انواع چوب وارداتی روسی

انواع چوب وارداتی روسی

چوب محصولی از طبیعت است که در تولید لوازم مختلف به کار گرفته می شود. چوب هر درخت با توجه به ویژگی که درخت دارد شامل مشخصات متفاوت می باشد؛ از رنگ تا گره و حتی ضخامت چوب گرفته باهم دیگر متفاوت هستند. در کشور ما بعضی از چوب‌هایی که درخت آن ها وجود ندارند؛ وارد می شوند؛ از این رو آن ها را تحت نام چوب های وارداتی می شناسیم.

به عبارتی دیگر اشکال مختلفی از چوب در کارخانجات و کارگاه‌های نجاری به کار گرفته می‌شود. یکی از چوب‌هایی که در حال حاضر جزء پر استفاده ترین محصولات به شمار می‌رود؛ چوب‌هایی می‌باشد که از روسیه وارد ایران می‌شوند. یعنی چوب‌های وارداتی از روسیه هستند.

این چوب‌ها به دلیل ویژگی‌ها و ساختاری که دارند در مصنوعات مختلف به کار گرفته‌ شده و همین باعث می‌شود تا از آن‌ها به ‌وفور استفاده شود. این مدل چوب‌ها در بین کسانی که در صنعت چوب فعالیت می‌کنند؛ تحت نام چوب روسی شناخته می‌شوند.

انواع چوب وارداتی روسی مدل های مختلفی دارد که ما می‌خواهیم چند تا از آن‌ها که وارداتی هستند و در حال حاضر زیاد استفاده می‌شوند را به شما معرفی کنیم پس در ادامه با وب سایت فنی شو همراه شوید.

 

انواع چوب روسی,انواع چوب وارداتی روسی,چوب روسی,

 

چوب روسی نراد

اولین چوبی که می‌خواهیم از چوب‌های وارداتی روسی به شما معرفی کنیم چوب نراد است. اگر شما در صنعت چوب فعالیت داشته باشید یا علاقه مند به شناخت مدل های مختلف چوب باشید؛ حتما نام این چوب را شنیده‌اید.

چوب نراد یک چوب وارداتی می‌باشد که در مورد رنگ آن می‌توانیم بگوییم که به رنگ سفید تا سفید مایل به کرم قهوه‌ای است. این چوب نقوش زیبایی دارد و ازآن جایی ‌که وزن آن پایین است و نرم می‌باشد کارکردن با آن خیلی ساده و راحت است.

چوب نراد یکسری ویژگی‌های دیگر هم دارد؛ اما خود نراد یکی از نمونه‌های درخت کاج به شمار می‌رود؛ در واقع درختی است که مثل کاج جزء بهترین درختان برای تهیه چوب روسی به شمار می‌رود.

این درخت جزو درختان نرم چوب محسوب می‌شود که با توجه به قیمت مقرون‌ به ‌صرفه‌ای که دارد و همین‌ طور صنعتی است؛ از آن در صنعت چوب استفاده فراوانی می‌شود.

ضمنا درخت نراد برگ‌های سوزنی شکلی دارد که در تمام فصل‌های سال سبز می‌باشد و همین باعث زیبایی آن شده ‌است. از چوب نراد برای ساختن محصولات مختلفی شامل درب و پنجره چوبی؛ کف‌پوش، دیوارپوش، پالت و همین ‌طور در صنعت مبل‌ سازی و دکوراسیون خارجی و داخلی به کار گرفته می‌شود. اگر شما علاقه دارید که ظاهر محصولاتی که می‌خواهید زیبا و جذاب باشد برای ساخت آن‌ها می‌توانید از چوب نراد استفاده کنید.

 

چوب روسی چیست,شناخت انواع چوب وارداتی روسی,انواع چوب روسی,

 

چوب ساسنا

چوب بعدی دیگر که قصد داریم به شما معرفی کنیم و جزء چوب‌های وارداتی روسیه به شمار می‌رود چوب ساسنا می‌باشد که از این چوب بیشتر در صنایعی همانند کاغذسازی، الیاف سازی و همین ‌طور نئوپان و تولید تخته‌های چند لایی به کار گرفته می‌شود. ویژگی‌ ای که این چوب دارد این است که فراوانی زیادی داشته و همین ‌طور دارای قیمت مقرون‌ به ‌صرفه است.

نجاران همیشه سعی می‌کنند برای این ‌که قیمت برای خریداران مناسب باشد از چوب‌هایی استفاده کنند که قیمتشان مقرون به ‌صرفه است؛ چرا که اگر از چوب‌های گران‌قیمت استفاده کنند؛ محصول نهایی هم هزینه‌اش بالا می‌رود و افراد در زمان خرید کردن ممکن است که برایشان سخت باشد.

این چوب رنگ شبیه به عسلی دارد به‌همین دلیل برای میزهای جلو مبلی به‌وفور استفاده می‌شود. نکته‌ای که در مورد آن وجود دارد این است که درشت‌ باف بوده و گاهی ریزبافت و بسیار سفت هم پیدا می‌باشد اما نسبت آن ها خیلی کم تر است. لازم به ذکر است این مدل چوب حتی برای عایق‌سازی و نرده‌کشی هم بکار گرفته می‌شود.

 

انواع چوب وارداتی روسی,چوب روسی,چوب روسی چیست,

معرفی چوب یولکا

چوب یولکا یکی از گونه‌های سوزنی‌برگ به شمار می‌رود که از جنس درخت اسپروس است. چوب یوگا به ‌صورت نقطه‌ ای می‌باشد و در طول چوب گره‌های نامتوازن وجود دارد. رنگ این چوب سفید مایل به زرد بوده و از مدل درختان تند رشد است به صورتی که در مزرعه‌های صنعتی تولید چوب معمولاً به‌اندازه ‌ی سی سانتی‌متر می‌باشد. بافت آن نرم و درشت بوده و همین ‌طور جزء درختانی محسوب می‌شود که در بازار برای تولید محصولات شیک به کار گرفته می‌شود. این مدل چوب برای تولید کمد، کابینت چوبی، قرنیز چوبی و همین‌ طور لوازم دکوری جداکننده دیوار مورد استفاده بیشتر قرار می‌گیرد.

 

محاسبه قیمت چوب وارداتی روسی

برای برآورد قیمت انواع چوب وارداتی روسی از مترمکعب استفاده می شود. فروشندگان چوب در بازار قیمت چوب ها را با توجه به مترمکعب می گویند. بگذارید با ذکر یک مثال بیشتر توضیح دهیم برای محاسبه قیمت یک الوار به متر مکعب باید طول، عرض و ضخامت تخته چوب را در قیمتی که به شما گفته می شود ضرب کنید تا قیمت نهایی حاصل شود.

تیم محتوا فنی شو

نقد و بررسی‌ها

دیدگاه خود را بیان کنید :