رویه کوبی مبل

رویه کوبی مبل

مبلمان یکی از اصلی ترین ارکان های یک دکوراسیون محسوب می شود. امروزه مبلمان در دکوراسیون خانه ها نقش پررنگی ایفا می کند و در انواع مختلفی تولید می شود. معمولاً مبلمان با توجه به فضای خانه انتخاب می گردد. هر چقدر که متراژ یک خانه بزرگ تر باشد می توان از مبلمان بیشتری برای آن استفاده کرد. تولید یک مبل شامل مراحل مختلفی می شود که رویه کوبی یکی از آن ها است. رویه کوبی مبل در واقع آخرین قسمت در تولید یک مبل محسوب می شود. زمانی که بدنه مبل آماده است وارد مرحله رویه کوبی می شود. در واقع رویه کوبی مبل شامل پر کردن آن و کشیدن پارچه روی مبل می باشد. کیفیت رویه زنی مبل در نمای ظاهری مبل خیلی مؤثر است به همین دلیل می باشد که این کار باید توسط یک فرد ماهر و باتجربه انجام شود. در ادامه نکاتی را به شما در این زمینه می گوییم با ما همراه شوید.

ظرافت های خاصی در این شغل وجود دارد که باید با حوصله انجام شود. توجه کردن به نقش و نگار پارچه درهنگام کار  اهمیت بسیار بالایی دارد. مبلمان با توجه به مدل و نوع کارکردی که دارند رویه کوبی مختلفی برای آن ها استفاده می شود. کلاف مبلمان در این شغل آن خیلی مؤثر است. معمولاً از رویه کوبی برای مبل هایی که قدیمی شده اند نیز استفاده می شود. مبل های آسیب دیده به وسیله این شغل می توانند کاملاً نو و سالم شوند. برای سفارش رویه کوبی مبل باید به نکاتی مثل: هزینه کار، ضمانت کار و جنس مواد به کار رفته توجه  کرد. عواملی مثل: تعداد فرم ها، تعداد مبل و نوع آن، هزینه پارچه و میزان دستمزد کارشناس انجام این کار در قیمت کلی رویه کوبی تأثیرگذار است.

,,,

انواع رویه کوبی مبل

کوبی انواع مختلف مبل با یکدیگر متفاوت است و بر اساس کلاف مبل انجام می شود. این شغل برای مبل راحتی همانطوری که از نام آن مشخص است برای مبلمان راحتی انجام می شود که قدیمی شده اند. تعویض پارچه مبل کاملا چهره آن را تغییر می دهد و باعث افزایش جذابیت آن می شود. برای  مبل استیل از حساسیت بیشتری نسبت به رویه کوبی مبل راحتی برخوردار است. مبل های استیل بدلیل ظرافت و زیبایی که دارند محبوبیت بیشتری از مبل راحتی دارند. قیمت مبلمان استیل بدلیل منبت کاری که روی کلاف آن انجام می شود خیلی گران تر از مبل راحتی می باشد. برای تعویض و رویه کوبی مبل استیل باید از فنرها و اسفنج های باکیفیتی استفاده شود.

معمولاً مبلمان استیل بعد از گذشت چندین سال نیاز به رویه کوبی دارند. رویه کوبی مبل استیل ظاهر و نمای آن را خیلی تغییر می دهد. مبل چرمی یکی از مبلمانی می باشد که بیشتر برای ادارات و سازمان ها استفاده می شود.در مبل چرمی اگر از چرم با با کیفیت استفاده نشود بعد از مدتی دچار پوسته پوسته شدن می گردد و یا بر روی سطح چرم ترک هایی به وجود می آید. اگر مبل چرمی شما دچار آسیب دیدگی شده به راحتی با رویه کوبی می توانید آن را همانند روز اول خود کنید. نکته ای که در هنگام رویه کوبی مبل چرمی باید به آن توجه کرد این است که حتماً از پارچه چرمی مرغوب و باکیفیت استفاده شود. رویه کوبی مبل ال یکی دیگر از انواع آن می باشد.

مبل ال بدلیل ساختار کم جایی که دارد بهترین نوع مبلمان برای خانه های کوچک و متراژ پایین می باشد. پارچه استفاده شده در مبلمان ال به راحتی قابل تعویض است. مبلمان چستر یکی از انواع مبلی است که بیشتر در دکوراسیون کلاسیک مورد استفاده قرار می گیرد. ساختار مبل چستر به این صورت است که دارای پشتی پهن با ارتفاع کم است. دسته های مبل چستر به صورت گرد می باشد. برای مبل چستر یکی از سخت ترین انواع رویه کوبی است و نیازمند یک رویه کوب ماهر باتجربه دارد. استفاده کردن از لمسه در کوبی مبل چستر یکی از ویژگی های مهم آن می باشد. معمولاً از پارچه های چرمی و مخمل براق با رنگ تیره برای مبلمان چستر استفاده می شودو مبل چستر بیشتر برای خانه های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد.

انتخاب رویه کوب مناسب

همان طوری که گفته شد رویه کوبی تأثیر زیادی در جذابیت نمای مبل دارد و این کار باید افراد متخصص انجام شود. اگر این شغل توسط افراد بی تجربه انجام گردد بعد از مدتی مبل ظاهر بدی پیدا می کند و هزینه زیادی برای شما دارد. پس بهتر است برای راین شغل خود به دنبال افراد ماهر و متخصص باشید. انتخاب نوع پارچه نیز در این شغل مؤثر است. یک پارچه مناسب می تواند جذابیت یک مبل را افزایش دهد و همچنین آن را زیباتر کند. برای خرید پارچه مبل حتماً بودجه خوبی را برای آن در نظر بگیرید. از خرید پارچه های بی کیفیت خودداری نمایید زیرا طول عمر کوتاهی دارند و بعد از مدتی خراب می شوند.

تیم محتوا فنی شو

نقد و بررسی‌ها

دیدگاه خود را بیان کنید :