سبک های دکوراسیون و انواع مختلف آن

سبک های دکوراسیون

سبک‌ های مختلف در دکوراسیون و انتخاب دقیق آن‌ها، یکی از مهم‌ترین دغدغه افراد برای چیدمان منزل می‌باشد. پیش از خرید هر گونه المان برای چینش محیط، حتما مطالعه‌ای درباره سبک شناسی در دکوراسیون داخلی داشته باشید.بهتر است نحوه قرارگیری و نوع و رنگ وسایل را بر اساس نکات دکوراسیون داخلی و سلیقه خودتان انجام دهید. این کار در روحیه شما نیز تاثیر مثبتی خواهد داشت. همراه ما باشید تا با انواع سبک‌ها در دکوراسیون آشنا بشوید.

سبک دکوراسیون مینیمال

یکی از سبک‌های دکوراسیون داخلی که اخیرا طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است، سبک دکوراسیون مینیمال می‌باشد‌. این سبک بیشتر بر سادگی محیط تاکید دارد. در سبک مینیمال بیشتر شاهد حضور رنگ سفید در کنار یک رنگ متضاد آن، مانند سیاه هستیم.

معمولا سعی می‌شود که در کنار رنگ‌های خنثی، یک رنگ متضاد نیز استفاده بشود که فضا بیش از حد بی‌رنگ و خنثی به نظر نرسد. در سبک دکوراسیون مینیمال، از المان‌های صاف و ساده که طرح هندسی سختی ندارند، استفاده می‌شود.

سبک دکوراسیون مدرن

یکی دیگر از انواع سبک‌های دکوراسیون داخلی، سبک مدرن می‌باشد. در این سبک سعی می‌شود که المان‌ها و وسایل‌های صاف و خطی به گونه‌ای چیشده شوند که احساس رسمیت و نظم به افراد داده شود.

معمولا المان‌های این محیط‌ها، همگام با ویژگی‌های زندگی مدرنیته انتخاب می‌شوند. به طور مثال میزها و مبلمان بیشتر به شکل گرد که نشان دهنده تغییر و حرکت است، انتخاب می‌شوند. همچنین اشکال گوشه دار نیز با هدف نشان دادن استحکام و مقاومت بکار می‌روند.

تمام وسایلی که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم، بیشتر دارای ظاهری براق هستند. در این فضاها سعی می‌شود که مفهوم سادگی در کنار برخی از المان‌های انتزاعی بکار گرفته شود.

 سبک دکوراسیون امروزی

اولین نکته‌ای که باید در این سبک مورد توجه قرار بگیرد این است که این سبک قوانین خاصی ندارد و در هر دوره باتوجه به نوع سلیقه افراد، تعیین می‌شود. حتما به این موضوع توجه داشته باشید که سبک دکوراسیون امروزی با سبک طراحی داخلی مدرن تفاوت دارد. به طور مثال در طراحی داخلی سبک امروزی از المان‌های گرد نیز استفاده می‌شود. همچنین این طراحی برخلاف سبک مدرن، به دنبال ایجاد محیط و فضایی صمیمی و راحت می‌باشد.

سبک دکوراسیون فرانسوی و ویژگی‌ های آن

یکی دیگر از سبک‌های مهم و جذابی که در میان انواع سبک‌ها وجود دارد، سبک دکوراسیون فرانسوی است. این سبک محیطی با فضای گرم ایجاد می‌کند، لذا از المان‌های قرمز و طلایی رنگ استفاده می‌کند. اگر قصد دارید که برای پذیرایی منزل خودتان از  دکوراسیون فرانسوی استفاده بکنید، بهتر است پرده‌های طویل و بلند را انتخاب کنید. بهتر است روکش مبل‌ها نیز از میان انواع روکش چین‌دار انتخاب بشود.

 

آموزش دکوراسیون,دکوراسیون,دکوراسیون خانه,

سبک دکوراسیون صنعتی چه ابعادی دارد؟

همانطور که از نام این سبک مشخص است، در فضایی با این سبک دکوراسیون، بیشتر حس حضور در یک مکان صنعتی و کارخانه به ما القاء می‌شود.

اگر تصویری از کارخانه‌های قرن ۱۷ و ۱۸ میلادی بخش‌های مختلف اروپا دیده باشید، حتما وجود مبلمان چرم و دیوارهای آجری و چوبی به چشمتان آمده است. در فضاهایی که این نوع از دکوراسیون بکار رفته است، مبلمان چرمی و فضای صنعتی و کارخانه‌ای به چشم می‌آید.

