مزایای سقف کاذب

مزایای سقف کاذب

مزایای سقف کاذب

سقف کاذب به عنوان پوششی روی سقف اصلی عمل می کند، که در خیلی جاها از آن استفاده می شود؛ برای مثال، در حمام، آشپزخانه، پارکینگ و غیره. البته از سقف کاذب در پذیرایی ها و اتاق  خواب ها نیز بهره می گیرند؛ استفاده از این سقف ها در پذیرایی و اتاق خواب بیشتر جنبه تزیینی دارد. این سقف ها را می توانیم در ساختمان های مسکونی، اداری و تجاری استفاده کنیم. در ادامه مزایای سقف کاذب را به شما معرفی خواهیم کرد؛ پس با ما همراه باشید.

 

,,,

 

ویژگی های سقف کاذب

مزایای سقف کاذب از معایب آن خیلی بیشتر است و این سقف ها  محبوبیت بسیار زیادی بین مهندسان ساختمان ساز دارد. این ویژگی ها سبب می شوند تا شما بتوانید از آن ها بهره بگیرید و استفاده خوبی داشته باشید که عبارتند از:

 

  • نصب و اجرا آسان و راحت

این سقف ها به دلیل سبک بودن و چند فاکتور مهم دیگر، راحت تر و آسان تر از سقف های اصلی نصب می شوند؛ این فاکتور یکی از مهم ترین دلایل استفاده از این سقف و یکی از مزایای سقف کاذب است. اگر فردی در این زمینه کمی تخصص داشته باشد، می تواند آن را نصب کند ولی بهتر است برای نصب این سقف ها از متخصصان این کار کمک بگیرید. نصب این سقف ها چندان کار پیچیده ای نیست که ساعت ها برای انجام و اجرا آن وقت بگذاریم. سقف کاذب نسبت به سقف گچی کثیف کاری کمتری دارد؛

 

  • صرفه جویی در مصرف انرژی

یکی دیگر از مزایای سقف کاذب این است که، دما خانه را سرد یا گرم و یا معتدل می کند؛ یعنی در تابستان که از کولر استفاده می کنیم، از هدر رفتن سرمای کولر جلوگیری می کند؛ و از هدر رفتن گرمای بخاری و … در زمستان نیز ممانعت می کند. از این رو، سقف کاذب از هدر رفتن گرما و سرما در زمستان و تابستان جلوگیری خواهد کرد. پس در مصرف گاز و برق صرفه جویی خواهد شد.

 

  • عایق صدا

یکی از مهم ترین دلایل استفاده از این سقف کاذب ها و محبوبیت آن ها بین مردم، دارا بودن عایق صدا است. برای مثال در یک ساختمان اداری، افراد نیاز به سکوت دارند تا تمرکز کنند؛ یکی از مزایای سقف کاذب، که مردم عاشق آن شده اند عایق بودن صدا است؛ زیرا این سقف کاذب ها از فایبرگلاس ساخته شده اند.

 

  • تنوع در طرح و رنگ

این سقف ها انواع بسیار زیادی دارند؛ تنوع در رنگ و طرح یکی دیگر از دلایل محبوبیت آن ها است. شما می توانید بسته به نیاز های خود این سقف کاذب ها را بخرید.

 

  • قیمت مناسب

مناسب بودن قیمت این سقف ها و مقرون به صرفه بودن آن ها یکی از دلایلی است که همه یعنی اکثر افراد از آن ها استفاده می کنند. این سقف ها با اینکه قیمت مناسبی دارند ولی بسیار باکیفیت هستند.

 

  • پنهان کردن تاسیسات

با استفاده از این سقف ها، می توانید تاسیسات ساختمان را پنهان کنید؛ و یکی از مزایای سقف کاذب این است که شما می توانید در صورت خراب شدن یکی از آن ها، به تاسیسات دسترسی آسان داشته باشید.

  • نورپردازی

یکی از مهم ترین ویژگی ها و البته زیبا ترین آن ها، نورپردازی است. این ویژگی سقف کاذب، می تواند به دکوراسیون خانه نیز کمک کند، و باعث زیبا تر شدن جو خانه شما شود.

 

,,,

 

معایب سقف کاذب

این سقف ها در کنار مزایای خود، معایبی نیز دارند؛ کاهش ارتفاع سقف یکی از مهم ترین عیب های سقف های کاذب است؛ پس باید قبل از اجرا آن به ارتفاع سقف توجه کنیم. دومین عیب این سقف ها این است که، پس از چند سال ممکن است این سقف ها نیاز به رنگ کاری داشته باشند، یا کیفیت آن ها کم تر از پیش شود.

 

انواع سقف کاذب

سقف کاذب انواع زیادی در بازار دارد که هر کدام از آن ها ویژگی های منحصر به فردی دارند. مزایای سقف کاذب بسیار زیاد است و البته شاید مزیت های آن ها با هم متفاوت باشند. سقف کاذب کناف، سقف کاذب رابیتس، سقف کاذب گریلیوم، سقف کاذب چوبی، سقف کاذب پی وی سی، سقف کاذب آی گلس، سقف کاذب ترکیبی، سقف کاذب آلومینیومی، سقف کاذب جاذب صدا و … ..هر کدام از این سقف ها، مزایای خاص خود را دارند؛ البته بیشتر مزایای سقف کاذب ها مانند یکدیگر است. شاید برای انتخاب این سقف ها دچار سردرگمی شوید، شما باید برای انتخاب سقف به مزایای سقف کاذب توجه کنید؛ مورد دیگر این است که ملک شما مسکونی است یا اداری و… . البته پرکاربرد ترین نوع این سقف کاذب ها، سقف کاذب کناف و رابیتس است؛ که شما می توانید با توجه به نیاز خود و مزایای سقف کاذب آن ها را خریداری کنید. قیمت این سقف ها نیز بسته به مزایای سقف کاذب متفاوت است. به دلیل این که این سقف ها انواع گوناگونی دارند، قیمت آن ها نیز متفاوت خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید این سقف ها روی لینک زیر کلیک کنید.

تیم محتوا فنی شو

نقد و بررسی‌ها

دیدگاه خود را بیان کنید :