نجاری برای کودکان و نوجوانان

نجاری برای کودکان و نوجوانان

همانطور که کودکان و نوجوانان با چوب وسیله ای را می سازند، در حال یادگیری مهارت هایی هستند تا دنیای خود را شکل دهند. نجاری برای کودکان و نوجوانان با سایر فعالیت ها بسیار متفاوت است. بو و حس چوب، استفاده از ابزارآلات نجاری، صداهای چکش و اره، استفاده هم زمان دست و ذهن باعث می شود تا بتوانند تخیل خود را بیان کنند، بطور کلی نجاری موقعیت بازی بسیار خوبی را برای کودکان فراهم می کند تا در حل مسئله شرکت کنند. مهارتی مهم برای کودکان و نوجوانان که به رشد ذهنی آنان کمک می کند. همچنین کودکان هماهنگی چشم و دست، دقت و درک نحوه استفاده ایمن از ابزارهای بالقوه خطرناک را متوجه خواهند شد. در ادامه به اهمیت یادگیری نجاری برای کودکان و نوجوانان خواهیم پرداخت و در پایان نکات مهمی که در رعایت حداکثری ایمنی در هنگام کار باید در نظر داشت را بیان می کنیم.

توسعه مهارت های حرکتی

آموزش نجاری برای کودکان و نوجوانان,نجاری برای کودکان و نوجوانان,نجاری برای کودکان و نوجوانان فنی شو,

مهارت های حرکتی هر عملی است که شامل استفاده از عضلات ما می شود. آموزش نجاری کودکان و نوجوانان شامل طیف گسترده‌ای از فعالیت‌ها برای کمک به رشد مهارت‌های حرکتی، مانند اندازه‌گیری، برش، و سوراخ‌کاری است.
مهارت های حرکتی جزء ضروریات نجاری است. ارتباط بین چشم و دست کودک در نجاری بسیار زیاد است. کار واقعی به کودک این امکان را می دهد که از تمام ماهیچه های بدن برای ایجاد هماهنگی بیشتر بین آنها استفاده کند. بنابراین، علاوه بر یادگیری مطالب فنی، کودکان می توانند قدرت بدنی نیز داشته باشند.

افزایش عزت نفس

برخی از بچه‌ها به دلیل عدم اعتماد به توانایی‌های خود از اعتماد بنفس کمتری برخوردارند. زمانیکه کودکان و نوجوانان کارهای متناسب با سن خود را انجام می‌دهد که به یک پروژه کامل ختم می‌شود، اعتماد به نفس و عزت نفس بیشتری را تجربه می‌کند و فرزند شما تشویق می شود تا فعالیت‌های جدید را امتحان کند. نجاری به شدت به اندازه گیری های دقیق متکی است. اگر فرزند شما با ریاضیات مشکل دارد، با آموزش نجاری می توان به او کمک کرد تا مهارت‌های اساسی مانند اندازه‌گیری، زاویه و حجم را یاد گیرد. علاوه بر ریاضیات، فرزند شما این فرصت را خواهد داشت که خلاقیت خود را به کار گیرد.

احساس موفقیت

در نهایت، حس موفقیت حاصل از تکمیل پروژه ای که انجام داده اند بی نظیر است. علاوه بر این احساس دستیابی به هدف، انعطاف‌پذیری ذهنی و استقامت فکری کودک شما را تقویت می‌کند. زیرا او تکنیک‌های مختلف حل مسئله را برای غلبه بر موانع در روند ساخت قطعه خود می‌آموزد. همانطور که فرزند شما با کودکان دیگر مشغول کار هستند، مهارت های ایجاد رابطه خود را بیشتر می کند.آنها همچنین ارزش کمک به دیگران و مشارکت با دیگران برای رسیدن به یک هدف مشترک را خواهند آموخت. کودکان می آموزند که چگونه از ابزار و تجهیزات نجاری به طور ایمن استفاده کنند و باعث می شود اهمیت مسئولیت پذیری و رعایت ایمنی خود و اطرافیانشان را درک کنند. هر کودکی دوست دارد که خلاقیت های زیباتری در ساخت سازه ها به نسبت همسالان خود داشته باشد. استفاده از رنگ های روشن و شاد در ساخت سازه ها به افزایش زیبایی شناسی کودکان کمک می کند.

