چه فارسی بری بخریم

فارسی بر یکی از اره‌های پر کاربرد در صنعت چوب است که برای برش زدن مقطعی و برش زاویه‌ای چوب به کار می‌رود. برندهای مختلفی با توجه به اهمیت اره فارسی بر در بازار وجود دارند که از جمله آن‌ها می‎توان به اینهل، هیتاچی، دامار، رونیکس، محک و … اشاره کرد که هر یک از آن‌ها کیفیت، ویژگی و قیمت متفاوتی دارند. در ادامه به نکات مهم برای خرید فارسی بر اشاره خواهیم کرد پس با فنی شو همراه شوید.

انواع مدل فارسی بر

برای این که بتوانید یک محصول مناسب با نیازتان بخرید؛ بهتر است اطلاعات جامع و کامل درباره آن داشته باشید. فارسی بر ابزاری است که انواع گوناگونی دارند در بین آن‌ها، ریلی و ثابت پر کاربردترین‌نشان هستند. اره فارسی بر ریلی نه تنها دارای حرکت پاندولی است، بلکه از تیغه و موتور هم به صورت کشویی برخوردار می‌باشد که در طول مشخص و معینی حرکت می‌کنند. در این زمان برش اره سبب شده تا چوب طول بشتری داشته باشد. در مدل ثابت اره فارسی بر، دیگر نمی‌توان حرکت ریلی داشت بلکه و فقط حرکت پاندولی است که برش را می‌زند.

در این مدل دقت برش بالاتر از حالت ریلی است؛ از این رو برای چوب‌هایی که ضخامت کمی دارند مورد استفاده قرار می‌گیرد. نوع دیگری از فارسی بر هم وجود دارد که به آن دوکار یا اره فارسی بر دیسکی گفته می‌شود. این مدل اره فارسی بر یک صفحه برش روی دسته اره دارد که فیکس کردن مفصل دستگاه را برای تبدیل به اره‌ای برای ایجاد برش می‌کند. مدل دستی هم از این ابزار در گذشته وجود داشته که در حال حاضر برای چوب‌های خیلی ریز به کار می‌رود. امروزه بیشتر برندهای نام دار در حوزه اره بر فارسی، مدل دو کار آن را هم طراحی و تولید کرده‌اند که از جمله آن‌ها می‌توان به بوش، محک و ماکیتا اشاره کرد.

انواع فارسی بر,برندهای معتبر اره فارسی بر,چه فارسی بری بخریم,

طول برش فارسی بر

طول برش دستگاه فارسی بر تا حد زیادی رابطه مستقیمی با کارهای چوبی دارد. به عنوان مثال برای برش دادن قطعات گره چینی، طول برش کمتر است از فارسی بر پاندولی استفاده می‌کنند. همچنین برای ساخت آلاچیق چوبی از اره فارسی بر ریلی استفاده می‌شود؛ چرا که بافت چوب پهن است.

تیغه اره فارسی بر

برای خرید فارسی بر تیغه آن را هم باید مورد بررسی قرار دهید. تیغه اره فارسی بر در دو سایز ۳۰ و ۲۵ کارایی خیلی زیادی دارد و اکثر اره‌های فارسی بر موجود در بازار این دو مدل تیغه را دارند. تیغه‌های کوچکتر هم برای این اره وجود دارند که برای تاج کابینت، پروفیل درب و چوب ظریف مورد استفاده قرار می‌گیرند. تیغه‌های خیلی بزرگ فارسی برها برای برش دادن قطعات تیز و نرده صندلی و ….. کارایی دارند.

موتور فارسی بر

موتور یک دستگاه تاثیر مستقیمی در کیفیت آن دارد. موتور قلب فارسی بر است برای این اره دو مدل موتور دینامی و زغالی در بازار وجود دارند. مدل دینامی این اره در زمان برش باید همیشه روشن باشد تا کمترین فشار به موتور دستگاه وارد گردد. در صورتی که در فارسی بر زغالی این امکان وجود دارند که آن را پیاپی روشن و خاموش کرد. البته می‌تواند کمی گرم شود.

برندهای معتبر اره فارسی بر

در زمان خرید اره فارسی بر حتما به برند آن توجه کنید. البته یادتان باشد قبل از آن میزان بودجه‌ای را هم که می‌خواهید هزینه کنید در نظر بگیرید. برندهای زیادی وجود دارند که هر یک از آن‌ها از رنج قیمت مختلفی برخوردارند. به عنوان مثال بوش، هیتاچی، رونیکس، هیوندا و دیوالت از این مدل برندها هستند. البته هر چقدر برای فارسی بر هزینه بیشتری کنید، آن برای شما بیشتر کار خواهد کرد.

گارانتی فارسی بر,انواع فارسی بر,برندهای معتبر اره فارسی بر,

ضمانت و گارانتی فارسی بر

ضمانت و گارانتی باعث آرامش و اطمینان بیشتر مشتریان می‌شود. فارسی بر بخرید که ضمانت و گارانتی خیلی خوبی دارد، ضمانت و گارانتی و خدمات پس از فروش محصول در خرید آن تاثیر زیادی دارد، برندهای معتبر که فارسی بر ارائه می‌کنند برای محصولات‌شان ضمانت قابل قبولی در نظر دارد. از این رو در زمان خرید حتما از فروشنده درباره گارانتی فارسی بر پرس و جو کنید و اره‌ای بخرید که ضمانت و گارانتی خوبی دارد.

نکات مهم ایمنی در زمان کار با فارسی بر

فارسی بر اره پر کاربرد و مفیدی است؛ اما خطراتی هم به دنبال دارد. در زمان کار با این دستگاه حداقل فاصله ده سانتی متری را با تیغه رعایت کنید و همین طور از سیم دستگاه از مسیر برش دوری کنید.

ضمنا برش قطعات کوچیک به عنوان مثال ۱۵ سانتی متر نباید با فارسی بر انجام شود. البته برای برش‌های ریز بهتر است از شابلون استفاده شود. ضمنا در زمان کار با این دستگاه از دستکش و عینک هم حتما استفاده کنید تا خرده چوب به چشم شما آسیبی نزند.

فاکتورهای مهم برای خرید فارسی

  • ریلی یا پاندولی بودن دستگاه
  • برند فارسی بر
  • قیمت فارسی بر
  • قدرت و توان الکتروموتور فارسی بر
  • تک کار یا دو کار بودن آن
مدیر سایت

نقد و بررسی‌ها

دیدگاه خود را بیان کنید :