جذابیت‌های سبک دکوراسیون سنتی خاورمیانه‌ای

یکی از روش‌های طراحی داخلی که زیبایی و جذابیت زیادی در فضا ایجاد می‌کند، سبک طراحی سنتی خاورمیانه می‌باشد. این سبک با وجود رنگ‌های گرم قرمز، نارنجی و طلایی محیطی صمیمی در فضا ایجاد می‌کند.فرش ایرانی در کنار مبل و تشک از المان‌های غیر قابل تفکیک سبک دکوراسیون داخلی سنتی خاورمیانه می‌باشد.

سبک های دکوراسیون ساحلی

یکی دیگر از سبک‌های دکوراسیون که برای طراحی محیط داخلی بکار می‌رود، سبک طراحی و دکوراسیون ساحلی است. در این سبک رنگ‌های روشنی مورد استفاده قرار می‌گیرد که هم فضا را بازتر نشان می‌دهند و هم یادآور محیط طبیعی برای افراد می‌باشند. همانطور که از نام این نوع از دکوراسیون مشخص است، انتظار می‌رود که بیشتر رنگ‌ سفید و رنگ شن و ماسه در رنگ‌آمیزی دکوراسیون ساحلی بکار برود. نور زیاد و طبیعی از دیگر ویژگی‌های این سبک از دکوراسیون می‌باشد.

 

سبک دکوراسیون اسکاندیناوی و سادگی محیط

سبک های مختلف در دکوراسیون مورد استفاده قرار می‌گیرند. یکی از زیباترین و ساده‌ترین سبک‌هایی که در دکوراسیون محیط داخلی بکار می‌رود، سبک دکوراسیون اسکاندیناوی است.این سبک بیشتر بر سادگی محیط و همچنین وجود المان‌های سفید رنگ تاکید دارد. از طرفی تمرکز سبک دکوراسیون اسکاندیناوی که محیط را شبیه محیط زندگی مردم شمال اروپا می‌کند، بر مبلمان است.

مبلمان‌های زیبا و ظریف که بر روی کف پوش‌های چوبی قرار می‌گیرند، از مهم‌ترین ویژگی‌های این نوع از محیط‌ها می‌باشند.

سبک های مختلف دکوراسیون,آموزش دکوراسیون,دکوراسیون,

سبک دکوراسيون بوهمیان

یکی از سبک‌هایی که قواعد خود را بر پای سلیقه و خواست شما قرار می‌دهد، سبک دکوراسیون بوهمیان است. این سبک به معنای طراحی محیط باتوجه به حضور رنگ‌های مختلف و حتی برخی از المان‌های سنتی می‌باشد.

در سبک های دکوراسیون بوهمیان، معنای عدم پایبندی به قوانین روز دنیای طراحی مدرن را مشاهده می‌کنیم.

دکوراسیون خانه,سبک های مختلف دکوراسیون,آموزش دکوراسیون,

سبک های دکوراسیون محیط شرقی دور

یکی از سبک‌های دکوراسیون که بسیار یادآور نوع زندگی مردمان چین و ژاپن می‌باشد، سبک دکوراسیون شرقی دور است. در این محیط‌ها رنگ‌های خنثی و یا گرم برای طراحی المان‌ها بکار می‌رود.

از طرفی وسایل گوشه‌دار در این محیط‌ها استفاده شده است که ارتفاع و حجم کمی دارند. مبل‌های کوتاه در کنار میزهای پایه‌دار کم ارتفاع از ویژگی‌های این محیط‌ها می‌باشد.

 

دکوراسیون,دکوراسیون خانه,سبک های مختلف دکوراسیون,

 

سبک های دکوراسیون هالیوودی

اگر به دنبال طراحی شلوغی هستید که در آن دیوارها نیز تزئین شده و نورپردازی در سطح بالایی قرار داشته باشد، می‌توانید از سبک هالیوودی استفاده بکنید.

از طرفی این سبک در دکوراسیون از المان‌های مجلل و باشکوه برای طراحی محیط بهره می‌برد. رنگ‌های قرمز و بنفش که انرژی بالایی دارند، در هر چه باشکوه‌تر ساختن این محیط‌ها تاثیر گذارند.

سبک های دکوراسیون تک رنگ مونوکروم

یکی دیگر از سبک‌هایی که بیشتر بر سادگی و تک رنگی محیط تاکید دارد، سبک مونوکروم است. البته تک رنگ بودن طراحی در مونوکروم به معنای عدم وجود مکمل رنگی نیست. در دکوراسیون مونوکروم باید رنگ‌های مختلف یک طیف و همچنین برخی رنگ‌های خنثی مانند سفید بکار برود تا محیط یکنواخت و بی‌روح بنظر نرسد. اگر این شرایط رعایت نشود، محیط بی ‌روح و بدون جذابیت بنظر می‌رسد.

تیم محتوا فنی شو

نقد و بررسی‌ها

دیدگاه خود را بیان کنید :