نصب پارکت لمینت

نصب پارکت لمینت

پارکت لمینت یکی از پرکاربرد ترین کفپوش ها و البته یکی از پر فروش ترین ها است. پارکت لمینت یکی از محبوب ترین پارکت ها است، که این محبوبیت دلایل زیادی دارد؛ یکی از این دلایل آن نصب راحت و آسان این پارکت ها است. پارکت لمینت نوعی کفپوش چوبی است، ولی به دلیل این که روی این پارکت ها، می توانیم طرح سنگ، چوب یا هر طرح دیگری بزنیم، محبوبیت آن بیشتر از پارکت های چوبی است. روی پارکت لمینت ها هر طرحی که بخواهید می توانید چاپ کنید، به همین دلیل این پارکت ها محبوبیت بسیار زیادی دارند.

 

ویژگی های پارکت لمینت

• نصب آسان
• نگهداری راحت
• تمیز شدن با یک دستمال مرطوب
• مقرون به صرفه
• تنوع در طرح و رنگ
• بادوام

 

,,,

نصب پارکت لمینت

 

پارکت لمینت و کاربرد آن

پارکت لمینت با توجه به این که چند لایه دارد، در برابر شرایط محیطی و دما های مختلف مقاومت بسیار خوبی دارد. البته این کفپوش ها معمولا در برابر آب مقاومت بالایی ندارد؛ پس بهتر است از آن ها در جاهایی که رطوبت بسیار بالا است، استفاده نکنیم.

 

مراحل نصب پارکت لمینت

• آمادگی قبل از نصب پارکت لمینت
ابتدا مساحت اتاق را اندازه گیری کنید و پارکت لمینت را سفارش دهید؛ (بهتر است برای سفارش دادن ده درصد به مساحت فضا اضافه کنید.) قبل از نصب پارکت ها، آن ها را بیست و چهار الی چهل و هشت ساعت در فضا مورد نظر قرار دهید تا به دما محیط عادت کند، البته این کار باعث زیبایی کار شما در انتها می شود. ابزار لازم برای نصب لمینت ها را فراهم کنید و حتما وسایل ایمنی را برای انجام این کار تهیه کنید و در حین انجام کار از آن ها استفاده کنید.

• آماده سازی محیط
قبل از شروع نصب، کف موجود را کاملا تمیز کنید؛ زیرا برای انجام این کار باید کف خالی از گرد و غبار باشد. البته کف نباید هیچ رطوبتی داشته باشد. سطح کف زیرین باید کاملا صاف و تراز باشد، زیرا در غیر این صورت کار ما درست در نخواهد آمد. اگر از سیستم گرمایشی کف استفاده می کنید، باید از پارکتی استفاده کنید که مناسب این موضوع باشد و برای نصب لمینت، حداقل برای دو هفته سیستم گرمایشی خاموش باشد.

• اجرای فوم
قبل از نصب پارکت ها باید یک لایه فوم روی کف اجرا شود، که جنس آن می تواند پلی اتیلن و… باشد. در اکثر محیط ها فوم با ضخامت ۳ میلی متر پیشنهاد می شود.
فوم ها را در کنار هم روی زمین پهن کنید و لبه های آن را با نوار چسب به یکدیگر متصل کنید.
فوم ها را تا ارتفاع ۲ سانتی متر روی دیوار بالا بیاورید و در انتها آن ها را با چسب به دیوار بچسبانید.

• نصب پارکت لمینت
پس از اتمام این سه مرحله، نوبت به نصب پارکت ها می رسد. قبل از نصب پارکت ها به سلامت تخته ها توجه کنید و مطمئن شوید که تخته ها ترک خوردگی یا شکستگی نداشته باشند. نصب را از یک گوشه و از لبه دیوار شروع کنید. از هر طرف حداقل یک سانتی متر باید خالی بماند و برای این کار می توانید از تکه های چوبی استفاده کنید. برای نصب دومین پارکت، باید قطعه اول و قطعه دوم کاملا به هم متصل شوند. پس از تکمیل شدن ردیف اول، ردیف دوم را با همین دستورعمل به یکدیگر متصل کنید. اولین قطعه ردیف دوم را با رعایت فاصله یک سانتی متر از دیوار نصب کرده و مطمئن باشید که به پارکت کناری خود خوب چفت شده باشد و تمام مراحل را تا ردیف آخر به همین صورت انجام دهید.

• برش زدن پارکت برای جانمایی در لوله ها و چارچوب در
در هنگام نصب لمینت، باید آن ها را با الگو برش بزنیم؛ یعنی از الگو هایی استفاده کنیم که در صورت برش زدن به شکل ظاهری پارکت ها آسیبی نرسد.

• نصب ماستیک
پس از نصب کامل پارکت ها، باید قطعات چوبی یک سانتی متری را برداشته و به جای آن ها، درز های کناری را با ماستیک پر کنیم. اگر این کار را انجام ندهیم، پس از چند وقت پارکت های کناری جابه جا خواهند شد. آیا برای نصب پارکت ها باید از افراد متخصص کمک بگیریم؟ برای انجام این کار می توانید خودتان پیش قدم باشید، یا اگر هیچ تخصصی در این زمینه ندارید می توانید از متخصصان این کار کمک بگیرید. اما شما می توانید با دیدن فیلم های آموزشی ما خودتان به تنهایی این کار را انجام دهید؛ فقط کافی است، به نکات کوچک توجه کنید.

 

,,,

چند نکته مهم
• حداکثر رطوبت در محل نصب پارکت، ۱۲ درجه است.
• در صورت مرطوب بودن زمین، ابتدا رطوبت آن را از بین ببرید.
• کف اتاق باید کاملا صاف و تراز باشد.
• سطح مورد نظر باید عاری از گرد و خاک ورطوبت باشد.

نصب پارکت در کجا امکان پذیر است؟

پارکت ها جذابیت بسیار زیادی دارند، و به طور معمول از آن ها می توانیم در همه جا استفاده کنیم؛ برای مثال، در منازل، در ادارات و… شاید تا به حال به گوش شما نخورده باشد که،می توانیم پارکت لمینت ها را روی دیوار نیز نصب کنیم. اما امکان پذیر است. بسیاری از افراد پارکت ها را در اتاق خواب ها، هتل ها و… نیز نصب می کنند.

تیم محتوا فنی شو

نقد و بررسی‌ها

دیدگاه خود را بیان کنید :