سفارش کابینت و نکات کلیدی آن

سفارش کابینت

کابینت ازجمله وسایل بسیار مهم،ضروری و کاربردی برای دکوراسیون آشپزخانه محسوب می‌شود، حتی در ساخت‌و‌ساز ساختمان‌های مدرن و کلاسیک امروزی نمی‌توان اهمیت خرید و وجود کابینت را نادیده گرفت و آن‌را بی اهمیت دانست و به‌همین‌خاطر، بهتر است که افراد قبل از خریدوسفارش کابینت دلخواه خود نکات خاصی را مدنظر داشته باشند که به‌این‌شکل، بتوانند در پایان کار رضایت خاطر کاملی بابت سفارش کابینت مورد‌نظر خود داشته‌باشند.

به بودجه‌ی خود توجه کنید

مهم‌ترین و معقولانه‌‌ترین‌کاری که در ابتدا باید انجام‌دهید این است که، بودجه و هزینه‌ی خود را برای سفارش کابینت در نظر بگیرید؛ چرا که طرح، مدل و عملکرد هر نوع کابینتی وابسته به مقدار هزینه‌ای است که شما مایل به‌پرداخت آن هستید.

اصولاً به‌خاطر تنوع مدل‌ها، طرح‌ها و رنگ‌های زیادی که در ساخت و طراحی انواع کابینت لحاظ می‌شود کاملا طبیعی است که هرکدام با قیمت خاصی برآورد شوند، به‌همین‌دلیل بهتر است از همان ابتدای کار برای سفارش کابینت، بودجه و هزینه‌ی مورد‌نظر خود را برای ساخت و طراحی کابینت، به‌طور واضح برای فردی که قرار است سفارش شما را عملی کند، توضیح دهید؛ چرا که وابسته به هزینه‌ای که شما قرار است پرداخت نمایید، جنس،طرح و مهم‌تر از همه کیفیت کابینت مشخص می‌شود.

سبک خود را انتخاب کنید

هر فردی وابسته به‌سلیقه‌ای که دارد ممکن است از سبک خاصی پیروی کند؛ چراکه شما می‌توانید بخواهید که کابینت موردنظر شما ام‌دی‌اف باشد و یا تمام چوب، که صددرصد بین این دو مورد تفاوت‌های بسیار زیادی نهفته است، و حتی بسیاری از افراد دیگر علاقه دارند که از کابینت‌هایی تنها با طرح‌چوب استفاده کنند.

خرید کابینت,سفارش کابینت,فروش کابینت,

انتخاب یک سبک‌خاص باعث می‌شود که شما راحت‌تر بتوانید سفارش خود را عملی کنید، و حتی فروشنده و یا سازنده‌ی کابینت آسان‌تر بتواند شما را راهنمایی کند که به‌این منوال بتواند برای شما شرح دهد که سبک موردنظر و دلخواه شما از چه جنس و ابزاری ساخته می‌شود که شما نسبت به‌دوام و ماندگاری کابینت سفارشی خود اطلاعات لازم و کافی را مدنظر داشته‌باشید.

سعی کنید سبک انتخابی خود را با توجه به فضای آشپزخانه خود درنظر بگیرید؛ چرا که ترکیب رنگ و نوع جنس کابینت یکی از نکات بسیار مهم و اصولی در هنگام سفارش کابینت محسوب می شود به این‌دلیل‌که، بسیاری از آشپزخانه‌های کوچک اگر از رنگ‌های تیره استفاده کنند بدون‌شک، فضا دلگیرتر و کوچک‌تر به‌نظر خواهد رسید، پس در این‌جا اهمیت رنگ کابینت به‌طور آشکار مشخص می‌شود.

به تجربه و سابقه‌کاری طراح توجه کنید

بسیار مشاهده شده‌است که به‌خاطر ایرادات حتی بسیار‌جزئی بسیاری از مشتریان رضایت بالایی از سفارش کابینت خود نداشته‌اند، که در این‌جا باید خاطرنشان‌کنم، شما باید مهارت، تجربه و تخصص طراح را مورد بررسی قرار دهید.

چراکه طراحی و ساخت این‌گونه لوازم و وسایل هرچقدر از رنگ، طرح و جنس عالی استفاده شود اما طراح از ذوق هنری و هم‌چنین تجربه‌ی‌کاری خوبی بهره‌مند نباشد نمی‌توان انتظار یک طراحی عالی و منحصر‌به‌فرد را داشت به‌همین‌دلیل، قبل از سفارش کابینت به نمونه کارهای طراح و مهم‌تر از همه سابقه‌کاری وی توجه کنید که بتوانید از نتیجه‌ی سفارش خود راضی باشید.

