میکروسمنت چیست؟

میکروسمنت فنی شو

میکروسمنت به نوعی پوشش دکوراتیو گفته می شود که با ترکیب رزین های پایه با آب، رنگ دانه های معدنی و دیگر افزونه ها ساخته می گردد. این ترکیب سبب شده تا چسبندگی میکروسمنت افزایش پیدا کند و برای پوشاندن بیشتر سطوح به کار روند. میکروسمنت در واقع نوعی پوشش تزئینی محسوب می شود که دارای چسبندگی خیلی بالایی است. این پوشش باعث می شود تا فضا کاملا متفاوت شود و می تواند تمامی سطوح مانند گچ، تخته، شاسی، کاشی، سرامیک و … هم نصب گردد. میکروسمنت پوششی بدون هیچ نوع درزی است که هم برای فضاهای خارجی و هم داخلی به کار می رود.

 

کاربرد میکروسمنت

این پوشش همان طور که گفته شد در تمام بخش های ساختمان چه داخلی و چه خارجی به کار می رود. موارد استفاده شده از میکروسمنت عبارتند از:

 

 1. کف
 2. دیوار
 3. سقف
 4. پله
 5. استخر
 6. مبلمان
 7. حمام
 8. سرویس بهداشتی
 9. مراکز ورزشی
 10. هتل ها
 11. رستوران ها
 12. و……

 

,,,

ویژگی های میکروسمنت ها

با توجه به محبوبیت و استفاده روز افزون از میکروسمنت ها این، پوشش ها به شدت محبوب شده اند و دلیل استفاده از آن ها، ویژگی های متمایز کننده شان می باشد که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

 • اجرا در کم ترین زمان ممکن

سرعت اجرای کارها در طراحی دکوراسیون و استفاده از پوشش های دکوراتیو اهمیت زیادی دارد. میکروسمنت از نظر سرعت کار بسیار سریع است. این پوشش برای این که بخواهد پیاده سازی شود نیازی به بیش از دو نفر نیرو ندارد. ترکیب مواد سازنده میکرو سمنت با زمان خیلی زیادی پیاده سازی می شود و پس از ترکیب کردن می توان از آن ها بهره گرفت. همین طور این پوشش پس از این که اجرا شد به سرعت خشک شده و می توان از آن ها بهره گرفت.

 

 • نظافت خیلی راحت

پوشش های دیوار تمیز کردن شان معمولا خیلی سخت است و نیاز به زمان بالایی دارد، در صورتی که این پوشش می تواند خیلی راحت نظافت شود. میکروسمنت ها هیچ گونه درزی ندارند و یکدست هستند، بنابراین روی آن ها کثیفی خیلی زیادی ایجاد نمی شود. شما می تواند با بهره گیری از آب و سایر شوینده های ملایم از آن ها بهره بگیرید. ضمنا باید بگوییم که این پوشش ها هیچ گونه درزی نداشته و خیلی ساده و راحت تمیز می شوند.

 

 • طول عمر بالا

یکی دیگر از ویژگی هایی که باعث شده این پوشش ها با محبوبیت زیادی در طراحی دکوراسیون رو به رو شوند و خیلی از افراد برای بازسازی و نوسازی نیز از آن ها بهره بگیرند. طول عمر بالای آن هاست. میکروسمنت ها می توانند حتی تا بیشتر از ۵۰ سال نیز دوام داشته باشند. البته باید بگوییم که نگهداری آن ها هم اهمیت دارد و اگر اجرای آن ها به خوبی انجام شود و نظافت و ترمیم مناسبی هم داشته باشند تا زمان زیادی نیاز به تعویض کردن ندارند.

 

 • مقاومت بالا در برابر حرارت

از دیگر ویژگی های این پوشش جادویی می توان به مقاومت آن ها در مقابل حرارت اشاره کرد. پوشش های میکروسمنت ها به مرور زمان دچار تغییر نمی شوند و همین طور می تواند خودش را در مقابل تغییرات دمایی حفظ کند. اگر برای جاهای مرطوب و یا پوشش های نزدیک به سیستم گرمایشی به دنبال دیوار با کیفیت می گردید، این پوشش به شدت مناسب است.

 

 • تنوع زیاد از رنگ و بافت

بارز ترین ویژگی و مهم ترین آن ها درمورد این پوشش این است که میکروسمنت ها تنوع رنگی زیادی دارند و شما می توانید با توجه به هر سلیقه ای از آن ها بهره بگیرید. باید بهتان بگوییم که اجرای این پوشش ها دارای سطح خوبی است و به رنگ طوسی و صاف می باشد و همین طور شما می توانید طرح های مشابه با چوب، سنگ و … هم روی آن ها ایجاد کنید. در واقع این پوشش تمام نیازها و سلیقه ها را پاسخ می دهد.

 

نکات مهم در اجرای میکروسمنت ها

 • سیستم های گرمایشی را باید ۴۸ ساعت قبل تا ۴ هفته پس از اجرا خاموش شوند.
 • میکروسمنت ها برای فضاهای داخلی خانه های قدیمی به کار می رود و گزینه خوبی است.
 • میکروسمنت ها شبیه به بتن پولیشی دارد اما نسبت به آن ها خیلی بهتر است.
 • قیمت این پوشش به فضا، اجرا، رنگ و کیفیت بستگی دارد.
 • شما می توانید با یادگیری اجرای میکروسمنت ها به درآمد خوبی برسید.
تیم محتوا فنی شو

نقد و بررسی‌ها

دیدگاه خود را بیان کنید :