۷ نکته مهم درباره اره دیسکی

اره دیسکی

اره دیسکی از جمله ابزارآلات مهم و کاربردی در صنعت نجاری است که در جنبه های گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد. اره دیسکی شامل یک موتور و تیغه آن می باشد که داخل بدنه نصب می شود. همچنین در آن از کلید خاموش و روشن، صفحه گونیا و قاب محافظت کننده استفاده شده است. در ادامه قصد داریم در محله وب سایت فنی شو یک سری نکات مهم درمورد این ابزار به شما بگوییم پس در ادامه با ما همراه باشید.

اره دیسکی چه کاربردی دارد؟

اره دیسکی یکی از جمله اره های مهم در نجاری است که به صورت دستی از آن استفاده می کنند. این اره برای برش دادن عرضی و طولی صفحات چوبی و الوارها به کار گرفته شده و در اتصال تیرها و ستون ها هم به کار می رود. اره دیسکی را خیلی از افراد به اشتباه اره گرد بر می گویند در صورتی که با آن متفاوت است.

چه تیغه ای مناسب است؟

در اره دیسکی برای این که بتوانید قطعات چوبی را ببرید باید به سراغ تیغ اره با دندانه های کم بروید. اما برای برش سایر مصنوعات چوبی مثل ام دی اف باید تیغه آن دندانه های بیشتری داشته باشد. تغیه و تعداد دندانه ها کم تر سبب افزایش سرعت در کار می شوند اما این برش سخت بوده و نیاز به دقت خیلی زیادی دارد، در صورتی که دندانه های بیشتر کار تمیزتری به شما می دهد.

آموزش کار با اره دیسکی,اره دیسکی,اره دیسکی چیست,

در زمان مناسب نبودن قطر سوراخ اره چه کنیم؟

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای نجاران در زمان کار با این دستگاه ایجاد شود متناسب نبودن قطر سوراخ اره است. در زمانی که

قطر سوراخ تیغه کوچکتر از شفت باشد باید تیغه را تراشکاری کرد تا اندازه آن متناسب شود؛ اما بالعکس اگر سوراخ بزرگتر باشد باید از یک بوش یونجی بهره گرفت تا شفت کاملا متناسب آن شود. در زمان کار کردن و بستن تیغه باید بوش و تیغه را با هم روی شفت دستگاه قرار دهیم و با پیچ آن را محکم کنیم.

اره دیسکی با چه قطری بخریم؟

یکی دیگر از سوالات پر تکرار و پر کاربرد در مورد اره دیسکی قطر آن است. اگر شما از این دستگاه قصد دارید تا برای صفحات چوبی استفاده کنید باید به سراغ اره هایی با قطر کمتر بروید. اما اگر می خواهید محصولات چوبی بسازید باید برای بریدن الوار چوبی از قطر بزرگ و دستگاه با قدرت زیاد بهره بگیرید.

راهنمای خرید اره دیسکی,فنی شو,نکات اره دیسکی,

راهنمای خرید اره دیسکی

امروزه ابزارآلات جزء دستگاه های مهم در کارگاره های نجاری به شمار می روند، از طرفی با توجه به نوسانات بازار قیمت آن ها اهمیت خیلی زیادی دارد. شما هر گونه اشتباهی که انجام دهید می تواند برایتان ضرر مالی ایجاد کند. از این رو چند نکته برای خرید اره دیسکی وجود دارد که باید به آن ها توجه کنید. میزان قدرت دستگاه، کیفیت کارکرد و قیمت آن اولین فاکتورهای تعیین کننده هستند.

در ادامه برشی که می خواهید ایجاد کنید هم مهم است اگر بیشتر کار شما این می باشد که با دستگاه برشی بزنید که ظریف است از دستگاه های سنگین نباید استفاده کنید. از طرفی برندهایی که در زمینه تولید اره دیسکی معروف هستند، معمولا دستگاه های سنگین تولید می کنند که شما باید به آن ها توجه کنید.

از طرفی یک سری دیگر از عوامل هم وجود دارد که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • وزن دستگاه
  • مدت زمان کارکرد
  • سیستم ترمز الکترونیکی
  • گارانتی
  • نوع تیغه

معرفی برندهای معتبر برای خرید

یک سری برندها و کمپانی هایی هستند که اره دیسکی های معتبر عرضه می کنند. اگر شما به دنبال محصولات با کیفیت هستید بهتر است به سراغ این برندها بروید. البته یادتان باشد که قیمت آن ها نسبت به برندهای ناشناخته تر گران تر است؛ اما اگر کیفیت را اولویت خودتان قرار دهید می ارزد که بخواهید از آن ها خرید کنید.

از جمله این برندها می توان دیوالت، بوش، متابو، آلگ، دی سی ای، بوش، رونیکس و هیوندای را نام برد.

نکات ایمنی اره دیسکی

حتما در زمان کار با این اره به این نکات توجه کنید. از تیغه سالم و مطمئن برای کار استفاده کنید. زمانی که اره به حداکثر رسید دوربرش را شروع کنید. فشار بالا به دستگاه وارد نکنید. حتما در زمان عوض کردن تغیه دستگاه را از برق بکشید.

از پوشیدن لباس نامناسب و زیورآلات در زمان برش و کارکرد خودداری کنید. در زمان استفاده سعی کنید از مکنده ها بهره بگیرید.

در زمان نامناسب بودن تیغه و یا شکسته شدن آن حتما تیغه را عوض کنید. برای عوض کردن تیغه باید دکمه شفت را نگه داشته و آن را بچرخانید و با آچار مهره باز کنید و دستگاه را در زمان تعویض کردن تیغه از برق بکشید.

تیم محتوا فنی شو

نقد و بررسی‌ها

دیدگاه خود را بیان کنید :