لیست مشاغل مورد نیاز در کانادا

انسان به دلایل مختلفی مهاجرت می‌کند. کشورهای زیادی وجود دارند که سالانه مهاجران زیادی را به خود جذب می‌کنند تا پیشرفت و گسترش بیشتری داشته باشند. کانادا کشوری است که در شمال قاره‌ی آمریکای شمالی قرار دارد. این کشور از شرق تا اقیانوس اطلس ادامه دارد و پایتخت آن اتاواست. کانادا کشوری پیشرفته است که به روز ترین تکنولوژی‌ها در آن دیده می‌شود و اغلب قشر آن سواد و تحصیلات بالایی دارند.

این کشور در چند سال گذشته به قطب اصلی مهاجران تبدیل شده است و سالانه تعداد مهاجران زیادی به این کشور مهاجرت می‌کنند. از طرفی هر کسی دارای شغلی است، به خصوص که بخواهد به کشوری مثل کانادا مهاجرت کند. یک سری مشاغل وجود دارند که نسبت به سایرین اهمیت بیشتری دارند و در این کشور به افرادی که در آن‌ها مهارت دارند نیاز است. در این مقاله در وب سایت فنی شو نگاهی به لیست شاغل مورد نیاز در کانادا اشاره خواهیم کرد؛ اگر دنبال مهاجرت کاری به کانادا هستید تا انتها با ما همراه باشید.

مهاجرت کاری به کانادا

افراد به دلایل مختلفی به کانادا مهاجرت می‌کند که یکی از آن مهاجرت کاری است. کشور کانادا در ابتدای سال ۲۰۱۸ درخواست بیش از یک میلیون نفر نیروی کار را داشته است؛ دولت کانادا ترجیح می‌دهد تا در برنامه ریزی خود نیروهای کاری را وارد کند که تخصص و مهارت ویژه‌ای داشته باشند. نرخ بیکاری در کانادا پایین و سطرح درآمد آن بالاست. این کشور از نظر وضعیت کاری و زندگی در بین کشورهای جهان رتبه خوبی دارد؛ به همین دلیل است یکی از مقاصد مورد علاقه مهاجران است.

چه شغلی در کانادا خوبه,درآمد مشاغل در کانادا,لیست مشاغل کانادا,

مدیریت پروژه

مدیریت پروژه یکی از مشاغلی مورد نیاز در کاناداست. ریشه ی این کسب و کار به تکنیک‌هایی بر می‌گردد که سال‌های پیشین در کسب و کارها ایجاد شدند. در سال‌های گذشته مدیریت پروژه جزء مشاغلی بوده است که رشد زیادی داشته و در تجارت جهانی به متخصص آن نیاز زیادی است؛ چون که روز به روز به تعداد شرکت‌ها و استارت آپ‌ها افزوده می‌شود.

مدیران پروژه برعکس مدیران تجاری تنها خودشان را محدود به یک بخش یا قسمت نمی‌کنند بلکه وظایف فراتری دارند. یک مدیر پروژه محدودیت زمانی ندارد و باید عوامل و جوانب را به صورت کامل بررسی کند و بودجه مناسب برایشان در نظر بگیرید. یک مدیر پروژه برای این که در کار خود موفق شود؛ ابتدا باید تحلیل گر ذهنی خوبی باشد و همین طور بتواند با دیگران ارتباط موثر برقرار کند. مدیر پروژه باید آغاز، برنامه ریزی، اجرا، نظارت و کنترل را انجام دهد تا یک پروژه اتمام خوبی داشته باشد. از طرفی مدیران پروژه می‌توانند شغل‌های گوناگونی بر عهده بگیرند که عبارتند از:

هماهنگ کننده پروژه

مدیر پروژه می‌تواند به رسیدگی به کارهای اداری بپردازد؛ جلسات را هماهنگ کرده و آن را به سایر اعضا اطلاع دهده .
مسئول زمانبندی پروژه: مدیر پروژه که در این بخش فعالیت می‌کند وظیفه دارد تا سیستم نرم افزاری برای پروژه‌های بزرگ را کنترل کند و مسائل فنی آن را بر عهده بگیرد.
دستیار مدیر پروژه: همان طور که از نامش مشخص است این فرد دست راست مدیر پروژه است و به او کمک می‌کند تا کارها را بهتر انجام دهد. مدیریت پروژه یکی از مشاغل پر طرفدار در کاناداست و افراد متخصص در این رشته می‌توانند به خوبی در کانادا کسب درآمد کنند.

