نکاتی در مورد کف پوش پارکت

پارکت

نکاتی در مورد کف پوش پارکت که باید بدانید

کفپوش پارکت یکی از محبوب ‌ترین و بهترین کفپوش در حال حاضر به شمار می ‌رود که ویژگی‌های زیادی دارد. همان طور که در جریان هستید بهترین مواد برای کف ساختمان های مسکونی چوب و مشتقات آن می باشد. پارکت یک نوع پوشش از جنس چوب به شمار می رود که به صورت موازی قرار می گیرد. پارک در اندازه و ابعاد های مختلفی برخوردار است و همین طور با توجه به مواد پلاستیکی که در آن به کار رفته است،  از خوردگی موریانه و حشرات موذی جلوگیری می ‌کند یادتان باشد که پارکت ها در مقابل اشعه ماورا بنفش خورشید مقاومت داشته و رنگ روی آن ها هم از بین نمی رود یا تغییر نمی کند به همین دلیل حتی اگر منزل شما آفتابگیر شدید هم داشته باشد باز پارکت برای آن مناسب است.

,,,

پارکت چیست؟

پارکت به صفحات نازک چوبی و لایه های مسطح گفته می شود که برای پوشاندن سطح زمین به کار می رود. این مدل کفپوش ها از چوب درختان متفاوت مانند کاج، بلوط، بامبو و … تولید می شوند که نصب آن ها نیاز به تجربه، مهارت و تخصص بالا دارد و باید توسط یک نصاب با تجربه انجام شود.

پارکت در آخرای دهه ۱۶۰۰ میلادی به وجود آمد که ابتدا تنها برای مقابله با سرما استفاده می شد، اما به مرور زمان از آن در جنبه های مختلف هم استفاده شد، طوری که امروزه از جمله کفپوش های پر کاربرد و مناسب در سراسر دنیا محسوب می شود.

ویژگی هایی که پارکت دارد

یک سری از ویژگی ها هستند که سبب می‌شوند یک محصول فروش خوبی داشته باشد و با استقبال زیادی از طرف مردم مواجه شود. در مورد پارکت هم باید به شما بگوییم که ویژگی های آن سبب شده تا امروزه از آن در ساختمان های مختلف استفاده کنند.

اولین ویژگی که این کفپوش دارد این است که تنوع رنگ آن بسیار زیاد می باشد طوری که می‌تواند هر سلیقه ای را پوشش دهد. زمانی که شما بخواهید از این محصول استفاده کنید متوجه می شوید تا چه اندازه برای تاثیر گذار بوده و سلیقه شما و دکوراسیون داخلی که دارید را پوشش می دهد.

ویژگی بعدی در مورد آن، محیط زیست پذیر بودن آن هاست. امروزه محیط زیست اهمیت بسیار زیادی دارد و اگر محصولی به محیط زیست آسیب بزند با مقابله و مخالفت‌ های زیادی روبرو می‌شود اما پارکت جزو محصولاتی است که زیست محیطی بوده و به محیط زیست آسیب نمی رساند و شما می توانید با خیال راحت از آن استفاده کنید.

شاید مهمترین ویژگی این کفپوش را بتوان کیفیت بالا و مقاومت آن در نظر داشت. پارکت دارای کیفیت بالا بوده و از مقاومت خیلی زیادی برخوردار است. پارکت با توجه به موادی که در آن به کار رفته است در مدت زمان کم به شما کمک می‌کند تا کارایی و کارکرد بالایی داشته باشید و از آن ها بتوانید به نحو احسن استفاده کنید. پارکت چنان چه که شما از آن درست استفاده کنید می تواند سالیان سال برای شما کار کند.

,,,

معایبی که پارکت دارد

شاید در کمتر جایی در مورد معایب این کفپوش گفته باشد اما این محصول فوق العاده از عیب هم بی بهره مند نیست. پارکت از یکسری معایب ای برخوردار است که شاید شما اگر آن ها را بدانید نسبت به خرید آن کمی معطل شوید اما باید در نظر داشته باشید که پارکت ها با توجه به مزایای که دارند امروزه بیشتر استفاده می شوند؛ اما یک یا چند عیب می توان برای آن در نظر گرفت اولین آن این است که نمی‌توان آن را در اماکن مرطوب تا حد زیادی استفاده کرد چرا که در مقابل آب حساس بوده و تماس آب و آن می‌تواند باعث متورم شدن آن باشد بنابراین برای نظافت آن هیچ وقت نباید از پارچه خیس استفاده کرد. ویژگی یا مشکل بعدی که دارد این است که در مقابل اجسام نوک تیز حساس بوده و امکان خراش آن وجود دارد یادتان باشد زمانی که از آن استفاده می کنید امکان اینکه پارکت ها آتش بگیرند هم هست پس باید شما به این عامل هم توجه زیادی داشته باشید.

نصب پارکت

همان طور که دریافتیم پارکت یک کفپوش مناسب و پر فروش است. شما باید بدانید که نصب این کفپوش به راحتی امکان پذیر نیست، نصب آن نیاز به کیفیت بالا دارد. شما باید بدانید که پارک باید با استفاده از مواد مخصوص خودش چسبیده شود و اگر در زمان نصب آن برای شما یک سری مشکلاتی وجود داشته باشد تمامی هزینه هایی که برای نصب و اجرای پارکت شده است، از بین خواهد رفت. پس نصب این کفپوش بهتر است توسط افرادی انجام شود که دوره های تخصصی آموزش نصب پارکت را طی کرده باشند.

تیم محتوا فنی شو

نقد و بررسی‌ها

دیدگاه خود را بیان کنید :