کاغذ دیواری انواع و روش نصب آن ها

نصب کاغذ دیواری

کاغذ دیواری یک پوششی برای تزیین است. امروزه شکل و شمایل دیوارها نسبت به گذشته اهمیت بیشتری پیدا کرده است در واقع افراد سعی می ‌کنند تا جلوه و زیبایی خاصی برای دیوارها بدهند. شاید در چند سال گذشته اگر کسی قصد تغییر دکوراسیون و ایجاد یک سری کارها را  برای خانه اش داشت دیوارهای خودش را رنگ می کرد در صورتی که امروزه این کار قابل انجام هست اما بیشتر افراد ترجیح می‌دهند تا از کاغذ دیواری استفاده کنند . کاغذ دیواری ویژگی‌ها و قابلیت‌های زیادی دارد و در کنار زیبایی که ارائه می دهد می توانید آن را شستشو و نظافت کنید و همینطور مقاومت بالایی داشته و طرح های گوناگونی امروزه دارد که بهترین روش برای تغییر دادن طراحی و دکوراسیون منزل می باشد در ادامه می خواهیم به شما چه نکاتی در مورد انواع کاغذ دیواری و نصب آن ها به شما بگوییم پس با ما در فنی شو همراه شوید.

,,,

 

کاغذ دیواری با روکش وینیل

اولین مدل کاغذ دیواری که می خواهیم به شما معرفی کنیم کاغذ دیواری با روکش وینیل و جنس پی وی سی می باشد.  این مدل از کاغذ دیواری و مقاومت خیلی زیادی دارد و ویژگی بهتری برای آن ها این است که امکان شستشو برای آن ها وجود دارد یعنی هر زمانی که شما مشاهده کردید که کاغذ دیواری به هر دلیلی کثیف شده است، می توانید به راحتی آن را شستشو دهید و از دیگر ویژگی‌های این محصول می‌توان به قابلیت ضد خش بودن آن ها هم اشاره نمود؛ چرا که آن ها خیلی دیر و سخت پاره شده و معمولاً تا ۵سال کیفیت اولیه خودشان را نگه می دارد البته باید بدانید که این مدل کاغذ دیواری ها در بازار کمتر از سایر کاغذ دیواری ها وجود دارد و معمولاً برای اتاق کودکان بسیار کاربرد دارند چرا که قابلیت ضد خش دارد و اگر کودکان بخواهد آن را کثیف کنند یا آسیب بزنند معمولاً مقاومت زیادی از خودش نشان می دهد.

کاغذ دیواری کاغذی

شده برایتان جالب باشد که کاغذ دیواری های وجود دارند که جنس آن ها از کاغذ است باید بدانید که کاغذ دیواری های بسیار نازک می باشند و همینطور امکان شستشو برای آن ها وجود ندارد. این کاغذ دیواری را با استفاده از چسب مخصوص به دیوار نصب شده و برای یک یا دوسال هم دوام دارد. در مورد کاغذ دیواری هایی که از جنس کاغذ تولید می شوند نکات مثبت زیادی وجود ندارد و معمولاً خیلی راحت پاره شده و از این رو برای اتاق کودکان محصول مناسب نیستند و همین طور همزمان جابجا کردن المان های دکوراسیون مانند مبلمان باید دقت زیادی داشته و هیچ گونه آسیبی به آن ها وارد نشود معمولا سعی می شود تا از کاغذ دیواری های جنس کاغذ خیلی استفاده نکنند چرا که نسبت به سایر کاغذ دیواری ها مزایای کمتری دارد.

کاغذ دیواری با الیاف طبیعی

یکی از کاغذ دیواری هایی که کیفیت فوق العاده دارد اما متاسفانه کمیاب تر از سایر محصولات می باشد کاغذ دیواری های تولید شده از الیاف طبیعی هستند چرا که معمولا از چوب فنلاندی تهیه و تولید شده و همینطور ویژگی های فوق العاده ای دارند این کاغذ دیواری ها را می توان به راحتی شستشو کرد و ضد حساسیت می باشد و همینطور در برابر شرایط آب و هوایی مقاومت بسیار زیادی دارد در طراحی مدل کاغذهای دیواری از طرح های طبیعت معمولاً استفاده می شود که باعث شده تا فضای دلنشین و زیبا به محیط منزل ارائه داده شود البته باید بدانید که این کاغذ دیواری معمولاً نسبت به سایر محصولات کمی قیمت بالاتر دارد.

,,,

نصب و اجرای کاغذ دیواری

پس از اینکه کاغذ دیواری تان را انتخاب کردید مرحله بعدی که اهمیت بسیار زیادی دارد نصب و اجرا است. حتی اگر بهترین و باکیفیت ترین کاغذ دیواری موجود در حال حاضر هم انتخاب کرده باشید اما نسبت به درستی انجام نشود برای شما کارایی زیادی ندارد برای نصب کاغذ دیواری باید ابتدا زیرسازی ها را پیاده سازی کنید و دیوار را آماده کنید.

دیوار نباید هیچ مشکلی وجود داشته باشد و صاف و یکدست باشد هر زمانی که می خواهید یک کاغذ دیواری نصب کنید باید بدانید که دیوارها یا کیفیت آن ها هم تاثیر دارد به عنوان مثال دیوارهای گچی در برابر دیوارهای سیمانی چوبی برای نصب کاغذ دیواری بهتر هستند. همینطور از کاغذهای دیواری با توجه به مکانی که استفاده می‌کنید باید کاربرد آن ها را بدانید کاغذ دیواری های مخصوص حمام را باید اندر آنجا قرار بدهید چرا که قابلیت‌ های ضد رطوبت دارد اما کاغذ دیواری های جاهای دیگر را نمی توانید برای حمام استفاده کنید چرا که ممکن است چسبان به سرعت شروع شده و از کیفیت خودش دربیاید.

قبل از اینکه کاغذ دیواری را نصب کنید ابعاد دیوار و برش کاغذ دیواری اهمیت زیادی دارد اگر طول و ارتفاع دیوار کم باشد طرح هایی که روی آن وجود دارد به راحتی مشاهده نمی‌شود. برش دادن کاغذ دیواری و نصب کردن آن مراحل مهمتر دیگری هستند که انجام آن ها به یک سری نکات فنی نیاز دارد به همین دلیل معمولا کسانی که در اجرا کاغذ دیواری و نصب آن فعالیت می کنند مهارت بالایی در این زمینه داشته و دوره‌های آموزشی را طی کرده ‌اند.

تیم محتوا فنی شو

نقد و بررسی‌ها

دیدگاه خود را بیان کنید :