رنگ تمام پلی استر و نیم پلی استر

رنگ پلی استر یا نیم پلی استر

شاید از خود بپرسید که تمام پلی استر و نیم پلی استر می‌تواند چه تفاوت‌هایی با یک‌دیگر داشته باشند؟ اما همان‌طور که شما بهتر می‌دانید نیم پلی استر و تمام پلی استر هرکدام استفاده‌ی بسیار خوب و خاصی برای چوب دارد و جزء رنگ‌های پرکاربرد محسوب می‌شوند.

نیم پلی استر

حتی در بسیاری از رنگ‌های مبلمان و یا حتی بسیاری از وسیله‌های چوبی عمدتاً از دو رنگ نیم پلی استر و تمام پلی استر استفاده می‌شود و قابل به عرض است که نیم پلی استر که شاید شما آن را به رنگ عسلی دیده باشید در بسیاری از وسایل چوبی مورد کاربرد قرار می‌گیرد.

آسیب ماده نیم پلی استر

البته نیم پلی استر لاک دو جزئی شفاف می‌باشد که برای استفاده باید آن را با یک سخت‌کننده مخلوط نمود تا بتواند به سفت‌شدن بیانجامد توجه به این نکته را به‌خاطر بسپارید که ماده‌ای که در نیم پلی استر وجود دارد حدود پنجاه درصد آن قطعاً برای هر موجود زنده‌ای مضر و آسیب‌زا می‌باشد که شما باید از آن دوری کنید و افرادی که با آن سر و کار دارند با رعایت نکات ایمنی کار خود را انجام می‌دهند.

ترکیب نیم پلی استر با پیگمنت‌های رنگی

عمدتاً شاید نیم پلی استر را در قوطی‌های حلبی مانند در وزن‌های ۱۴ و ۲۰ کیلویی مشاهده کرده باشید که‌خاطر نشان می‌کنم که برای نتیجه‌ی نهایی و رسیدن به یک رنگ خاص عموماً نیم پلی استر را با پیگمنت‌های رنگی مخلوط می‌کنند.

کاربرد تینر با نیم پلی استر

افرادی که با این موضوع سروکار دارند اگر بدانند بسیار خوب است که تینری که شما برای کاربرد نیم پلی استر در جهت حل نمودن استفاده می‌کنید چیزی حدود ۰۰۰/۱۰ و یا ۰۰۰/۱۲ سلولزی دارد.

نیاز به حلال نیم پلی استر

که شما باید برای حل نمودن نیم پلی استر ساخته‌شده با عسلی از تینر ۱۰ و ۱۲ هزار نیز استفاده می‌کنید اما در برخی شرایط تینر ۱۵ تا ۲۰ هزار برای نیم پلی استر ساخته‌شده با سفید مورد کاربرد بسیار قرار می‌گیرد به‌همین دلیل است که نیاز به حلال نیم پلی استر بسیار مهم می‌شود.

ترکیب نیم پلی استر با تینر

بهتر است بدانید که نیم پلی استر با یک غلتک و یا در برخی اوقات حتی با کاربرد یک قلم مو می‌توان به راحتی استفاده شود زیرا با استفاده از این تجهیزات شما از یک کیفیت مطمئن‌تر آگاه می‌شوید و اگر به هر دلیلی بخواهید که نیم پلی استر را با تینر مخلوط کنید بهتر است که در ترکیب آن خونسردی و آرامش را نیز در این ترکیب و مخلوط توأم سازید تا به هیچ‌عنوان حباب به وجود نیاید چون حرکت رفت و برگشت در این کار بسیار مهم می‌باشد.

رنگ‌های نیم پلی استر

نکته دیگر درباره‌ی نیم پلی استر وجود رنگ‌های مشکی؛ طلایی؛ نقره‌ای و سفید می‌باشد که شاید به هر دلیل شما آن را بسیار کم دیده باشید اما در هر صورت این رنگ‌ها نیز در گروه نیم پلی استر نیز وجود دارد و به شکل براق و مات تولید می‌شود.

ترکیب نیم پلی استر با تینر,رنگ پلی استر,نیم پلی استر,

رنگ تمام پلی استر

تمام پلی استر که شاید شما آن را در دو گروه پلی استر ایستاده و یا پلی استر پلیشی شنیده باشید که اصولاً پلی استر ایستاده با یک لایه شیشه‌ مورد کاربرد قرار می‌گیرد و حتی این نوع پلی استر بسیار مورد استفاده در صنعت چوب می‌باشد.

 پلی استر ایستاده سه جزئی

و حتی قیمت پلی استر ایستاده دو برابر از پلی استر پلیشی بیشتر است برای انجام کار با پلی استر ایستاده فرد باید سه جزء را با یک‌دیگر مخلوط نماید به همین دلیل به آن  پلی استر ایستاده سه جزئی نیز می‌گویند.

خشک شدن تمام پلی استر

نکته‌ی بسیار مهم در تمام پلی استر این است که هیچ احتیاجی به حلال نیست و حتی بدون وجود تینر می‌توان پلی استر را با پیستوله مورد کاربرد قرار داد و از جمله مزیت‌های مهم دیگر آن می‌توان به خشک شدن راحت و با سرعت آن اشاره نمود.

تفاوت پلی استر ایستاده

البته این نکته و مزیت برای پلی استر ایستاده کمی دیر‌تر صدق می‌کند به نحوی که این پلی استر بعد از حدود هشت ساعت به خشک شدن کامل می‌رسد که ناگفته نماند به دلیل لاک براق سه جزئی در سطح آن می‌باشد.

مهارت در استفاده از رنگ تمام پلی استر

در هنگام کار با تمام پلی استر باید افراد ماهر وارد عمل شوند زیرا تمام پلی استر بسیار زیاد به غلظت نزدیک است و غلیظ بودن آن باعث می‌شود که افرادی که از مهارت خوبی برخوردار نیستند نتوانند به خوبی به کیفیت دلخواه نیز دست پیدا کنند.

ترکیب نیم پلی استر با تینر,رنگ پلی استر,نیم پلی استر,

استفاده از نازل ۲ برای تمام پلی استر

در صورت نداشتن مهارت برای کار و استفاده از تمام پلی استر با غلظت بالا می‌توانید از پیستوله با نازل ۲ برای این‌کار استفاده به‌عمل آورید و حتی از تینر کمک بگیرید که البته لازم به ذکر است یه لیتر تینر با چهار کیلو تمام پلی استر قابل ترکیب می‌باشد.

 

 

 

 

مدیر سایت

نقد و بررسی‌ها

دیدگاه خود را بیان کنید :