کابینت سازی و مراحل یادگیری آن

کابینت سازی موسسه اموزشی فنی شو

کابینت سازی از شغل های مهم است در واقع کابینت ها شامل قفسه و کشوهایی هستند که در آشپزخانه برای حفظ و نگهداری مواد غذایی، ظروف و تمامی آنچه که در آشپزخانه مورد استفاده قرار می گرد، نصب می شوند. در دنیای امروزی کابینت از اصلی ترین و مهم ترین وسایل آشپزخانه به شمار می رود، هر چند که در سالیان گذشته از کابینت استفاده می شده است ولی مانند طراحی کابینت های امروزه نبوده است.

 

شغل کابینت سازی چیست؟

در واقع کابینت ساز باید مهارت طراحی، ساخت و نصب کابینت را انجام دهد و همچنین باید دیوار، قفسه بندی، کشو و بسیاری دیگر از موارد را نیز باید انجام دهد. بهترین تعریف برای این کار این است که ترکیبی از مهارت ریاضی و هنر است و از ویژگی های اصلی یک کابینت ساز که نیاز به رعایت کردن دارد، دقت و ظرافت می باشد.

,,,

یادگیری کابینت سازی در سه مرحله

کابینت سازی به دلیل اینکه شغلی بین المللی است بازار کار خوبی نه تنها در داخل کشور بلکه در خارج از کشور هم دارد. برای اینکه کابینت سازی را بیاموزید باید سه مرحله را طی کنید که عبارتند از :

 

 1. علاقه

برای یادگیری هر کاری نیاز به علاقه است چرا که نیاز به صبر و حوصله دارد و در طول مسیر ممکن است با یکسری از مسایل و مشکلات مواجه شوید و از این کار خسته شوید. یک دسته از افراد وجود دارند که تصور می کنند این شغل درآمد بالایی دارد اما زمانی که وارد این کار می شوند در طول مسیر با سختی های کار رو به رو می شوند این کار را نصفه رها می کنند، پس نتیجه می گیریم اگر به این کار علاقه نداشته باشید موفق به یادگیری این حرفه نمی شوید.

 

 1. یادگیری

بعد از اینکه شما مطمعن شددید که به شغل کابینت سازی علاقه مند هستید، نیاز به یادگیری اصولی آن دارید. برای یادگیری کابینت سازی دیگر نیاز نیست که حتما در همان ابتدا از گارکاه های نجاری استفاده کنید. شما نیاز به موسساتی دارید که این حرفه را با مدرک معتبر و همچنین شهریه مناسب اموزش می دهند. در ادامه این موسسات را به شما معرفی می کنیم تا بتوانید بهترین موسسه را برای یادگیری این حرفه انتخاب کنید.

 

 1. موسسه

بدون شک شما برای یادگیری کابینت سازی قرار است انرژی و هزینه خود را صرف یادگیری این کار انجام دهید. برای اینکه این کار را اصولی و کامل یاد بگیرید باید در موسسات معتبر ثبت نام کنید چرا که اگر موسسه ای که در آن اموزش می بینید نامعتبر و غیر اصولی باشد شما انرژی اولیه خود را برای اموزش کابینت سازی از دست می دهید. نکته دیگری که در بالا اشاره شد برای انتخاب موسسه این است که در پایان کار باید مدرک معتبر به شما داده شود که این مدرک برای شروع به کار کردن شما بسیار مهم و ضروری است.

 

وسایل و لوازم  مورد نیاز برای کابیت سازی

شما برای شروع هر کاری اول باید لوازم و وسایل تخصصی حرفه ای که در آن می خواهید کسب درآمد کنید را بشناسید. لوازم مورد نیاز برای کابینت سازی عبارتند از:

 • کمپرسور هوا
 • دستگاه مکنده
 • دستگاه لبه چسبان(PVC)
 • دستگاه دور کن یا برش ام دی اف
 • وکیوم چوب
 • دستگاه برش و حکاکی CNC
 • دستگاه برش اتوماتیک
 • و……

 

وظایف و مسئولیت هایی که کابینت ساز بر عهده دارد چیست؟

اندازه گیری دقیق

طراحی نقشه کابینت

دانش کافی در استفاده از ابزار و وسایل کابینت سازی

رعایت کردن اصول و قوانین ایمنی در هنگام کار

مشورت دادن به مشتری درباره مدل و رنگ کابینت ها با توجه به فضا خانه

 

شغل کابینت یکی از کار های پر درآمد است که شما با یادگیری اصولی و دقیق می توانید به درآمد مناسب برسید و همان طور که بالا تر گفته شد شما می توانید با یادگیری کامل کابیت سازی در داخل و خارج از کشور مشغول به کار شوید.

تیم محتوا فنی شو

نقد و بررسی‌ها

دیدگاه خود را بیان کنید :