آیا اطلاعاتی در خصوص ظرفیت سرمایشی BTU دارید؟

ظرفیت سرمایشی BTU در خرید کولر گازی برای اتاق ها با اندازه مختلف اهمیت زیادی دارد. اگر اطلاعات کافی درباره کولرها داشته باشید به راحتی می توانید یک کولر مناسب برای منزل خود خریداری نمایید. در هنگام انتخاب کولر میزان ظرفیت سرمایشی مورد نیاز، اندازه اتاق و نوع کابری که دارد بسیار حائز اهمیت است.

در این مقاله قصد داریم که اطلاعاتی در خصوص مناسب ترین اندازه دستگاه تهویه مطبوع با توجه به اندازه فضایی که در نظر دارید را در اختیار شما کاربران گرامی قرار دهیم. اگر برای یک فضای بزرگ کولر کوچکی که ظرفیت سرمایشی کمی دارد انتخاب نمایید گرما همچنان در محیط احساس خواهد شد، همچنین اگر برعکس این اتفاق رخ دهد و برای فضایی کوچک کولری با ظرفیت سرمایشی بزرگی را انتخاب نمایید یکسری مشکلات دیگر رخ می دهد. بنابراین باید برای درک بهتر این موضوع با معنی ظرفیت سرمایشی BTU آشنا شویم:

ظرفیت سرمایشی BTU چیست؟

این واحد یک واحد سنجش بین المللی می باشد که به واحد حراراتی بریتانیا (BTU) شهرت یافته است و برابر با میزان حرارتی است که موجب می شود دمای یک پوند آب(برابر ۰٫۴۵۳)، یک درجه فارانهایت افزایش یابد. هر BTU در صنعت سرمایش و گرمایش و تهویه مطبوع معادل مقدار حرارتی می باشد که یک کولر قادر است ظرف مدت زمان ۶۰ دقیقه از یک اتاق بکاهد. هر BTU در ساعت معادل۰٫۲۹۳ وات می باشد. ظرفیت سرمایشی هر دستگاه کولر رابطه مستقیمی با وزن، اندازه و قیمت آن خواهد داشت و به میزانی که این ظرفیت افزایش یابد قیمت کولر نیز افزایش خواهد یافت.

BTU,btu چیست,ظرفیت سرمایشی BTU,

به مثال های زیر که بر اساس شرایط نرمال یک اتاق در آب و هوای معتدل در نظر گرفته شده است توجه نمایید:

  • آشپزخانه ها یک استثنا در این رابطه محسوب می شوند و می توان به جای کولرهای پیشنهادی از کولرهایی استفاده نمایید که ظرفیت سرمایشی آن ها ۴۰۰۰BTU بیشتر باشد.
  • در ساختمان هایی که دارای سقف های بلند هستند یا طبقات دارای پلان های غیر معمول هستند باید کولری را انتخاب نمایید که ظرفیت سرمایشی آن ۱۰ درصد بیشتر باشد.
  • در مناطقی که دارای آب و هوای گرم تر هستند با توجه به اندازه محیط و فضای اتاق باید از کولرهایی استفاده نمود که ظرفیت سرمایشی آن ها ۱۰ الی ۲۰ درصد بیشتر از مقدار معمول باشد.

مقدار جوابگوی سایز کولر گازی ها به شرح زیر است:

کولر گازی جنرال

۱۲هزار ۲۰ الی ۳۰ متر.

۱۸ هزار ۳۰ الی ۵۰ متر

۲۴ هزار ۵۰ الی ۹۰ متر

۳۰ هزار ۹۰ الی ۱۳۰متر

۳۶ هزار ۱۲۰الی ۱۷۰متر

کولر گازی ال جی LG

۱۲هزار ۱۰ الی ۲۰  متر

۱۸ هزار ۲۰ الی ۴۰ متر

۲۴ هزار ۴۰ الی ۸۰ متر

۳۰ هزار ۸۰ الی ۱۲۰متر

کولر گازی گری GREE

۱۲ هزار ۲۴ الی ۳۵متر

۱۸ هزار. ۳۴الی ۵۵ متر

۲۴ هزار ۵۵الی ۱۰۰متر

۳۰ هزار ۱۰۰ الی ۱۴۵متر.

کولر گازی بوش BOSCH

۱۲ هزار ۲۰ الی ۳۰ متر

۱۸ هزار ۳۰ الی ۵۰ متر

۲۴ هزار ۵۰ الی ۹۰ متر

۳۰ هزار ۹۰ الی ۱۳۰متر

امیر قمصری

نقد و بررسی‌ها

دیدگاه خود را بیان کنید :