مهندس IT

فناوری اطلاعات یا همان آی تی، از پر طرفدارترین مشاغل نه تنها در کانادا بلکه در سراسر دنیاست. آی تی یک رشته است که فرد توانا در آن با برنامه نویسی، سخت افزار، نرم افزار، مباحث تکنولوژی و مدیریت آشناست. متخصص آی تی می‌تواند در تمام شرکت‌ها با موضوعات مختلف کار کند به همین دلیل است که کشور کانادا متخصصان آی تی را می‌پذیرد. برای اشتغال در شغل آی تی می‌توان در رشته مهندسی کامپیوتر تحصیل کرد و در کنار آن اطلاعات خود را درحوزه تکنولوژی افزایش داد. مهندسان آی تی در کانادا می‌توانند در آمد خوبی داشته باشند. در کانادا میزان درآمد سالیانه یک مهندس آی تی از ۷۵۰۰۰ دلار تا ۹۲۰۰۰ دلار کاناداست.

چه شغلی در کانادا خوبه,درآمد مشاغل در کانادا,لیست مشاغل کانادا,

حسابداری

حسابداری یکی دیگر از شغل محبوب در کشوری است که چرخه اقتصاد خوبی دارد. حسابدار کارشنلسی است که فرآیندهای مالی را در هر کسب و کار انجام می‌دهد. هر کسب و کاری که موفق است مسلما یک پایه آن روی حسابداری اصولی و به جا پایه گذاری شده است. حسابدارها با توجه به گسترش جهان و ایجاد شرکت‌های متعدد، آینده کاری خوبی دارند. یک حسابدار موفق باید پشتکار خوبی داشته باشد، ذهنیت او منظم و منطقی و علاقه مند به کارها باشد. اگر حسابدار هستید و قصد مهاجرت را دارید کانادا مقصد خوبی برای شما خواهد بود.

چه شغلی در کانادا خوبه,درآمد مشاغل در کانادا,لیست مشاغل کانادا,

پرستاری

کادر درمان باید در سراسر دنیا وجود داشته باشد تا سلامت آن جامعه را فراهم کند. کانادا مانند هر کشور پیشرفته دیگری به وضعیت سلامت جامعه خود، پیشگیری از گسترش بیماری و …. اهمیت زیادی می‌دهد. پرستاری شغلی مناسب برای کسانی است که می‌خواهند به کانادا سفر کنند. کار پرستار در کانادا مانند هر کشور دیگری کنترل و بررسی وضعیت سلامتی بیمار و مراقبت از آن است. یک پرستار برای موفقیت در کار خود در هر کشوری باید اخلاق، صبر و درک مناسبی داشته باشد و فشار کاری را بتواند تحمل کند چون که احتمال دارد چند ساعت از شبانه روز را برای رسیدگی به بیماران بیدار بماند.

پزشک

پزشک یا دکتر یکی دیگر از مشاغلی است که کانادا آن‌ها را به آسانی جذب می‌کند. پزشک با توجه به دانش، مدرک و مهارت تحصیلی و کاری که دارد می‌تواند در کانادا به اشتغال بپردازد و درآمد کسب کند. پزشکان معمولی و متخصصان هر دوی آن‌ها آینده کاری خوبی در کانادا دارند. چون که کانادا کشوری است که درش به روی کسانی که مدارک تحصیلی بالا دارند باز است، میانگین حقوق یک پزشک در کانادا ۱۱۶۰۰۰ دلار است.

مهندسی هوا فضا

شغل هوا فضا برای کسانی که به هوایپما علاقه دارند مناسب است. مهندس هوا و فضا با طراحی هوایپما، ماهواره و … سروکار دارد. این رشته یکی از پیشرو ترین رشته‌های تحصیلی در سراسر جهان است. مهندس هوا و فضا تنها وظیفه ندارد که هوایپما طراحی کند بلکه در صنعت خودرو با استفاده از تونل باد، ماشین‌های مقرون به صرفه تری می‌سازند. یک مهندس هوا و فضا علاوه بر کار در شرکت‌های فضایی می‌تواند در نیروگاه‌ها، پالایشگاه‌ها و … هم مشغول به کار شود. کانادا برای کسانی که در این شغل فعال هستند؛ گزینه مناسبی برای مهاجرت است؛ چون که این کشور همواره روی پیشرفت تنکنولوژی داخلی خود تمرکز دارد.

لوله کشی

کسانی که در بخش تاسیسات مهارت و تحصیلات دارند هم می‌توانند از مهاجرت کاری به کانادا استفاده کنند. هر ساختمانی برای این که محل مناسبی برای ساکنان اش باشد؛ باید لوله کشی مناسبی داشته تا آب به راحتی در آن گردش کند. لوله کشی ساختمان به چند قسمت تقسیم می‌شود که عبارتند از:
لوله کشی آب و فاضلاب
از مهمترین و اصلی ترین بخش‌ها برای یک ساختمان لوله کشی آب و فاضلاب آن است. لوله کشی آب و فاضلات اگر به درستی انجام نگیرد؛ لوله‌ها بازدهی و طول عمر بالایی نخواهند داشت به سرعت فرسوده شده و آب به طبقات ساختمان نمی‌رسد.

