نوار اتویی یا pvc چیست

نوار اتویی

به طور کلی به منظور پوشاندن لبه های ام دی اف ها در ساخت وسایل گوناگون و البته حفظ زیبایی و چشم نواز بودن محصول چوبی (مخصوصا برای ام دی اف) از نوار هایی نازک حالا یا اتویی یا PVC به عنوان روکش استفاده می کنند. که در ادامه بیشتر با ان آشنا می شویم.

نوار اتویی یا کاغذی چیست ؟

گسترش و توسعه پیدا کردن صنایع مختلف عموما وابسته به مواردیست.  از جمله لوازم و وسایل مصرفی در هرصنعت،که یکی از مهم ترین عوامل گسترش کسب و کارها می باشد. کابینت سازی نیز یکی از صنایع پرطرفدار است که در جامعه کنونی رشد بیشتری داشته و تقاضای آن افزایش یافته است.

نوار اتویی

(نوار های لبه اتو یی یا کاغذی بسیار شبیه به نوار های پی وی سی هستند که البته نمی توان از تفاوت های انها نیز گذشت نحوه استفاده از آن دو نیز شبیه نیستند و فرق می کنند.)

نام دیگر نوار های کاغذی از آن جهت لبه اتویی است که اغلب توسط اتو،سشوارو… بر محصول مورد نظر چسبانده می گردند.

روش چسباندن نوار PVC,نوار PVC,نوار اتویی,

 

نحوه استفاده از نوار کاغذی

اگر تا به حال از این نوع نوارها استفاده نکرده باشید احتمالا برایتان سوال شده که روش استفاده ازاین نوار ها چیست؟

همان گونه که پیش تر گفتیم این محصول برای چسباندن لبه های کالا ها می باشد و از مزایا آن می توان به سبک و قابل حمل بودن اشاره داشت…

روش چسباندن نوار PVC,نوار PVC,نوار اتویی,

نحوه به کارگیری آن نیز دشوار نیست و به راحتی قادر به استفاده از آن در وسایل مختلف خواهید بود. برای استفاده از این محصول در ابتدا باید با دستگاه و سشوار چسب پشت نوار را گرم کنید. این نوارها اغلب به نام چسب دار نیز شناخته می شود. به همین دلیل است که در ابتدا باید چسب آن گرم شود. پس از آن قادر به چسباندن لبه به صورت دستی خواهید بود. پس از آن که مرحله لبه چسبانی را انجام دادید، نوبت به حذف اضافات نوار خواهد بود. این کار نیز به صورت دستی قابل انجام خواهد بود و در نهایت به نتیجه رضایت بخش دست خواهید یافت.

چرا باید از نوار اتویی در کار خود استفاده کنیم؟

اگر حرفه شما نیز مربوط به صنایه چوب و کابینت سازی باشد، به اهمیت و نقش این نوارها در ساخت محصولات مختلف پی برده اید. به هر حال این محصولات به گونه ای هستند که مصارف متنوعی دارند و در موقعیت های مختلف و برای حصول به نتیجه ای خاص از آنها استفاده می شود. توجه داشته باشید که عدم استفاده از این کالا در برخی مواقع منجر به بروز مشکل در تولید و ارائه محصولات خواهد شد.

روش چسباندن نوار PVC,نوار PVC,نوار اتویی,

نکته ای که در این رابطه باید به آن توجه داشته باشید، این است که رعایت دقت و ظرافت در تولید کابینت و محصولاتی از این دست لازم و ضروری است. به همین دلیل است که استفاده از انواع نوارها و لبه چسبانی آنها کاری معمول و پرتکرار است. با این اوصاف، بهتر است از اهمیت نوار کاغذی در این صنعت غافل نشویم و در صورت نیاز از آنها استفاده کنیم.

ویژگی های نوار کاغذیَ

همانطور که در ابتدا اشاره شد، انواع مختلفی از نوارها در بازار موجود است که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. نوار اتویی نیز ویژگی های خاص خود را دارد و موجب جذب افراد بیشتری شده است. بررسی خصوصیات این محصول کمک بیشتری به خرید راحت و مطمئن این کالا خواهد کرد. به همین جهت در ادامه برخی از ویژگی های این نوار را ذکر کرده ایم:

روش چسباندن نوار PVC,نوار PVC,نوار اتویی,

نصب راحت؛

قابل حمل بودن؛

کارآیی زیاد؛

کمک به زیبایی محصولات؛

تنوع در رنگ

روش چسباندن نوار PVC,نوار PVC,نوار اتویی,

نوار PVC

کاربرد نوار های پی وی سی مشابه کاربرد نوارهای اتویی است. با این تفاوت که نوار اتویی از جنس کاغذ و نوار پی وی سی از جنس ملامینه و… است.

از ویژگی های مثبت پی وی سی ها این است که دوام و مقاومت بالایی در برابر ضربه، گرما، اشعه های تخریب کننده ( مثل فرابنفش ) و… دارد

همچنین بازیافت پذیر است و مقاومت بسیار بالاتری نسبت به نوار اتویی دارد.

روش چسباندن نوار PVC,نوار PVC,نوار اتویی,

 روش چسباندن نوار PVC

فرایند چسباندن پی وی سی با استفاده از دستگاه لبه چسبان صورت می گیرد

در گذشته ابتدا از چسب هایی اتویی برای چسباندن پی وی سی استفاده می شد

بعده ها از چسب گرانول به این منظور استفاده کردند که دوام بهتری نسبت به چسب اتویی داشت

اما امروزه از چسبی مخصوص و منحصراً برای چسباندن نوار پی وی سی  ، به اسم چسب پی وی سی PVC استفاده می شود. .

مدیر سایت

نقد و بررسی‌ها

دیدگاه خود را بیان کنید :