چند ابزار نجاری و کار با چوب

ابزار نجاری

در این مطلب معرفی چند ابزار نجاری که سرعت شما را چند برابر می کند را میخوانید

وجود ابزار آلات به شما کمک می کند تا حد زیادی سرعت انجام یک کار را بیشتر کنید. در گذشته شاید برای این که خواهند یک محصول به خصوص محصول چوبی را تولید کنند؛ به زمان و انرژی و کار زیادی نیاز بود. در صورتی که هر ابزاری در حال حاضر یک عالمه کارایی شما را در صنعت نجاری راه می اندازد و راحت تر کرده است. در این مقاله چند ابزار نجاری را به شما معرفی می کنیم که با استفاده از آن ها سرعت و کیفیت کار خودتان را چند برابر می کنید؛ پس با ما همراه باشید.

شابلون سوزنی

اولین ابزارکی که می خواهیم به شما معرفی کنیم شابلون سوزنی است. شابلون ها جزء ابزارهای جانبی به کار می روند که تاثیر مستقیمی در سرعت به ویژه در کیفیت و دقت آن دارد. به همین دلیل از آن ها در همه کارها استفاده می شود. شابلون سوزنی تنها مخصوص به نجاری نیست بلکه برای مجسمه سازی، کناف کاری، کابینت سازی و سرامیک کاری نیز مورد استفاده قرار می گیرد و برای الگوبرداری برای انجام دقیق کارها مورد استفده قرار می گیرد. شابلون سوزنی در دومل معمولی و قفل شونده وجود دارد که مدل قفل شوند آن پس از این که محل برش به دست آمد با وجود دو اهرمی که در راست و چپ شابلون هست که در زمان قفل ککردن شابلون باید طوری عمل کنید که سوزن آن جابه جا نشوند.

ابزار کار باچوب,ابزارالات نجاری,ابزارمهم نجاری,

شابلون میانه یاب هم به شما کمک زیادی در ساخت دقیق سازه چوبی می کند. اگر بتوانید از این مدل شابلون هم استفاده کنید به راحتی می توانید وسط پروفیل را خط بکشید. شابلون ها هدف از کارکردشان راحت تر کردن فرآیند تولید محصول می باشد. یک سوراخ در بخش مرکزی این شابلون هست که با قرار گرفتن مداد در درون آن و کمک گرفتن از دو پایه که در زیر آن وجود دارد، اندازه زدن خیلی دقیق است.

از طرفی در کنارهای این شابلون یک سری پله هست که با استفاده از آن ها با فاصله های ۱ و ۲ و ۳ و ۴ سانتیمتر می توان خط کشید. ضمنا لازم به ذکر است که خط کشی در زاویه های ۴۵ درجه تا ۹۰ درجه هم امکان پذیر است.

هرز باز کن

هرز باز کن ابزاری کوچک است؛ اما کارایی آن خیلی زیاد می باشد. زمانی که پیچ هرز شوند تاج آن آسیب می بیند. باز و بسته کردن پیچ آسیب دیده سخت است و نیاز به زمان زیادی دارد؛ از این رو وجود هرز بازکن به شما کمک زیادی می کند تا در این مواقع با استفاده از یک سر آن سوراخ کوچکی ایجاد کرده و پس از آن مته مارپیچ را باز کنید. قیمت هرز بازکن نسبت ابزار آلات دیگر مناسب است؛ از این رو پیشنهاد می شود تا یکی از آن ها را در جعبه خودتان داشته باشید.

شابلون سوزنی,هرزبازکن,ابزار کار باچوب,

ست کامل مته چوب

سوراخ کردن چوب در نجاری ها با مته صورت می گیرد. سوراخ با توجه به نوع چوب و قطر سوراخ به همدیگر شبیه نیستند و دارای تفاوت می باشند. مته مارپیچ و مته برگی دو مدل از انواع مته است که در نجاری کارایی خیلی زیادی دارد و زمانی که شما ست کامل مته چوب داشته باشید دیگر نیازی نیست تا زمان بزارید تا مته ها را تهیه کنید.

ابزارالات نجاری,ابزارمهم نجاری,شابلون سوزنی,

گیره گونیا

گیره گونیا مدلی است که به شما کمک زیادی می‌کند. در بیشتر صنایع به خصوص صنعت چوب اهمیت زیادی دارد. نجاران با تجربه با استفاده از ابزار آلاتی مثل فارسی بر همراه با گونیا دستی، چهارچوب را اندازه می‌زندد. از طرفی با توجه به این که اتصال بین قطعات اهمیت زیادی دارد این کار بدون این ابزارآلات پیشرفته و ابزارهایی مثل گیره گونیا با دقت انجام نخواهد شد. گیره گونیا کمک زیادی برای شماست وقتی که بخواهید دو قطعه کار را در زاویه ۹۰ درجه بزنید. این مدل گیره در این طراحی و تولید می شود و محصولات داخلی آن، از کیفیت بالایی برخوردار هستند. بدنه این گیره با ماشین سی ان سی، ماشین کاری می شوند و خیلی هم دقیق هستند. این مدل گیره زمانی که بخواهید باکس و کمد درست کنید خیلی کارایی برای شما خواهد داشت.

هرزبازکن,ابزار کار باچوب,ابزارالات نجاری,

در کنار گیره گونیا بهتر است، گیره ۹۰ درجه گونیا را هم داشته باشید تا با استفاده از آن بتوانید دو قطعه که ۹۰ درجه کاربرد دارد را نگه دارید.

رابطه پیچ بند شارژی

در زمانی که بخواهید محصول چوبی را بسازید، پیچ ها همیشه در جای خوب کار قرار ندارند. پیچ بند وسیله ای است که به شما کمک می کند تا در جاهای سخت و تنگناها بتوانید به خوبی به پیچ دسترسی داشته باشید. رابط پیچ بند اندازه مختلفی دارد؛ اما معمولا تا ۳۰ سانتی متر هم قابل افزایش است. رابط پیچ بند شارژی زمانی به کمک شما می آید که امکان استفاده پیچ گوشتی به صورت مستقیم و غیر مستقیم وجود ندارد.

مدیر سایت

نقد و بررسی‌ها

دیدگاه خود را بیان کنید :