در آموزش نصب آسانسور در تهران چه مطالبی آموزش داده می شود؟

آموزش نصب آسانسور در تهران یکی از دوره های آموزشی فنی و حرفه ای پر طرفدار در این شهر است که معمولا توسط شرکت های آسانسور و سازمان فنی و حرفه ای برگزار می گردد. در این دوره ها تمامی مراحل نصب و راه اندازی و نکاتی که باید هنگام نصب آسانسور به آن توجه شود آموزش داده می شود. همچنین علاوه بر مراحل ساخت و نصب آسانسور، دوره های تعمیر و سرویس آسانسور نیز ارائه می گردد که این شاخه نیز می تواند بسیار پردرآمد باشد. تنوع آسانسورها بسیار بالا است و بر اساس نوع و شرایط ساختمان می توان از آن ها استفاده نمود. با ما همراه باشید تا با قطعات مکانیکی و الکترونیکی آسانسور و نحوه نصب آن بیشتر آشنا شوید.

در ادامه شما را با پیش نیازهایی برای نصب آسانسور و اینکه چگونه در آموزش نصب و تعمیر آسانسور در تهران با توانایی بالا شرکت کنیم، با ما همراه باشید.

پیش نیازهای آموزش نصب آسانسور در تهران

نصب و راه اندازی آسانسور نیازمند پیش نیازهایی است که شامل تعیین ابعاد و تعداد کابینت، ظرفیت آسانسور، تعیین ابعاد و چاهک آسانسور، راه اندازی موتورخانه،  نصب تابلو برق سه فاز،  درب طبقات، کابل کشی و برق کشی، خرید قطعات و لوازم آسانسور( آهن آلات، ریل و..) می شود. در صورتی که این مرحله به درستی و با اصول مهندسی انجام شود پروسه ساخت آسانسور با سرعت بیشتری انجام می شود و از پرداخت هزینه های اضافی جلوگیری می گردد. یک تکنسین کار باید این موارد را قبل از شرکت در آموزش نصب و تعمیر آسانسور در تهران

در آموزش آسانسور در تهران با کدام انواع آسانسور آشنا می شوید؟

آسانسورها را بر اساس نوع کاربری آن ها می توان به موارد زیر تقسیم نمود:

آسانسورهای باربر

آسانسورهای مسافربر

آسانسورهای ترکیبی باربرمسافربر

آسانسورهای بیماربر یا برانکارد بر

آسانسورهای غذا بر که ابعاد کوچکی با درب گیوتینی دارند و معمولا در رستوران ها یا کتابخانه ها برای ارسال غذا بین طبقات مختلف استفاده می شوند.

آسانسورهای مسافری تجاری

آسانسورهای نامه بر

آسانسور پارانومیک یا شیشه ای که معمولا در نمای ساختمان ها از آن ها استفاده می کنند.

آموزش آسانسور در تهران,آموزش تکنسین فنی آسانسور,آموزش نصب آسانسور در تهران,

آموزش نصب آسانسور در تهران

کلاس های آموزش نصب آسانسور در تهران سعی دارند با آموزش تئوری و عملی نصب آسانسور به کارآموزان افرادی با تجربه و متخصص را وارد بازار کار نمایند. وجود چنین کارشناسان زبده ای موجب می شود که تیم شرکت های آسانسوربسیار حرفه ای  عمل نمایند و آسانسورهای ساختمان ها و مراکز را به بهترین شکل ممکن مطابق با قوانین و استانداردها نصب نمایند. آموزش کامل آسانسور شامل مراحل زیر می باشد:

نصب ریل آسانسور

اولین مرحله نصب و راه اندازی آسانسور نصب ریل های آن می باشد. از مهم ترین علل استفاده از ریل می توان به هدایت حرکت کابین و کادر وزنه تعادل به صورت عمودی، جلوگیری از نوسانات افقی کابین که به دلیل ورود نیروهای خارج از مرکز ایجاد می شود، تحمل وزن کابین در زمان عملکرد ترمز ایمنی اشاره نمود. در این مرحله باید مشخص گردد که ریل ها با چه آرایشی باید در چاه آسانسور قرار گیرند. در آسانسورها باید کابین و وزنه تعادل در خلاف جهت یکدیگر حرکت کنند و ریل ها نیز باید به گونه ای نصب شوند که بتوانند این تعادل را برقرار و حفظ نمایند. می توان گفت یکی از مهم ترین قطعات مکانیکی آسانسور ریل ها هستند به همین دلیل باید در جابجایی، نصب و نگهداری آن ها دقت نمود که پس از نصب از کارایی مناسب برخوردار باشند.

نصب درب طبقات آسانسور

یکی از مواردی که در زمان آموزش نصب آسانسور در تهران بیشتر به بررسی آن می پردازند نصب درب طبقات آسانسور می باشد که از تنوع بالایی برخوردار است. به طور کلی در هر نوع آسانسور دو نوع درب نصب می گردد که شامل درب طبقات و درب کابین می باشد. درب های کابین درب هایی هستند که همزمان با کابین حرکت می کنند  اما درب های طبقات درب های خارجی آسانسور هستند که در هر طبقه نصب شده اند و به دو گروه اتوماتیک و نیمه اتوماتیک تقسیم می شوند. انتخاب عرض مناسب درب با توجه به نوع درب و عرض چاه آسانسور تعیین می گردد. لازم به ذکر است که شرایط نصب و اندازه عرض درب های  تلسکوپی دو لته ( کشویی یک طرف بازشو) و سانترال دو لته ( کشویی از وسط بازشو) با یکدیگر متفاوت است.

آموزش نصب و تعمیر آسانسور در تهران,آموزش آسانسور در تهران,آموزش تکنسین فنی آسانسور,

نصب مکانیکال

نصب مکانیکال از مهم ترین بخش های نصب و راه اندازی آسانسور محسوب می شود که در آموزش نصب آسانسور در تهران نیز به طور کامل به بررسی جزئیات آن می پردازند. در این مرحله موتور، کابین، قاب وزنه، سیم بکسل و .. در محل مناسب خود جایگذاری می شوند. فاصله هر کدام از این قطعات با یکدیگرو محیط آسانسورباید بر اساس استانداردهای نصب آسانسور مطابقت داشته باشند تا آسانسور عملکرد مناسبی داشته باشد و کمتر نیازمند تعمیر گردد.

نصب الکترونیکال

سیم کشی و برق کشی ها و همچنین نصب تابلو برق جز مراحل آخر نصب آسانسور محسوب می شود و در صورتی که به درستی انجام شود از بسیاری از خطرات احتمالی جلوگیری می کند. نصب ترموستات و سیم ارت نیز در این مرحله انجام می گیرد. در صورتی که تمامی مراحل نصب آسانسور به درستی انجام شوند و ایمنی و بی خطر بودن آسانسور توسط کارشناسان تایید شود آسانسور قابل استفاده عموم خواهد بود.

تمام این مطالب به صورت تخصصی در دوره های آموزش نصب و تعمیر آسانسور در تهران در مجموعه فنی شو به شما آموزش داده می شود. برای شرکت در دوره های آموزش تخصصی آسانسور  و  آموزش تکنسین فنی آسانسور با ما در تماس باشید.

امیر قمصری

نقد و بررسی‌ها

دیدگاه خود را بیان کنید :