چه شغلی در کانادا خوبه,درآمد مشاغل در کانادا,لیست مشاغل کانادا,

پیش ما تخصصی لوله کش شوید

لوله کشی آب مصرفی

لوله کشی آب مصرفی به دو بخش گرم و سرد تقسیم می‌گردد. لوله کشی این بخش معمولا توکار و روکار است. لوله کشی توکار یعنی این که تاسیسات استفاده شده در سیستم قابل مشاهده نیستند؛ در صورتی که در لوله کشی روکار شما لوله و اتصالات انتقال دهنده آب را در یک ساختمان مشاهده می‌کنید.

لوله کشی شوفاژ

شوفاژ وسیله ای گرمایشی است که در اغلب منازل مورد استفاده قرار می‌گیرد. لوله کشی شوفاژ می‌تواند روکار یا توکار باشد؛ اما باید به درستی انجام شود. کسانی که در لوله‌ کشی‌های گفته شده مهارت داشته باشند در کشور کانادا به راحتی کار پیدا می‌کنند و درآمد دارند.

تخلیه چاه و لوله باز کن

این شغل هم مشابه شغل قبلی گفته شده است. لوله‌ها به دلیل فرسایش و یا گیر کردن مواد اضافی می‌گیرند و یا این که نشت می‌کنند. زمانی که لوله بگیرد؛ آب به خوبی جریان ندارد و در فاضلاب هم بالا می‌زند. تخلیه چاه و لوله باز کن، با استفاده از وسایلی که دارد گرفتگی لوله را باز کرده و اگر نیاز به لایروبی چاه باشد آن را انجام می‌دهد.

نجار و کابینت ساز

کانادا کشوری است با منابع سرشار از درختان که به طبع آن دارای چوب بسیاری در سرزمین خود هستند . همین عامل مهم باعث شده تا در ساخت و ساز های

ساختمانی و کارگاهی از چوب استفاده زیادی کنند بخاطر همین مساله است که هر چه نیروی کار در زمینه صنایع چوب از نجار و دکوراتور چوبی و کابینت ساز گرفته تا

نصاب پارکت لمینت ، همه را جذب می کند . درآمدی بالغ بر ساعتی ۳۰ دلار کسب کنید به همین راحتی !!

چه شغلی در کانادا خوبه,درآمد مشاغل در کانادا,لیست مشاغل کانادا,

آموزش حرفه ای نجاری

دامپزشک

در کشورهای توسعه یافته افراد علاقه زیادی به نگهداری از حیوانات خانگی دارد. سگ و گربه از محبوب ترین حیوانات خانگی به شمار می‌روند. برای نگهداری از حیوان خانگی باید شرایط زندگی را برای او فراهم کرد. حیوان خانگی هم به یک سری وسایل و ملزومات نیاز دارد به عنوان مثال وسایل بازی؛ نگهداری، خوراک و مکمل‌های غذایی از جمله نیازهای زندگی او هستند. از طرفی حیوانات هم می‌توانند به بیماری‌های مختلفی دچار شوند که گاهی به انسان سرایت دارد و گاهی هم نه. دامپزشک وظیفه دارد تا بیماری حیوانات خانگی را شناسایی کرده و علاوه بر درمان، خدمات واکسیناسیون حیوانات خانگی را هم انجام دهد.

دامپزشک هم پزشک است با این تفاوت که خدمات او مختص حیوانات خانگی و دام مانند گاو و گوسفند است. کانادا از آن جایی که کشور پیشرفته است و جمع کثیری از آن به نگهداری از حیوان خانگی روی آورده اند؛ دامپزشکان را برای کار پذیرش می‌کند.

فیزیوتراپی

فیزیوتراپی هم شغل دیگری است که مهاجرت کاری برای آن به کانادا گزینه خوبی است. فیزیوتراپی شیوه‌ی درمانی می‌باشد که برای درمان بیماری و اختلالات عصبی مورد استفاده قرار می‌گیرد و طی آن با استفاده از جریان الکتریکی، تمرینات ورزشی و دستی بیماری‌ها مختص به اسکلت انسان را درمان می‌کنند. هدف این رشته افزایش توان فرد و استقلال برای انجام دادن کارهای خود به تنهایی است. تحصیل در رشته فیزیوتراپی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد است و کسانی که مدرک تحصیلی آن را داشته باشند می‌توانند برای مهاجرت کاری به کانادا اقدام کنند.

مدیر سایت

نقد و بررسی‌ها

دیدگاه خود را بیان کنید :