انواع کابینت کلاسیک

انواع کابینت کلاسیک

انواع کابینت کلاسیک یکی از مدل های پر طرفدار کابینت ها محسوب می شود که از گذشته تا به امروز به کار می رفته اند. کابینت کلاسیک شکل و شمایل خاص خودشان را دارند. سبک کلاسیک، سبکی نمایان گذشته اما با قدرت و لوکس است و بیشتر درر طراحی و دکور های سنتی به کار می رود.

انواع کابینت کلاسیک چیست؟
کابینت ها به دو صورت کلاسیک و مدرن وارد بازار می شوند، کابینت مدرن ، آن دسته از کابینت هایی هستند که شکل و شمایل ساده دارند. در صورتی که کابینت کلاسیک از طرح های مختلف برخوردار است و روی آن ها حکاکی های مختلف انجام می شود. کابینت کلاسیک سبک لوکس و لاکچری دارند و همان طور که از نامشان مشخص است از فرورفتگی و برجستگی های گوناگون برخوردار بوده و مدل های مختلفی حکاکی روی آن ها انجام می شود. این نقش ها می توانند کنده کاری، گل دکوراتیو و … باشند. کابینت کلاسیک معمولا برای آشپزخانه بزرگ و با متراژ بالا انجام می شود.

 

ویژگی های کابینت کلاسیک
انواع کابینت کلاسیک دارای یک سری ویژگی های مختلف هستند که عبارتند از:

• مناسب آشپزخانه های بزرگ و جادار
کابینت کلاسیک برای آشپزخانه های بزرگ گزینه مناسبی است. بهره گیری از آن در متراژ های کم می تواند مشکل ساز باشد، چرا که خیلی شلوغ می شود. بدنه این کابینت ها حجم بالایی داشته و برجسته نیز هستند. به همین دلیل برای آشپزخانه های متراژ بالا ما به شما این کابینت ها را پیشنهاد می دهیم.

• بزرگ و جادار بودن
یکی دیگر از ویژگی های این مدل کلاسیک، فضای بزرگ و جاداری آن است. از چند سال گذشته تا به امروز این کابینت ها دارای فضای بسیار بزرگی هستند و عمق زیادی دارند. این کابینت ها دارای عمق بیشتری به نسبت کابینت های مدرن بوده و وسایل بیشتری می توانید در آن ها قرار دهید.

• کانتر و پیشخوان
مواد و متریال را به عنوان رو کابینتی اهمیت زیادی دارد، در کابینت کلاسیک، کانتر آن ها سنگ است. نوع سنگ به جنس آن ها بستگی دارد و رنگ آن ها فرق دارد. سنگ ها می توانند به شکل مصنوعی و یا طبیعی باشند. سنگ هایی مانند گرانیت، مرمر و کوارتز اصلی ترین متریال این کانتر ها هستند و به عنوان روکابینتی به کار می رود.

• دستگیره های این کابینت زرق و برق دارند
کابینت کلاسیک دارای دستگیره های زرق و برق دار هستند. این کابینت ها از شکل نمایشی برخوردارند، به همین دلیل کابینت های زرق و برق دار جزء کابینت کلاسیک می باشد. این کابینت ها به شکل ساده ای طراحی نمی شوند. از طرفی کابینت کلاسیک دارای دستگیره های شیشه ای و یا چینی می توانند باشند.

,,,

طراحی و ساخت کابینت کلاسیک
یکی از موارد دیگری که اهمیت دارد، نحوه طراحی و تولید کابینت کلاسیک است. کابینت کلاسیک باید بدنه آن ها طراحی و معرق کاری شوند. شما می توانید در مدل های مختلف کابینت کلاسیک را تولید کنید، اما طراحی آن کمی سخت تر از کابینت های معمولی است. سازنده و کابینت ساز کلاسیک باید مهارت و تجربه بالایی داشته باشد، همین طور باید بتوانید در جنبه های مختلف به خوبی از آن ها بهره بگیرید. باید به شما بگوییم که تولید کابینت کلاسیک، امروزه یک دوره تخصصی در زمان کابینت سازی می باشد. شما می توانید در این دوره های شرکت کرده و کابینت کلاسیک و نئوکلاسیک را بیاموزید.

 

کابینت کلاسیک از چه چیزهای سخته می شود؟

انواع کابینت کلاسیک از چوب طبیعی تولید می شوند. امروزه کابینت های تمام چوب به صورت کامل از چوب هستند که قیمت بالایی دارند و ارزش تولید آن ها زیاد است. چوب هایی که در تولید این کابینت ها استفاده می شود، بلوط، راش، افرا، گیلاس و … هستند که هر یک طرح و بافت جذابی دارند.
همین طور یک سری دیگر از کابینت هایی هم وجود دارند که روکش چوب هستند، متریال و مغزی آن ها ام دی اف است، اما روکش آن ها چوب می باشد که قیمت آن ها نسبت به کابینت تمام چوب کم تر است. نوعی دیگر از کابینت کلاسیک هم وجود دارد که به آن ها کابینت ممبران می گویند. کابینت ممبران از ام دی اف خام تولید شده و روکش آن ها پلاستیک و پی وی سی است. ام دی اف خام در آن ها به وسیله سی ان سی طراحی شده و با پی وی سی پوشش می دهند. کابینت ممبران در مقابل آب و رطوبت دوام دارد و امروزه با توجه به قیمت مناسب آن بسیار به کار می رود.

تیم محتوا فنی شو

نقد و بررسی‌ها

دیدگاه خود را بیان کنید :