شاید طراح بتواند به‌خوبی به اصول فنی ساخت کابینت آگاه باشد، اما بدون‌شک برای طراحی کابینت که جزء دکوراسیون اصلی آشپزخانه به‌شمار می‌رود، باید ترکیب‌رنگ و مدل خاصی را در هنگام ساخت کابینت لحاظ کند، به‌همین‌خاطر است که در این‌جا باید به اهمیت داشتن تخصص و دانش نیز پرداخته شود و این نکته را فراموش نکنید که یک طراح ماهر علاوه بر تجربه و مهارت کافی باید به دانش و تخصص خوبی در زمینه‌ی طراحی داخلی نیز آگاه باشد.

کیفیت کابینت,خرید کابینت,سفارش کابینت,

به دنبال جنس باکیفیت باشید

بسیاری از مردم شاید با انواع جنس‌های مختلف و متفاوت کابینت آشنایی حتی مختصری نداشته باشند به‌همین‌خاطر، شما در زمان سفارش کابینت باید از طراح بخواهید که در مورد جنس انتخاب‌شده که قرار است برای کابینت مورد نظر شما استفاده شود توضیحات لازم را ارائه دهد.

به این‌دلیل‌که جنس مناسب این قدرت ویژه را دارد، تا شما یک طول‌عمر مفید با ماندگاری‌عالی را از کابینت خود انتظار داشته باشید، عموماً این روزها بسیاری از مردم به‌دنبال استفاده و کاربرد انواع ورق‌های ام‌دی‌اف‌ می‌باشند، چراکه زیبایی و جذابیت جنس محبوب و پرطرفدار ام‌دی‌اف با توجه به کارایی خوب و البته به‌صرفه‌ای که دارد، بسیار مورد استقبال مردم قرارگرفته‌است.

به‌هرصورت متریالی که قرار است در کابینت شما مورد استفاده قرارگیرد، بسیار جای بحث دارد و زمانی‌که شما به‌جنس کابینت سفارش شده‌ی خود توجه کنید، قطعاً در پایان‌کار در کنار طراحی عالی و منحصر‌به‌فردی که طراح باعث این جذابیت شده‌است، کابینتی عالی و خوش‌ساخت را برای محدوده‌ی آشپزخانه‌ی خود خواهید توانست درنظر بگیرید.

فروش کابینت,کیفیت کابینت,خرید کابینت,

ضخامت و یا روکشی‌که برای سفارش کابینت باید در نظر داشته‌باشید بر دوام و ماندگاری کابینت تأثیر مستقیم می‌گذارد، به‌این‌دلیل‌که آشپزخانه مکانی برای پخت‌و‌پز می‌باشد و این‌گونه است که جنس کابینت از اهمیت بالایی برخوردار است؛ چراکه استفاده و به‌کارگیری جنس نامرغوب به‌خاطر لحاظ‌کردن قیمت پایین بدون‌شک بعد از استفاده‌ی کوتاه مدت نیاز به تعمیر و یا تعویض خواهد داشت.

اهمیت تأثیر رنگ را در سفارش کابینت نادیده ندانید

انتخاب یک‌رنگ درست را شاید بتوان یکی از نکات بسیار مهم و بارز در هنگام سفارش کابینت عنوان کرد؛ چراکه برخی از رنگ‌ها به‌راحتی آلودگی و انواع چربی را به‌خود جذب می‌کنند که این‌گونه ممکن است برای بعضی از افراد مسأله‌ای ناخوشایند و آزاردهنده باشد، پس بهتر است با توجه به‌سلیقه‌ی خود و در نظر‌گرفتن اصول بهداشتی از رنگی استفاده کنید که بتوانید بعداً نسبت به‌نگهداری و نظافت‌ آن به‌راحتی اقدام کنید؛ چراکه هر رنگی با توجه به ساختار خاصی که دارد معیارهای متفاوتی را در ساخت کابینت به‌وجود می‌آورد.

سفارش کابینت,فروش کابینت,کیفیت کابینت,

کلام آخر

با توجه به‌مواردی که برای سفارش کابینت عنوان شد شما می‌توانید، یک کابینت خوش‎ طرح، خوش‌ساخت و قیمت مناسب را برای آشپزخانه‌ی خود در نظر بگیرید، که بهتر‌است همان‌طور که مورد تأکید قرار گرفته‌شد، در ابتدای کار به هزینه و بودجه‌ی خود توجه نمایید تا در ادامه و یا پایان‌کار به‌مشکل برنخورید.

این مسئله را کاملاً جدی درنظر داشته‌باشید که کابینت علاوه‌بر زیبایی دکوراسیون آشپزخانه به‌خوبی می‌تواند جزء ضروری‌ترین و البته کاربردی‌ترین لوازم آشپزخانه به‌شمار آید؛ چراکه به‌شکلی عالی و جذاب می‌توانید تمام وسایل و اشیاء مورد نظر و مهم آشپزخانه‌ی خود را درون آن با نظم و ترتیبی عالی جای دهید.

 

مدیر سایت

نقد و بررسی‌ها

دیدگاه خود را بیان کنید :