انتخاب کاغذ دیواری و نکات مهم آن

انتخاب کاغذ دیواری

نکاتی درمورد انتخاب کاغذ دیواری

کاغذ دیواری از مهمترین عوامل در طراحی دکوراسیون به شمار می رود که فضای داخلی منزل را به شدت دست خوش تغییرات کرده و آن را زیبا تر می کند. کاغذ دیواری مدل های گوناگونی دارد اما برای خرید آن ها و انتخاب کاغذ دیواری باید به یک سری از عوامل توجه کرد. ما در ادامه در وب سایت فنی شو این موارد را به شما می گوییم پس با ما همراه شوید.

,,,

پیش از خرید کاغذ دیواری

قبل از خرید کاغذ دیواری باید بدانید که این محصول برای طراحی نمای درونی منازل و اماکن تجاری و اداری در جاهای مختلف مورد استفاده قرار می ‌گیرند. کاغذ دیواری، پوستر، کناف و حتی دیوارپوش های سنگی و البته مدل های دیگری هم هستند که شکل و شمایل متفاوتی به فضای درونی ارائه می دهند. با این وجود یکی از مهم ترین مواد برای پوشش دیوارها، کاغذ دیواری ها می باشد که از چند سال گذشته محبوبیت بسیار بالایی پیدا کرده و جزء قدیمی ترین مدل ها هستند. اگر بخواهیم به شما در مورد تاریخچه آن بگوییم؛ اولین کاغذ دیواری ها را در کشور چین تولید کرده‌اند که برای پوشش دهی دیوار استفاده می ‌شدند اما امروزه به کاغذ دیواری با مدل اولیه خودش بسیار تفاوت داشته و در جنبه‌ های مختلف از آن بهره گرفته می شود.

 

کاربرد کاغذ دیواری

کاغذ دیواری محصولی می باشد که برای پوشش دیوارها مورد استفاده قرار می گیرد و فضا را متفاوت اما زیباتر می کند؛ عاملی که در زمان خرید کاغذ دیواری باید به آن توجه کنید این است که طرح و رنگی که می خواهید انتخاب کنید به چه شکل بوده و تا چه اندازه با محل استفاده شما تناسب دارد. خیلی از افراد در زمان خرید و انتخاب کاغذ دیواری به این عوامل توجه نکرده و پس از انتخاب می‌بینند که مدلی که انتخاب کرده‌اند برایشان زیبا و جذاب نیست.

یکی از ویژگی‌ های کاغذ دیواری این است که در تمام فضاهای منزل مثل اتاق خواب، اتاق کودک، سالن پذیرایی و سرویس بهداشتی امکان استفاده از آن وجود دارد اما اینکه برای چه جایی می خواهید آن را نصب کنید طرح آن را برایتان متفاوت می‌ کند.

کاغذهای دیواری از مدل‌ های گوناگونی بهره ‌مند هستند که از جمله آن ها می‌توان به کاغذ دیواری های ضد رطوبت، سه بعدی مخملی و معمولی اشاره کرد. کاغذ دیواری ها در رنگ های گوناگون تولید شده که هر کدام از آن ها یک شکل و شمایلی دارد اما نکته ای که برای آن وجود دارد این است که اگر شما قصد دارید کاغذ دیواری را برای جاهای کوچک استفاده کنید بهتر است به سراغ رنگ‌ های روشن آن بروید؛ اما اگر می خواهید آن ها را در فضاهای بزرگ استفاده کنید می توانید از ترکیب رنگ های مختلفی بهره بگیرید.

,,,

نکته مهم در زمان خرید کاغذ دیواری

برای خرید کاغذ دیواری دو نکته مهم وجود دارد؛ اما مهمترین آن این است که شما کیفیت را اولویت قرار بدهید. امروزه کاغذ دیواری با جنس های مختلفی در بازار وجود دارد؛ اولین مورد این است که شما تا چه اندازه می خواهید در این زمینه هزینه کنید. این که چه مقدار از مساحت آن را می توانید با استفاده از آن بپوشانید زمانی که این دو نکته را در خرید در نظر داشته باشید و بودجه مناسبی هم برای این کار تهیه کنید خرید شما بسیار با کیفیت تر خواهد بود.

در مورد نصب کاغذ دیواری هم یادتان باشد که افرادی که باید برای این کار انتخاب شوند؛ دارای تجربه و مهارت بالایی هستند چون که برش کاغذ دیواری و چسباندن آن یک کار اصولی و تکنیکی است و اگر در یک مرحله مشکل ایجاد شود در تمام بخش‌های آن مشکلات زیادی ایجاد می ‌شود؛ شما سعی کنید تا از نصاب خوب بهره بگیرید و همین طور یادتان باشد که روی دیوارهای مرطوب معمولا امکان نصب کاغذ دیواری وجود ندارد چرا که کاغذ دیواری پف کرده و پس از مدتی دیگر روی دیوار نمی نشیند.

جنس کاغذ دیواری

کاغذ دیواری عموما دو لایه می باشند که یک بخش آن لایه رویی بوده و یک بخش آن لایه زیرین است. لایه رویی معمولی از کاغذ یا وینیل می باشد و نمای کاغذ دیواری را ایجاد می کند و لایه دیگری هم برای زیر ساخت کاغذ دیواری می باشد که عموما از جنس کاغذ می باشد. برای انتخاب کاغذ دیواری جنس آن اهمیت دارد که معمولا از مواد زیر تولید می شوند:

  • کاغذ که با استفاده از دستگاه های مخصوص روی آن طرح چاپ می گردد.
  • وینیل که از جنس پی وی سی بوده و روی زیر ساختی کاغذ قرار داده شده و قابلیت شستشو هم دارد.
  • بامبو که رنگ زیبایی داشته و حساسیت شان نسبت به رطوبت زیاد است.
  • پارچه که جزء کاغذهای گران قیمت است.
تیم محتوا فنی شو

نقد و بررسی‌ها

دیدگاه خود را بیان کنید :