انواع کابینت نئوکلاسیک

انواع کابینت نئوکلاسیک

آشپزخانه یکی از مهم ترین ارکان هر خانه به شمار می رود که بیشتر زمان افراد در آن گذرانده می شود. کابینت ها مهم ترین بخش آشپزخانه به شمار می رود که هم در جمع آوری لوازم و هم در طراحی و دکوراسیون در آن تاثیر می گذارد. به همین دلیل کابینت ها تاثیر زیادی می گذارد. کابینت سازی در حال حاضر اهمیت زیادی دارد و شما می توانید از آن ها بهره بگیرید. ما شاهد مدل های مختلفی از کابینت ها هستیم که یکی از آن ها انواع کابینت نئوکلاسیک می باشد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت پس با موسسه فنی شو همراه شوید.

 

,,,

 

کابینت نئوکلاسیک چیست؟

انواع کابینت نئوکلاسیک در حال حاضر یکی از به روز ترین مدل های کابینت به شمار می رود. این مدل کابینت یک سری ویژگی های مخصوص به خودش را دارد به همین دلیل ترکیبی از سبک های کلاسیک و مدرن می باشد که شکل و حالت جدیدی نسبت به کابینت های دیگر را به شما می دهد.

 

ویژگی های کابینت نئوکلاسیک

کابینت های نئوکلاسیک از یک سری ویژگی ها تشکیل شده است که آن ها در کنار هم دیگر سبب می شود تا این کابینت قابلیت های بالایی داشته باشد. کابینت نئوکلاسیک یک کابینت ساده است که دارای خطوط صاف و دایره ای می باشد. داشتن تقارن یکی از بازرترین ویژگی های این کابینت به شمار می رود، کابینت های نئوکلاسیک دارای رنگ های ملایم و سرد است و بیشترین رنگ پر کاربرد آن سفید و طوسی است. همین طور این مدل کابینت دارای درب های شیشه ای می باشد که به شکل ویترینی می باشد و در مدل های دیگر کابینت ها قابل مشاهده نیست.

 

جنس کابینت های نئوکلاسیک
برای تولید کابینت های نئوکلاسیک از جنس های مختلفی استفاده می کنند که عبارتند از:
• پلی اورتان
• ممبران
• چوب
• روکش پوب
• انزو

 

اجزای کابینت نئوکلاسیک:
کابینت های نئوکلاسیک مانند سایر محصولات از یک سری اجزا تشکیل شده است که عبارتند از:
۱٫ دستگیره کابینت
اولین اجزای کابینت های نئوکلاسیک، دستگیره های آن می باشد. در بعضی از کابینت ها، از دستگیره استفاده نمی شود، اما در سبک های نئوکلاسیک از دستگیره استفاده می شود که می توانند طراحی های ساده، آویزان و منحنی داشته باشند.

۲٫ جزیره کابینت نئوکلاسیک
یکی دیگر از اجزای مهم در این کابینت ها اجزای آن است. وجود جزیره با سبک کابینت نئوکلاسیک هم خوانی داشته و اگر شما آشپزخانه بزرگی دارید می توانید از جزیره استفاده کنید. جزیره های کابینت می تواند به عنوان میز هم استفاده شود و کاربرد زیادی دارد.

,,,

رنگ های انواع کابینت نئوکلاسیک

رنگ های کابینت یکی از ارکان مهم می باشد، امروزه با مدرن شدن بیشتر ساختمان ها و متراژ کم آن ها نسبت به گذشته از رنگ های روشن و خنثی بیشتر استفاده می شود. به همین دلیل ما شاهد کابینت های نئوکلاسیک سفید به وفور هستیم. کابینت نئوکلاسیک سفید یکی از بهترین مدل های این کابینت است که باعث می شود تا آشپزخانه بزرگ تر نشان داده شود و نور را بازتاب می کند.

 

کابینت نئوکلاسیک دو رنگ
یکی دیگر از رنگ های کابینت نئوکلاسیک که اهمیت زیادی دارد، کابینت های دو رنگ می باشد که می توان از ترکیب رنگ تیره و روشن در آن استفاده کرد و با دو رنگ مختلف آن را ست کرد. در کابینت های نئوکلاسیک شما می توانید از یک رنگ سنگین مثل قهوه ای، طرح چوب، خاکستری، مشکی و کرم استفاده کرده و رنگ دیگر سفید باشد. ترکیب دو رنگ در این کابینت باعث لوکس تر نشان داده شدن آن می شود.

• کابینت نئوکلاسیک سبز و آبی
رنگ های دیگری است که در این کابینت ها به کار می رود که عبارتند از سبز، آبی، طوسی، قهوه ای و … می باشد که این با توجه به سبک و سلیقه شما می توان از یکی از آن ها استفاده کرد، اما به صورت معمول کابینت های نئوکلاسیک در رنگ های سفید و کرم بیشتر کاربرد و محبوبیت دارند.

معایب کابینت نئوکلاسیک
کابینت های نئوکلاسیک دارای یک سری معایب هم هستند. اگر شما از سبک دکوراسیون مدرن بهره می گیرید، این کابینت برای شما مناسب نیست. همین طور نئوکلاسیک ها برای آشپزخانه های کوچک خیلی به کار نمی روند چون که فضا را می گیرند، رنگ های شاد در این مدل کابینت ها به کار نمی رود. از طرفی در مقایسه کابینت ها بین هم دیگر کابینت نئوکلاسیک دارای قیمت بیشتری است.

تیم محتوا فنی شو

نقد و بررسی‌ها

دیدگاه خود را بیان کنید :