اشتباهات نصب پارکت لمینت

نصب پارکت لمینت

پس آن که مرحله خرید نصب پارکت لمینت را به درستی طی نمایید، باید آن را نصب نمایید. این مرحله از حساسیت زیادی برخوردار بوده و اگر اشتباهی درمورد آن رخ دهد؛ یک سری مشکلات زیادی درمورد آن رخ می دهد. به همین دلیل اشتباهتی که طول عمر لمینت را کم می کند و ضرر مالی به شما می زند را نباید انجام دهید. اما این اشتباهات کدام بوده و چطور می توان از انجام آن ها جلوداری نمود؟ به صورت کلی توصیه می گردد که برای نصب و انجام پارکت از افراد متخصص بهره بگیرید تا آن ها را با بالاترین کیفیت برای شما انجام دهد. به همین دلیل یک سری موارد را در ادامه به شما می گوییم پس با ما همراه شوید.

 

مهم ترین اشتباهات در نصب پارکت

 

در ادامه می توانیم یک سری نکات را به شما بگوییم که در مرحله نصب پارکت لمینت باید حتما رعایت کنید، در ادامه به شما این موارد را می گوییم پس با ما همراه شوید:

 

عدم توجه به درز

درز انبساط، به عبارت دیگر فاصله چند میلی متریست که بین دیوار و محل نصب قرار دارد. این میزان فاصله به این دلیل می باشد که فضای کافی برای انبساط لمینت ها وجود دارد، به عبارتی دیگر لمینت ها به این دلیل که از فرآورده های چوبی است که در روبه رو با گرما منبسط می گردد. به همین دلیل باید فاصله کافی وجود داشته باشد، در غیر این صورت این موارد سطحی شده و برجستگی های نازیبایی در سطح آن ها ایحاد می گردد. در زمان نصب این فاصله به کمک ابزاری به نام لقمه وجود دارد، لقمه ها در بخش های گوناگونی از طول دیوار قرار می گیرد و فاصله ای یکنواخت در طول دیور ایجاد می گردد.

 

عدم بررسی گرمایش از کف

یکی دیگر از مواردی که نصب پارکت لمینت در سیستم های گرمایش از کف است. متاسفانه خیلی از نصاب ها توجهی به سیستم گرمایش از کف نداشته و این موضوع را کم اهمیت می کنند. اما باید بدانید که این کفپوش های زیبا و پر طرفدار، تفاوت های زیادی با کفپوش سنگی و سرامیکی دارند، در واقع ویژگی های طبیعی بدن بخش عمده ای از مواد اولیه موجود در آن ها سبب می شود، حساسیت های زیادی نسبت به شرایط محیطی دارند. در واقع حرارت بالا می تواند تغییر شکل دائمی روی لمینت ها می شوند. اما بهره گیری سیستم گرمایش از کف به معنی عدم استفاده از کفپوش های لمینت نمی باشد. به همین دلیل از اشتباهات نصب پارکت لمینت باید در این جا جلوگیری کنید. همین طور یک سری نکات کلیدی را باید در نظر بگیرید که عبارتند از:

  1. به کارگیری از فوم های آلومینیوم دار یا همان متال سایلنت
  2. افزایش دمای سیستم گرمایش
  3. استفاده از پارکت لمینت های با کیفیت
  4. بهره گیری از پارکت لمینت با استانداردهای کیفی بالا

,,,

عدم زیر سازی درست

یکی دیگر از اشتباهاتی که معمولا افراد انجام می دهند و کار به صورت اشتباه صورت می گیرد عدم توجه به زیرسازی است. سطح زیر پارکت لمینت ها باید کاملا صاف باشد. در غیر این صورت کوچک ترین ناصافی سبب می شود که بین تایل ها درز ایجاد شود. ایرادات موجود در کف و شکستگی ها در قدم اول از نصب اصلاح گردد.

 

محل نصب پارکت لمینت

محل های نصب پارکت لمینت با هم دیگر تفاوت دارد، باید در نظر داشته باشید که فضا با چه ویژگی ها، رنگ و موارد گوناگونی وجود دارد تا بتوانید از آن ها بهره بگیرید، اهمیت زیادی دارد و شما باید آن ها را در نظر داشته باشید.

 

بروز ضربه در زمان نصب

نصب پارکت لمینت ها به صورت کلیکی می باشد. از این رو هیچ ماده اضافی ای برای پیاده کردن آن ها وجود ندارد. در واقع شما با کمک زبانه و شیاری که در اطراف آن ها وجود دارد، این محصولات را نصب می کنید. اگر لمینت ها با آن ها دچار مشکل شوند. شما نمی توانید ازشان درسی بهره بگیرید به همین دلیل باید حواستان باشد تا این محصولات دچار ضربه و آسیب در هنگام نصب نشوند. در این زمان تمام هزینه های شما و موارد دیگر به هدر می رود. پس حتما به آن توجه کافی داشته باشید.

 

استفاده نکردن از قرنیز

استفاده از وسایل مناسب نصب به شما در افزایش کیفیت درب کمک بالایی می کند. به همین دلیل باید همیشه حواستان باشد تا پارکت های مناسب را با ابزارهای مخصوص به خودش مثل استفاده از قرنیز نصب کنید.

 

تیم محتوا فنی شو

نقد و بررسی‌ها

دیدگاه خود را بیان کنید :