخته دست جوان آلمانی به نام رابرت بوش است که در سال ۱۸۸۶ کارگاهی در اشتوتگارت ایجاد کرد. این کارگاه در سال های پس از استقلال توانست به خارج از آلمان هم راه پبدا کرد و توانت در صنعت خودرو هم فعالیت کند. اولین پروژه مهم این کمپانی بهینه کردن ساخت شمع خودرو بود و توانست از سال ۱۸۹۷ به بعد بزرگ ترین تولید کننده شمع جرقه ای ماشین باشد. پس از آن رابرت بوش تلاش کرد تا در سال ۱۸۹۸ به بازار بریتانیا وارد شود و شعبه ای از خودش را در لندن تاسیس کند. با این اقدام شروع بین المللی برن بوش آغاز شد و در قرن بیستم توانست محصولات خود را جهانی کند و به بازار آمریکا هم وارد گردد.

تولد دوباره برند بوش

در سال ۱۹۴۲ رابرت بوش بنیان گذار برند بوش از دنیا رفت و شرکت هم درگیر جنگ جهانی دوم بود؛ اما با توجه به استراترژی که او داشت می توانست دوباره این کارخانه را رو به راه کرد. در نخستین روزهای بازسازی بوش مواد اولیه برای تولید نبود؛ این شرکت با مبادله اقلام توانست محصولات خود را دوباره تولید کند و یخچال، ماشین لباسشویی و مخلوط کن را به بازار معرفی کند. هدف بوش از تولید این محصولات در آن زمان آسان کردن کارها بود. و پس از آن توانست محصولات دیگری مثل بوش کوبی هم به بازار وارد کند تا کارهای سنباده زنی، دریل کاری، برش و بستن پیچ گوشتی را هم انجام دهد.

bosch,بوش آبی,بوش سبز,

محصولات خانگی بوش

پس از جنگ جهانی دوم دوباره نیازهای مردم به وسایل برقی و مخصوص آشپزخانه بیشتر بیشتر شد. شرکت بوش علاوه بر ماشین لباسشویی و یخچال شروع به تولید محصولات لوازم خانگی دیگر کرد تا بتواند کلا بازار را در دست بگیرد. در قرن ۱۹۵۰ برند بوش به صنعت الکترونیک هم وارد شد و توانست ترانزیستور را به بازار وارد کند. پس از آن به مرور بوش گسترش تمام جانبه در این صنایع داشت.

لوازم آشپزخانه بوش,محصولات بوش,bosch,

رنگ بندی محصولات بوش

زمانی که یک کمپانی بزرگ شود و محصولات آن زیاد باشد؛ شناسایی هر کدام برای مشتریان شاید کمی سخت باشد. بوش از سال های گذشته فعالیت می کند؛ امروز محصولات خود را که با استقبال زیادی همراه هستند به دو گروه صنعتی و نیمه صنعتی با رنگ بندی متفاوت تقسیم کرده؛ تا مشتریان بتوانند راحت این ابزار را انتخاب کنند. ابزارهای نیمه صنعتی به رنگ سبز روشن و ابزار صنعتی رنگ آبی دارند. ابزارهای نیمه صنعتی محدودیت دارند و گوناگونی آن ها کم تر است در صورتی که قیمت آن ها کم تر می باشد. از طرفی ابزار صنعتی تنوع آن بیشتر بوده و کیفیت و قیمت آن بالا تر و بیشتر است. بوش سبز فقط خدمات نیمه صنعتی و خانگی کارایی دارد. در صورتی که محصولات بوش آبی فقط برای کار های صنعتی طراحی و ساخته شده است و قیمت آن بالاتر است.

بوش آبی,بوش سبز,لوازم آشپزخانه بوش,

چرا بوش محبوب است؟

تا به این جا با کلیات این برند محبوب آلمانی آشنا شدیم؛ اما چرا برند بوش تا این حد محبوب است؟ بوش از برترین های لوازم خانگی است و مورد توجه خاص و عام قرار دارد. از دلایل محبوبیت بوش ثبت کردن رکوردهایی در مصرف انرژی است. این کمپانی به این دلیل تا این حد محبوب شده است که محصولات آن کم مصرف هستند. نه تنها کیفیت بالا دارند بلکه در انرژی هم صرفه جویی می کنند. کیفیت بالای محصولات بوش زبانزد خاص و عام است؛ طوری که شما اگر از وسایل اصلی برند بوش استفاده کنید تا چند سال نیازی به سایر برند ها نخواهید داشت.

محصولات بوش,bosch,بوش آبی,

از طرفی کنترل کردن وسایل و محصولات بوش با اپلیکیشن و تجهیزات روز سبب شده تا محصولات کمپانی بوش تا این حد معروف و محبوب باشد و قیمت بالایی داشته باشد. در حال حاضر بوش در حوزه های خیرخواهانه هم فعالیت می کند و بیشتر از ۴۰۰ هزار کارمند در اقصی نقاط جهان دارد.

امروزه برند هایی مانند شپخ وجود دارند که سعی می کنند با بوش رقابت کنند؛ اما کماکان بوش یکی از ابر قدرت های لوازم خانگی و تجهیزات دیگر محسوب می شود.

مدیر سایت

1 دیدگاه برای برند بوش bosch و همه چیز درباره اش

    pingback آن سرویس

    pingback تعمیر یخچال بوش در مشهد - آن سرویس

    بابک :

    دقيقا ۴۰ ساله که با ابزار قدرتی بوش کار میکنم و با اطمینان کامل از کیفیت آنها،از کار لذت برده و می‌برم

دیدگاه خود را بیان کنید :