نکاتی درباره انتخاب و خرید دوربین مداربسته

امروزه امنیت و دوری از تهدیدات و حملات اهمیت بسیار زیادی دارد. انسان اگر بتواند در زندگی خود در آرامش زندگی کند می‌تواند به سرعت به رشد برسد. ابزار و وسایل زیادی برای امنیت وجود دارد که یکی از متداول ترین انتخاب ما استفاده از دوربین مداربسته است. دوربین مداربسته، سیستمی دارد که ورود و خروج افراد کنترل می‌کند. تحقیقات نشان داده وجود دوربین مداربسته تا حد زیادی از میزان جرم و جنایت می‌کاهد. دوربین مداربسته انواع و اقسام مختلفی دارد که پیشرفت تکنولوژی در آن متفاوت است. در این مقاله نگاهی به نکات مهم و تاثیر گذار درباره دوربین مداربسته خواهیم انداخت پس با ما همراه باشید.

( فنی شو دپارتمان آموزش مهارت‌های فنی و حرفه ای همراه با ارائه مدرک)

دوربین مداربسته نیاز به نگهداری

بسیاری از افراد به اشتباه بر این باورند که اگر دوربین مداربسته نصب کنند دیگر نیازی نیست که آن چک یا سرویس کنند؛ در صورتی که دوربین مداربسته مانند هر وسیله دیگری یناز به مراقبت و نگهداری دارد و باید آن را به صورت هفتگی بررسی کنید تا به درستی کار کند. دوربین مداربسته با توجه به قطعاتی که دارد اگر خراب شود نیاز به تعمیر دارد که برای شما هزینه بر خواهد بود. به همین دلیل به دوربین مداربسته خود رسیدگی کنید؛ نیازی ندارد که برای آن هزینه خرج نمایید.

انتخاب دوربین مداربسته,خرید و انتخاب دوربین مدار بسته,دوربین چی بخریم,

دوربین مداربسته تامین کننده اصلی نیست

دوربین مداربسته یک سیستم حفاظتی است و نوعی ابزار برای حقظ امنیت است و از آن نمی‌توان برای صد درد صد امنیت و کاهش جرم و جنایت استفاده کرد. وجود دوربین مداربسته در پیشگیری از جرم مناسب است اما ممکن است در جاهایی که امنیت بالایی می‌خواهند نیاز باشد تا وسایل و تدابیر دیگری هم انجام گیرد.

انتخاب دوربین مداربسته مناسب

انواع و اقسام دوربین مداربسته در بازار وجود دارند؛ اما همه آن‌ها مناسب شما نیستند. برای دوربین مداربسته باید به سراغ بهترین آن بروید. به عنوان مثال اگر واحد صنعتی دارید و برای کارگاه به دنبال دوربین مداربسته هستید باید دوربینی را انتخاب کنید در مقابل گرد و خاک و آب و هوا مقاومت دارد. از طرفی نکته ای که درباره خرید دوربین مداربسته مناسب اهمیت دارد میزان زاویه دید آن و رزولوشن است. دوربین مداربسته تا چه اندازه را پوشش می‌دهد و میدان دید آن چقدر است در خرید شما مهم است. دوربین مداربسته دام که یکی از انواع پر کاربرد دوربین است، زاویه دید ۳۶۰ درجه دارد. البته اگر محلی دارد که نیاز است دوربین زاویه دید کمتری داشته باشد دوربینی مثل بولت برای شما مناسب است چون که زاویه دید آن کمتر از ۲۰۰ می‌باشد.

مکان مناسب برای دوربین مداربسته,انتخاب دوربین مداربسته,خرید و انتخاب دوربین مدار بسته,

انتخاب مکان مناسب برای دوربین مداربسته

این که دوربین مداربسته مناسب خرید شود یک مسئله و این که در چه جایی قرار بگیرد مسئله دیگریست. دوربین مداربسته برای هر ساختمان می‌تواند در جای متفاوت قرار بگیرد. به عنوان مثال راهرو، پارکینگ و درب ورودی از بهترین امکان برای نصب دوربین مداربسته است.

دوربین چی بخریم,مکان مناسب برای دوربین مداربسته,انتخاب دوربین مداربسته,

انتخاب حافظه دوربین مداربسته

در زمان خرید دوربین مداربسته هارد آن هم مهم است. ظرفیت دوربین مداربسته باید با توجه به تعداد دوربین و حجم و کیفیت تصاویری که قرار است ضبط کند بستگی دارد. میزان ساعاتی که دوربین باید فیلم ذخیره کند هم اهمیت دارد.

نوع سیستم دوربین مداربسته

سیستمی که برای دوربین‌‌های مداربسته وجود دارد سه مدل آنالوگ، ای اچ دی و شبکه است. دوربین مداربسته ای که شبکه دارد، از کیفیت بالایی برخوردارند؛ اما هزینه آن‌ها زیاد است و مقرون به صرفه نیست. دوربین مداربسته‌هایی که عموما استفاده می‌شود دارای سیستم ای اچ دی است که هم هزینه آن مقرون به صرفه است و هم دارای کیفیت مناسبی می‌باشد.

کابل مخفی دوربین مداربسته

دوربین مداربسته دارای یک سری کابل است که بهتر است در زمان نصب آن‌ها را در دسترس قرار ندهید. اگر دوربین مداربسته را در محیطی نصب می‌کنید که اولویت بالایی دارد بهتر است برای هر یک از دوربین‌های مداربسته از مکانیسم تغذیه مرکزی با خروجی مجزا و با فیوز جداگانه نصب کنید تا در زمان اتصال کوتاه بین دو قطب مثبت و منفی سیم کشی یکی از دوربین‌های مداربسته و یا سایر تجهیزات از کار خود نیفتند.

خرید و انتخاب دوربین مدار بسته,دوربین چی بخریم,مکان مناسب برای دوربین مداربسته,

بودجه خود را در نظر بگیرید

همه مدل دوربین مداربسته وجود دارند؛ هم پیشرفته است و هم ساده با میدان دید متفاوت وجود دارد. این که چه دوربین مداربسته با چه امکاناتی انتخاب کنید؛ تماما بستگی دارد که چه مقداری مبلغی را هزینه کنید. دوربین‌های مداربسته با کیفیت، قیمت بیشتری دارد. البته لازم به ذکر است که هر چقدر برای تهیه دوربین مداربسته هزینه کنید ضرر نخواهید کرد و دوربین برای شما تا سالیان سال کار می‌کند.

نصب دوربین مداربسته

دوربین مداربسته بهتر است به خوبی نصب شود و مراحل کابل کشی آن انجام گیرد؛ از این رو از افراد باتجربه و متخصص در این حوزه بهره بگیرید. فردی که دوره آموزش نصب دوربین مداربسته را طی کرده باشد به راحتی می‌تواند دوربین را نصب کند طوری که به خوبی کار کند.

مدیر سایت

نقد و بررسی‌ها

دیدگاه خود را بیان کنید :