کابینت ممبران چیست

کابینت ممبران چیست

کابینت ممبران چیست

هر خانه از بخش‎‌های متعددی تشکیل شده است که یکی از مهم‌ترین آن‌ها، آشپزخانه است. آشپزخانه نه تنها برای پخت و پز و صرف غذا استفاده می‌‎شود؛ بلکه در طراحی و دکوراسیون داخلی هم کاربرد دارد. برای طراحی و دکوراسیون آشپزخانه از وسایل مختلفی استفاده می‌کنند که یکی از مهمترین آن‌ها کابینت است.

کابینت چیست

کابینت محفظه‌ای است که هم وظیفه نگهداری از وسایلی مانند ظروف و …. را دارد هم در دکوراسیون آشپزخانه نقش مهمی ایفا می‌کند. کابینت می‌تواند از مواد مختلفی ساخته است که هریک از آن‌ها از ویژگی‌های مختلفی برخوردارند.

کابینت ممبران چیست

کابینت ممبران، محصولی است که روکش آن از ممبران باشد. در واقع ممبران یا وکیوم روکش پی وی سی است که روی اجناسی نظیر پوب، ام دی اف و نئوپان قرار می‌گیرد. به صورتی که روی ام دی اف خام، چسب می‌زنند و پس از آن با دستگاه روکش ممبران می‌زنند.

کابینت ممبران به دو صورت کلاسیک و مدرن می‌تواند روی کابینت استفاده شود. اگر روی ام دی اف، مدل کلاسیک درآورده شود و سپس روکش ممبران بزنند مسلما به آن کابینت ممبران کلاسیک گفته می‌شود و اگر ساده کار شود مدرن هم می‌تواند باشد. در واقع تفاوت آن به مدل اصلی کابینت، بستگی دارد.

مزایای کابینت ممبران چیست ؟

کابینت ممبران علاوه بر طراحی و زیبایی داخلی، مزایای دیگری هم دارد. تنوع پذیری کابینت ممبران نسلت به سایر محصولات بسیر زیاد است. از طرفی کابینت ممبران طول عمر مناسبی دارد و از نظر کنده کاری و پیچیدگی طرح هم نمره قبولی می‌گیرد.

قیمت کابینت ممبران

امروزه هزینه کابینت یکی از فاکتورهای مهم در خرید مشتریان محسوب می‌شود. کابینت‌هایی که هم کیفیت خوبی دارد و هم قیمت آن مناسب است در اول لیست خرید مردم قرار می‌گیرد. کابینت ممبران از جمله کابینت‌هایی است که قیمت مناسبی دارد و هم از طراحی زیبایی برخوردار است.

عدم نفوذ آب به کابینت ممبران

آب و رطوبت دشمن اصلی کابینت و وسایل چوبی محسوب می‌شوند. نفوذ رطوبت می‌تواند باعث پوسیدگی، مصنوعات چوبی شود. از طرفی کابینت ممبران دارای لایه‌هایی است که نسبت به آن نفوذ پذیر هستند و مقاومت آن‌ها نسبت به سایرین بیشتر است. از این رو کابینت ممبران برای خانه‌هایی که رطوبت بالایی دارند بسیار مناسب است. از طرفی روکش ممبران برای کابینت خطرات زیست محیطی ندارد.

نگهداری آسان کابینت ممبران

کابینت ممبران از دیگر مزایایی که دارد این است که به راحتی تمیز می‌شود. پس از استفاده از کابینت ممبران برای این که بخواهید آن را مانند روز اول آن کنید می‌توانید تنها از رنگ یا روغن استفاده کنید تا زیبایی خود را چند برابر کنند. از طرفی تمیز کردن ممبران با یک دستمال هم قابل انجام است و از آن‌جایی که روکش آن پی وی سی می‌باشد لک و لوک‌ها به سادگی از روی آن تمیز می‎‌‌شوند.

معایب کابینت ممبران چیست ؟

کابینت ممبران هر چند مزایای زیادی دارد اما از معایبی هم برخوردار است. این کابینت به نور خورشید حساسیت داشته و اگر در مقابل آن نصب شود به مدت گذشت زمان، رنگ آن عوض شده و دچار تغییر می‌شود. همچنین از دیگر معایب این کابینت می‌توان به حساسیت زیاده به اشیای تیز اشاره کرد. اگر کوچک‌ترین شی تیزی با کابینت ممبران برخورد کند؛ روی آن خط و خش می‌اندازد و از زیبایی روکش آن، کم می‌کند

نکاتی درباره خرید کابینت ممبران

برای این که بخواهید به سراغ خرید کابینت ممبران بروید باید نکاتی را در نظر بگیرید؛ به عنوان مثال از فردی که از آن خرید می‌کنید درباره جنس و برند یراق آلاتی که در ساخت کابینت استفاده شده بپرسید؛ چرا که امروزه بعضی از افراد سودجو برای یراق آلات این کابینت از اجناس نامرغوب استفاده می‌کنند. از این رو حتما در این باره پرس و جو کنید. از طرفی برای خرید کابینت حتما دستگیره باید از سمت فروشگاه معتبر خرید شود که از جنس سرامیک باشد نه استیل تا دوام و زیبایی بیشتری داشته باشد. ضمنا جنس روکش و نوع چسب به کار رفته دار آن باید جنس مرغوب داشته باشد و درباره گارانتی هم از فروشگاه هم سوال پرسیده و آن را دریافت کنید. از طرفی پیش از آن که خرید نهایی را انجام دهید درباره قیمت کابینت ممبران حتما پرس و جور کنید و بازده آن را بدانید.

 

تهیه شده در وب سایت آموزشگاه فنی شو

 

مدیر سایت

نقد و بررسی‌ها

دیدگاه خود را بیان کنید :