سوخت موتور کمپرسور هوا و نکاتی درمورد آن

کمپرسور هوا

کمپرسور هوا یکی از دستگاه های مهم در کارگاه ها به شما می رود که این وظیفه را دارد تا هوای فشرده برای کارکردن دستگاه ها فراهم کنید. این دستگاه یکی از ابزار آلات مهم است که اگر نباشید؛ خیلی از کارهای کارگاه ها نمی تواند به خوبی انجام شود؛ به همین دلیل سلامت آن اهمیت زیادی دارد. یکی از مشکلاتی که برای کمپرسورهای هوا ایجاد می شود سوختن است. یک سری دلایلی وجود دارد که سبب می شود این مشکل ایجاد گردد در ادامه به در وب سایت فنی شو به آن ها اشاره خواهیم کرد پس با ما همراه باشید.

 

نحوه کارکرد کمپرسور هوا

کمپرسورهای هوا که در بیشتر کارگاه وجود دارد از چند قسمت تشکیل شده است که ابتدا قسمت هواساز کار فشرده سازی هوا را انجام می دهد؛ بخش بعدی به این صورت است که قسمت مخزن هوای فشرده شده را در خودش ذخیره کرده و سپس موتور آن را به حرکت درمی آورد. این دستگاه بخشی به نام شیر تابع فشار دارد که کنترل دستگاه را در نظر گرفته و باعث بهتر کارشدن آن می شود.

 

چطور می توان از سوختن جلوگیری کرد؟

قطعه ای در کمپرسور وجود دارد به نام پرشر سوییچ دو کابل که به آن دو کابل و یک لوله آلومینیومی وصل است.  کابل ورودی برق به برق شهری وصل بوده و کابل برق به موتور کمپرسور وصل است و سری می باشد. لوله آلومینیومی هم به شیر کناری مخزن وصل می باشد. در بخش دیگر، لوله بین مخزن هواساز و سوپاپ وجود دارد که به فشار مجزن جهت می دهد تا چه زمانی اتصال را انجام دهد. این لوله آلومینیومی وظیفه دارد تا فشار هوای بالای سیلندر را در پایان کار خودش کاهش دهد. موتورها دارای یک جریان نامی یا جریان مصرفی می باشند که با خاموش شدن کمرپسور این سوئیچ با استفاده از این لوله هوای اضافی را از درون سیلندر به جای مانده را خارج کرده و این خارج شدن در استارت بعدی کمترین فشار را ایجاد می کند.

سوختگی کلی ممکن است به این دلیل ایجاد شود که سیم پیچی ها داغ شوند و بسوزند؛ فشار به قطعات و همین طور عدم استفاده درست از آن ها هم باعث می شود تا دستگاه دچار مشکل شود. یکی از دلایل رایج سوختن این دستگاه عدم توجه اپراتور به مشکلات آن و تعمیر آن قطعات است.

 

آموزش کار با کمپرسور هوا,آموزش کمپرسور هوا,دلایل سوختن کمپرسور هوا,

کمپرسور هوا و نکاتی برای سوختن آن

 

اهمیت سلامت فیلتر

این قطعه ابزای می باشد که روی کمپرسور قرار گرفته تا از ورود رطوبت و دیگر ذرات که توسط ابزارهای دیگر تولید می شود جلوگیری می کند. در سوختن کمپرسور این قطعه نقش مهمی را دارد؛ چون که نمی گذارد آلودگی ها وارد دستگاه شود. کمپرسور هوا هم مانند هر دستگاه دیگر نیاز به روغن دارد؛ اگر روغن کیفیت پایین باشد متاسفانه به داخل مخزن نفوذ می کند. از طرفی روغن بی کیفیت در نتیجه ترکیب هوا و گرد و غبار باعث می شود تا یک هوای بی کیفیت از مخزن هوا خارج شده و استهلاک ایجاد شود و روغن به داخل مخزن رفته و دستگاه را با مشکل روبه رو کند. به همین دلیل باید فیلتر هر چند وقت یک دفعه چک شده و تاثیر آن مشخص شده باشد.

 

ایجاد صدا و دلایل آن

یکی از مشکلاتی که افراد با کمپرسور هوا دست و پنجه نرم می کنند صدای آن است. صدای کمپرسور هوا نقش مهمی در سلامت آن دارد تا یک جایی شاید عادی باشد؛ اما از یک جای دیگر ممکن است آزاردهنده باشد. به عبارتی دیگر ماشین الاتی مانند کمپرسور که اپراتور نمی خواهند ممکن است این صدا برای آنها خیلی جدی نباشد؛ اما می تواند نشانه ای از خرابی آن باشد.

برای کاهش صدای آن می توانید آن را در محفظه ای عایق بگذارید تا صدای آن شما را اذیت نکرده و همین طور قطعات آن در مقابل عوامل خارجی مقاوم باشد. شما می توانید حتی از ورق پلای وود هم استفاده کنید تا صدای دستگاه را به خودش بگیرد.

 

مدت زمان کارکرد در کیفیت دستگاه

زمانی که می خواهید این دستگاه را بخرید باید به یک نکته اصلی توجه کنید که پس از استفاده منجر به سوختن و ایجاد مشکل نشود؛ آن ها مدت زمان کارکرد است. اگر شما نیازدارید تا کمپرسور هوا همیشه کار کند یا این ساعاتی از روز روشن شود. این عامل هم در قیمت گذاری و هم در خرید تاثیر دارد و هم برای کارتان مهم است. در برخی از زمان ها پمپ باید به صورت ۲۴ ساعته کارکند که باید پمپ باید متفاوتی از مدلهای معمولی را بخرید و باید به سراغ مدل های صنعتی بروید؛ اگر برای کارهای کم نیاز به کمپرسور دارید؛ کمپرسورهای خانگی و نیمه صنعتی مناسب ترند. اگر بخواید کمپرسور خانگی را برای کارهای سنگین با حجم فشار بالا استفاده کنید مسلما پس از مدتی از کار خواهد افتاد چون که توان لازم را ندارد.

تیم محتوا فنی شو

نقد و بررسی‌ها

دیدگاه خود را بیان کنید :