چطور و چگونه کابینت خوبی بخریم

کابینت یکی از اجزای اساسی در هر خانه و آشپزخانه است. کابینت نه تنها برای جمع آوری وسایل مورد استفاده قرار می‌گیرد، بلکه برای دکوراسیون داخلی هم مهم است. امروزه کابینت نقش پر رنگی را در دکوراسیون داخلی ایفا می‌کند. طراحی و خرید کابینت تا حد زیادی به سایر وسایل خانه دارد تا با آن هماهنگ انتخاب شود. در این مقاله در وب سایت فنی شو به شما راهکارهایی ارائه می‌دهیم که با توجه به مدل منزل تان بهترین کابینت را بخرید پس در ادامه با ما همراه شوید.

متراژ آشپزخانه

اولین نکته برای این که کابینت خوبی تهیه کنید این است متراژ آشپزخانه را داششته باشید. آشپزخانه میتواند متراژهای مختلفی داشته باشد. آشپزخانه با متراژ کوچک باید کابینتی داشته باشد که در حین داشتن زیبایی و جذابیت، جادار و مطمئن هم باشید تا بتوانید تمام ظروف خود را در آن جا باز کنید. همچنین برای کمک به کابینت می‌توانید از یونیت ایستاده هم استفاده کنید تا جای کافی داشته باشید. اما اگر آشپزخانه با متراژ استاندارد دارید. کابینت بازتر می‌تواند چیده تر شود.

برای طراحی دکوراسیون داخلی دست تان بازتر است و می‌توانید بیشتر از فضا به زیبایی و سبک کابینت اشاره خواهید کرد. آشپزخانه بزرگ؛ زمانی که آشپزخانه شما متراژ بیشتر از حد داشته باشید. آشپزخانه تا حد زیادی جنبه دکوری پیدا می‌کند و زیبایی در آن خیلی بیشتر از حالت عادی اهمیت دارد. در این مدل آشپزخانه باید یخچال، سینک و … در جای مناسب گذاشته شوند.

چگونه کابینت خوبی بخریم,خرید خوب کابینت,نکات خرید کابینت,

جنس کابینت

عامل دیگری که در خرید کابینت از اهمیت بالایی برخوردار است جنس کابینت است. کابینت از اجناس مختلفی ساخته می‌شود که از پر کاربرد ترین آن‌ها می‌توان به نئوپان ملامینه، ام دی اف، هایگلاس و ممبران اشاره کرد. نئوپان ملامینه کم هزینه ترین مدل برای کابینت است که معمولا کیفیت خوبی ندارد، اگر می‌خواهید خیلی کم و با بودجه اندک برای کابینت هزینه کنید از این مدل استفاده کنید.

همچنین کابینت ام دی اف مدل استاندارد برای کابینت است امروزه اغلب کابینت‌ها را با استفاده از ام دی اف می‌سازند. ام دی اف با توجه به شرکت سازنده و کشور آن از کیفیت مختلفی برخوردار است که هر کدام قیمت متفاوتی دارند. کابینت هایگلاس مدل دیگری است که چندین سال است که استقبال زیادی دارد. براق بودن کابینت هایگلاس باعث شده تا محبوبیت زیادی داشته باشد. هایگلاس نیز همانند کابینت ام دی اف برندهای گوناگونی دارند. ممبران مدل دیگری از کابینت است که به کلاسیک و رومی هم شناخته می‌شود، این مدل کابینت زیبایی دارد. کابینت ممبران دو مدل است آن که قیمت و هزینه کمتری برای شما در زما خرید خواهد داشت که معمولا سی ان سی وکیوم است و دیگری ممبران از جنس چوب است که قیمت بالایی دارد.

چگونه کابینت خوبی بخریم,خرید خوب کابینت,نکات خرید کابینت,

یراق آلات کابینت

شاید در نگاه اول برای خرید کابینت خوب، یراق آلات به چشم نیاید اما تاثیر خیلی زیادی در کیفیت کابینت و هزینه آن دارد. یراق آلات استفاده شده در کابینت باید بین شما و فروشنده باشد؛ طوری که کابینت ساز ان را رعایت کند. اگر به دنبال کابینت شیک و زیبا هستید عموما، یراق آلات آن گران قیمت تر می‌شوند.

چگونه کابینت خوبی بخریم,خرید خوب کابینت,نکات خرید کابینت,

صفحه کابینت

برای این که کابینت خوبی بخرید بهتر است صفحه کابینت را هم در نظر داشته باشید. صفحه دست ساز یا کارگاهی اولین مدل صفحه کابینت است که قیمت خیلی کمتری دارد. این مدل صفحه کابینت از ام دی اف درست شده است که دور تا دور آن را با قید دوبل می‌زنند. همچنین صفحه شرکتی مدل دیگری از صفحه کابینت است که کابینت ساز آن را تهیه می‌کند. قطرهای ۳۲،۴۸ و ۷۴ میلی متر در بازار وجود دارند که قطر ۳۲ آن معمولا در بازار رایج است، البته در زمان خرید توجه داشته باشید هر چه قطر صفحه کابینت شرکتی بیشتر شود، قیمتش بیشتر است. ضمنا صفحه کورین یا همان کوارتز مدل‌های دیگری هستند که سنگ مصنوعی می‌باشند و خاصیت ضد آب و آنتی باکتریال دارند. این مدل صفحه کابینت دارای سنگ مصنوعی قیمت‌شان نسبت به بقیه بالاتر است.

چگونه کابینت خوبی بخریم,خرید خوب کابینت,نکات خرید کابینت,

مشورت و راهنمایی برای خرید

هیچ چیز مانند تجربه نمی‌تواند به شما در خرید کابینت خوب کمک کند. برای این کار از کسانی که کابینت تهیه کردند و در این حوزه تجربه دارند کمک بگیرید. پیش از خرید کابینت به شدت تحقیق کنید و در خرید و انتخاب خودتان عجله نکنید. ضمنا برای خرید کابینت بهتر است تمام معیارهای منزل خود را در نظر بگیرید؛ چرا که پس از انتخاب تغییر بسیار سخت خواهد بود.

جاسازی و یا زیبایی

برای خرید کابینت هدف خودتان را مشخص کنید که برای استفاده کابینت می‌خرید یا تنها برای زیبایی و جلوه چون که بعضی از کابینت‌ها وجود دارند که زیبایی بالایی ندارد اما جاسازی خوبی دارند مثل کابینت‌های قدیمی فلزی که تمامی ما آن را دیده‌ایم، البته بعضی دیگر از کابینت‌ها وجود دارند که زیبایی ظاهری دارند اما جاسازی بالایی ندارند. در ضمن کابینت‌های ام دی اف و هایگلاس این دو مورد را باهم دارند.

مدیر سایت

نقد و بررسی‌ها

دیدگاه خود را بیان کنید :