اهمیت ساخت لینکدین برای مهاجرت

در زندگی امروزی بخش اعظمی از ساعات شبانه روز هر فرد به انلاین بودن آن و استفاده از شبکه‌های مجازی اختصاص یافته است. استفاده از پلتفرم‌های مجازی سبب شده تا بسیاری از کارهای افراد رونق پیدا کند و کسب و کارهای مجازی زیادی ایجاد شوند. برخی از افراد به اشتباه فکر می‌کنند که تمام ابزارهای مجازی برای تفریح و سرگرمی هستند در صورتی که همه شان اینطور نیست. برخی از شبکه‌های مجازی برای کسب و کار هستند یعنی محیط آن‌ها طوری طراحی شده است که متناسب شغل یابی است. در این مقاله در وب سایت فنی شو قصد داریم نگاهی به لینکدین ، ابزاری پر کاربرد بیاندازیم، پس با ما همراه باشید.

لینکدین چیست

لینک دیدن در سال ۲۰۰۲ میلادی شروع به کار کرد و توانست تا سال ۲۰۰۶ بیش تر از بیست میلیون نفر کاربر دارد و مرکز آن در کالیفرنیا است. در واقع لینکدین نوعی شبکه احتماعی است که زبان‌های زیادی را پشتیبانی می‌کند. استفاده از این شبکه سبب شده تا افراد با کسان دیگر در حوزه کاریشان آشنا شده و بتوانند با هم ارتباط برقرار کنند و همین امر سبب شده تا افراد زیادی در آن ثبت نام کنند.

اهمیت لینکدین برای کانادا,ساخت لینکدین,طراحی و تولید رزومه در لینکدین,

اهمیت لینکدین برای کانادا

کانادا یکی از کشورهای پیشرفته در حال حاضر دنیاست. کانادا برای کسانی که علاقه به مهاجرت دارند رویایی شیرین است که زندگی کردن در آن لذتی دارد. کانادا کشور مهاجر پذیر است و سالانه افراد زیادی به آن سفر می‌کنند. اگر جزء دسته افرادی هستید که می‌خواهید به کانادا مهاجرت کنید و در آن به مشغولیت کاری بپردازید. باید پروفایل لینکدین داشته باشید.

بهره گیری از یک پروفایل فعال در این شبکه مجازی می‌تواند شما را چندین قدم به هدفتان نزدیک کند؛ چرا که بی شک کارفرماهای کانادا پیش از آن که بخواهند فردی را استخدام کنند، بررسی می‌کنند که آیا او پروفایل لینکدین دارند یا خیر؟ تا بررسی کند که چقدر صحبت‌های او در رزومه و مصاحبه اش صحت دارد و سعی دارد تا از اطلاعات او بیشتر اگاه شوند. از این رو استفاده صحیح لینکدین و درج اطلاعات درست در آن سبب شده تا شما در استخدام تان چند قدم پیشرو باشید. اگر جزء دسته کسانی هستید که می‌خواهید در لینکدین ثبت نام کنید و فعال باشید اما با اصول حرفه ای آن آشنا نیستید در ادامه با ما همراه شوید و سعی کنید تا تک تک مراحل زیر و نکات آن را برای کار با این پلتفرم در نظر داشته باشید.

عضویت در گروه‌های لینکدین,اهمیت لینکدین برای کانادا,ساخت لینکدین,

اولین راه برای ورود به لینکدین

اولین کار برای این که به پروفایل لینکدین وارد شوید این است که اپلیکیشن آن را نصب کنید. اگر تلفن هوشمند دارید و نرم افزار آن اندروید است در برنامه کافه بازار به دنبال لیندین بگردید و اگر آیفون دارید و سیستم عامل شما آی او اس است در اپ استور دنبال لیندین باشید. پس از نصب و ورود به دنیای لینکدین گزینه جوین نو یا join now را بزنید و سپس ایمیل و پسورد خود را انتخاب کرده و وارد مرحله دیگر شوید. پس از انجام مراحل خود، اپلیکیشن لینکدین از شما می‌خواهد شغل خود و آخرین کمپانی که در آن فعال بودید را مشخص کنید تا شما را به دوستانتان معرفی کند.

طراحی و تولید رزومه در لینکدین,عضویت در گروه‌های لینکدین,اهمیت لینکدین برای کانادا,

انتخاب عکس پروفایل

یکی از مراحل مهم و اساسی در لینکدین این است که عکس پروفایل خود را انتخاب کنید. لینکدین برنامه ای برای حرفه ای هاست. لینکدین شباهت زیادی به ایستاگرام ندارد از این رو به آن چشم به لینکدین نگاه نکنید. از این رو عکس پروفایل تان را طوری انتخاب کنید که عکس خودتان باشد نه عکس طبیعت و یا فرزندانتان و ثانیا عکس مناسب و کاری باشد که نشان دهنده میزان حرفه ای بودن شماست. البته لازم نیست که عکس پروفایلتان سه در چهار باشد.

ساخت لینکدین,طراحی و تولید رزومه در لینکدین,عضویت در گروه‌های لینکدین,

طراحی و تولید رزومه

کار بعدی که باید در لینکدین انجام دهید این است که روزمه خود را بنویسید، تولید رزومه بحث تخصصی است که باید آن را مرتب و منظم بنویسید و آن را چند وقت یک بار با توجه به میزان فعالیت خودتان به روز رسانی کنید. برای رزومه نوشتن یک سری نکاتی وجود دارد که بهتر است درباره آن تحقیق کنید. در روزمه صادق باشید درباره توانایی خودتان اغراق نکنید چون که تاثیر زیادی در مصاحبه شما دارد.

اهمیت لینکدین برای کانادا,ساخت لینکدین,طراحی و تولید رزومه در لینکدین,

دستاوردها و موفقیت‌ها

در پروفایل بخشی است که برای همین کار اختصاص یافته است. این بخش را سعی کنید خالی نگذارید. دستاوردهایی که شما کسب کردید تا حد زیادی مسیر را برایتان روشن خواهد کرد. از این رو سعی کنید تا صادقانه تمام مهارت خود را در این بخش کامل و شفاف ذکر کنید.

عضویت در گروه‌های لینکدین,اهمیت لینکدین برای کانادا,ساخت لینکدین,

عضویت در گروه‌های لینکدین

گروه‌هایی وجود دارند که متناسب با مهارت و تخصص شما هستند برای این که به افراد همکار خود بیشتر آشنا شوید سعی کنید تا در این گروه‌ها عضو شده و فعالیت کنید و با دیگران تعامل داشته باشید تا هم از تجربیات دیگران استفاده کنید و هم با آن‌ها آشنا شوید.

مدیر سایت

نقد و بررسی‌ها

دیدگاه خود را بیان کنید :