دست های کوچک، ایده های بزرگ

یکی از مزایای آموزش نجاری برای کودکان و نوجوانان این است که قوه تخیلات آنها را تقویت می کند. کودکان یاد می گیرند که قبل از ساختن چیزی تجسم کنند و باعث می شود تا ایده هایی داشته باشند. برای اجرای این ایده، او از تخیل ذهنی خود، توانایی های خلاقانه خود استفاده می کند.
آیا در آموزش نجاری به کودکان از نظر جنسیت محدودیتی وجود دارد؟
هم پسران و هم دختران می توانند مهارت ها، شایستگی و اعتماد به نفس را در این زمینه توسعه دهند و بطورکلی تفکیک جنسیتی در این کار کاملا بی ربط است. دختران هم مطمئناً می توانند این کار را انجام دهند،اگر مورد حمایت قرار گیرند و علاقه مند باشند.

آموزش نجاری برای کودکان و نوجوانان,نجاری برای کودکان و نوجوانان,نجاری برای کودکان و نوجوانان فنی شو,

ایده‌ برای نجاری برای کودکان

اگر به دنبال چند پروژه نجاری سریع و ساده برای ساختن آن با فرزندان خود هستید، در زیر ۶ مورد را معرفی کرده ایم که می توانید با انجام دادن آنها در کنار فرزندانتان لذت ببرید.
• جعبه های ساده

• پیکان های چوبی

• خانه پرنده چوبی آسان

• قاب عکس

• ساخت حروف الفبا
چکش را به فرزندتان بدهید و از او بخواهید که با کمک چکش میخ‌ها را روی نقاطی که حروف نوشته شده بکوبد.

• جعبه مداد رنگی

 

آموزش نجاری برای کودکان و نوجوانان,نجاری برای کودکان و نوجوانان,نجاری برای کودکان و نوجوانان فنی شو,

برخی از مهم ترین دستورالعمل های ایمنی

به احتمال فراوان با شنیدن نام نجاری توسط کودکان و نوجوانان نگران آسیب دیدگی فرزندتان شده اید. اما با رعایت نکات گفته شده در زیر از بروز حوادث جلوگیری به عمل می آید.
• همیشه باید از عینک ایمنی استفاده کرد. با چکش زدن، این خطر وجود دارد که میخ یا چوبی که در حال کوبیدن است خرد شود و به سمت چشم برگردد. استفاده از عینک ایمنی این خطر را از بین می برد.
• برای محافظت از شنوایی در صورت نیاز، گوش بند ایمنی قرار دهید.
• ابزارآلات را بالاتر از ارتفاع سر کودکان قرار ندهید.
• اطمینان حاصل کنید که آموزش صحیح در استفاده از همه ابزارآلات به کودکان، داده شده باشد. (کودکان برای دانستن این موضوع ابتدا به نمایش نیاز دارند.)
• یکمیز کار مستحکم با گیره برای محکم نگه داشتن چوب در زمان اره کردن ضروری است.
• اره کردن چوب حتما باید توسط بزرگسالان کنترل شود. اطمینان حاصل کنید که در حالی که کودک دیگری در حال اره کردن است، هیچ کودکی از جلوی قسمت اره عبور نمی کند. پس از استفاده، بلافاصله اره را دور از دسترس کودکان قرار دهید.
• کودکان باید کفشی بپوشند که پاهای خود را بپوشاند.
• اطمینان حاصل کنید که تمام میخ ها و پیچ ها پس از کار از روی زمین برداشته شده باشند.

سخن پایانی
نجاری دنیای کودکان و نوجوانان را تغییر می دهد. بچه ها هنگام ساختن قطعه ای احساس غرور می کنند. این حس قدرت به رشد کودکان و افزایش عزت نفس آنها کمک می کند.
نجاری فواید زیادی برای کودکان دارد که آنها را برای زندگی در آینده آماده می کند و به آنها کمک کار با چوب به کودکان کمک می کند مفاهیم را یاد بگیرند. در همین حال، به قوه تخیل و مهارت هایشان را تقویت می شود.

تیم محتوا فنی شو

نقد و بررسی‌ها

دیدگاه خود را بیان کنید :