دستگاه وکیوم ممبران و نکات تخصصی آن

دستگاه وکیوم ممبران

دستگاه وکیوم ممبران به جهت ایجاد روکش از جنس ممبران بر روی انواع چوب، بکار می‌رود. منظور از ممبران روکشی PVC  است که بر روی انواع چوب ام دی اف و یا نئوپان، اجرا می‌شود.

این روکش زیبا در ساخت کابینت منازل، دکور مغازه‌ها و یا ساخت پارتیشن، مناسب ترین انتخاب است. زیبایی و استحکام مناسب و هچنین قابلیت اجرای طرح‌های متفاوت، از دلایل مهمی هستند که در چند سال اخیر استفاده از این روکش را افزایش داده است. در این مقاله قصد داریم درباره دستگاه وکیوم ممبران و کارکرد آن، صحبت کنیم.

نحوه کارکرد دستگاه وکیوم ممبران و نکات کلیدی درباره آن

یکی از سوالاتی که برای بسیاری از مصرف کنندگان و مشتری‌ها در زمینه استفاده از چوب‌های روکش شده با متریال ممبران پیش می‌آید، این است که کارکرد دستگاه وکیوم ممبران چگونه است؟

در توضیح مختصر کلی باید بگوییم که ابتدا بر روی سطح مورد نظر که در اکثر مواقع ام دی اف است، طرح دلخواه توسط ابزار زده می‌شود و سپس با رزین و چسب پوشش داده می‌شود. پس از انجام این مراحل، روکشش ممبران توسط دستگاه و تکنولوژی مخصوص، بر روی این سطح قرار داده شده و در اصطلاح وکیوم می‌شود.

البته باید دقت کرد که برای کاهش قیمت‌ها، روکش ممبران تنها بر روی قسمت بیرونی سطح مورد نظر استفاده شده و در پشت آن‌ها از PVC سفید رنگ استفاده می‌شود. با استفاده از روکش ممبران می‌توان سطحی مقام، صاف و زیبا طراحی کرد.

آموزش ممبران,خرید دستگاه وکیوم ممبران,درب دستگاه وکیوم ممبران,

دستگاه مورد استفاده در این صنعت

همانطور که پیشتر اشاره کردیم برای ایجاد این روکش زیبا، از دستگاه وکیوم ممبران که تکنولوژی جدیدی محسوب می‌شود، استفاده می‌شود. همانطور که می‌دانید در بازار صنایع مختلف، از دستگاه‌های پرس استفاده می‌شود.

در بسیاری از موارد به دستگاه وکیوم ممبران، دستگاه پرس ممبران نیز گفته می‌شود. این نام گذاری  به علت نحوه عملکرد این دستگاه است. همانطور که پیشتر اشاره کردیم، دستگاه پرس ممبران پوشش ممبران را به سطح ام دی اف مورد نظر، پرس می‌کند.

دستگاه وکیوم ممبران,وکیوم ممبران,آموزش ممبران,

اجزای اصلی دستگاه پرس ممبران

دستگاه‌ها پرسی که اخیرا وارد بازار شده‌اند، با ایجاد یکسری از ویژگی‌ها، کارایی خودشان را افزایش داده‌اند. مجهز کردن دستگاه به توربو هیتر، سرعت و کیفیت دستگاه را ارتقاء داده است.

در دستگاه‌های وکیوم ممبران، امکان برنامه نویسی وجود دارد. توسط این قسمت برنامه و نقشه مورد نظر به دستگاه داده می‌شود و در نتیجه دستگاه پوشش ممبران را بر روی دستگاه اجزا می‌کند.

قطعات دستگاه وکیوم ممبران شامل سینی المنت، پمپ وکیوم، موتور وکیوم، سیلیکون، پمپ پنوماتیکف سیستم گرما دهی و پمپ هیدرولیک می‌شود. در این قسمت برخی از اصلی ترین قطعات دستگاه وکیوم ممبران را بررسی خواهیم کرد.

خرید دستگاه وکیوم ممبران,درب دستگاه وکیوم ممبران,دستگاه وکیوم ممبران,

قطعات گرما بخش

در دستگاه وکیوم ممبران قطعه‌ای وجود دارد که با استفاده از المنت‌های گرما بخش، حرارت مورد نیاز برای فعالیت دستگاه را تولید می‌کنند. این قطعات گرما را به طور یکنواخت بر روی سطح پخش می‌کنند.

سینی پرس ممبران

سینی‌ها در برندهای مختلف، طیف متفاوتی از ابعاد را در بر می‌گیرند. در دستگاه‌های جدید عمل مکش به طور کاملف با کیفیت و البته یکنواخت بر روی سطح سینی انجام می‌شود.

رول گیر دستگاه

نسل جدید از دستگاه وکیوم ممبران، دارای رول گیر متصل به بدنه دستگاه است. این قطعه تنظیم روکش‌ها برای پهن شدن روی سینی را، تسریع می‌بخشد. این رول گیرها با ابعاد دستگاه تنظیم می‌شوند، در نتیجه روکش‌های ممبران به خوبی بر روی سطح پخش می‌شوند.

همانطور که می‌دانید در گذشته دستگاه‌های وکیوم به این قطعه مجهز نبودند، در نتیجه مقدار بیشتری از روکش‌ها هدر می‌شد و هزینه‌های تولید افزایش می‌یافت.

اولین مرکز مجاز آموزش تخصصی کابینت سازی در ایران

وکیوم ممبران,آموزش ممبران,خرید دستگاه وکیوم ممبران,

درب دستگاه پرس ممبران

مهم ترین ویژگی درب‌های دستگاه پرس ممبران، حرکت آسانسوری شکل آن‌ها است. استفاده از سیستم هوشمند جک پنوماتیک، امنیت این دستگاه را به مقدار زیادی افزایش داده است. زمانی که درب دستگاه بالا است، اگر شلنگ قطع شود و یا باد دستگاه با مشکل روبه‌رو شود، جک پنوماتیک از پایین آمدن ناگهانی درب جلوگیری می‌کند.

درب دستگاه وکیوم ممبران,دستگاه وکیوم ممبران,وکیوم ممبران,

خرید دستگاه پرس ممبران

برای خرید این ماشین صنعتی، باید به یکسری از فاکتورها دقت کنید. در واقع هر کدام از قطعات موجود در این ماشین باید ویژگی‌های خاصی داشته باشند. در مواقعی بسته به سطحی که پرس بر روی آن صورت می‌گیرد، این ویژگی‌ها باید تشدید شوند.

کلیدی ترین نکته درباره دستگاه وکیوم ممبران، گرمادهی مناسب آن است. حرارت باید به صورت یکدست و قابل کنترل پخش شود. در خرید دستگاه وکیوم ممبران به وجود سنسورهای حساس و دقیق که میزان حرارت را بررسی کرده و پس از بررسی در PLC بر اساس برنامه داده شده گرمادهی می‌کنند، توجه کنید.

سینی دستگاه مناسب باید عمل مکش را به صورت یکسان و در کل سطح روکش انجام دهد. دقت کنید که تمام سطح سینی قابلیت استفاده داشته باشد تا اپراتور بتواند از کل ظرفیت استفاده کند.

 

 

مدیر سایت

نقد و بررسی‌ها

دیدگاه خود را بیان کنید :