انتخاب چسب مناسب برای تعمیر

انواع چسب تعمیرات

زمانی که شما می خواهید یک قطعه را تعمیر کنید یک سری عوامل و فاکتور ها در ان دخیل هستند. اگر شما بتوانید این فاکتور ها و عوامل را در کارهای تان ایجاد کنید می توانید خیلی ساده و راحت هر آن چه که نیاز دارید را تعمیر کنید. یکی از این کارها این است که شما بتوانید از قطعات مناسب با کارتان استفاده کنید. شاید برای تعمیر یک قطعه عوامل و فاکتورهای زیادی وجود داشته باشد اما اگر آن هایی را که به کارتان می آید درست به کار ببرید خیلی با سرعت بیشتری کارتان انجام می شود.

چسب یکی از چیزهای مهم و پر کاربرد در زمان تعمیرات است. هر وسیله ای که شکسته شده باشد و یا آسیب دیده باشد باید از چسب استفاده کنید تا قطعات خراب را بهم بچسبانید و آن را دوباره راه اندازی کنید.

تعمیر محل های آسیب دیده مثل شیشه

شیشه یکی از حساس ترین اشیا در اطراف ماست که با کوچک ترین ضربه هم می تواند بشکسند. تعمیر شیشه یک سری ظرافت های مخصوص به خودش را دارد و تقریبا کاری سخت و دقیق به شمار می رود. شما برای تعمیر کردن آسیب دیدگی های کوچک مانند لب پر شدن هم به چسب نیاز دارید؛ اما چسب مناسب برای این قسمت قطره ای است. اگر شیشه شما خراب شدن زیادی داشته باشد و آسیب دیدگی های ان بیشتر باشد بهتر است از اپوکسی شفاف استفاده کنید. اپوکسی چسبی مقاوم است و می تواند به شما کمک کند تا شیشه را درست کنید.

glue repair,چسب تعمیر چرم,چسب تعمیر سرامیک,

نکته ای که پیشنهاد ما به شما این است که برای استحکام بیشتر نخست از پاک کننده روغن و گریس به کار ببرسد و سپس سطح شیشه را تعمیر کنید و همین طور لبه ها را برای این که کمی زبر شوند سمباده بزنید. همین طور برای این که از چکه کردن جلوگیری کنید از کمی چسب در محل مورد نیاز استفاده نمایید. همین چند نکته ساده به شما کمک می کند تا کارهای تعمیر شکستگی شیشه را با چسب خیلی ساده انجام دهید.

تعمیر سرامیک آسیب دیده

سرامیک هم یکی دیگر از وسایلی است که خیلی ساده آسیب می بیند. دسته ماگ ها و لیوان ها یا حتی گلدان ها می توانند به دلایل گوناگونی آسیب ببیند. از این رو شما باید از اپوکسی دو قسمتی بهره بگیرید. این مدل چسب خیلی به کارتان می آید. از چسب های معمولی تا حدالامکان استفاده نکنید. برای انجام دادن این کار از بخش های باریک لبه استفاده کنید و همین طور به سراغ خلال دندان بروید. اگر به صورت کاملا ناخواسته چسب را روی شی مورد نظر ریختید. هیچ کاری نکنید ابتدا سعی کنید تا خشک گردد و سپس با استفاده از تیغ آن را تراش بدید.

چسب تعمیر شیشه,چسب تعمیر کاشی,چسب چوب,

تعمیر کاشی های جدا شده

اگر با کاشی های جدا شده مواجه شدید باید از ملات ماسه، سیمان یا چسب کاشی بهره بگرید. عموما دلیل شل شدن و جدا شدن کاشی ها به کار گرفتن کم و نامناسب بودن آن در زمان نصب می باشد. اگر با جدا کردن کاشی ها مواجه شدید حتما با دقت نگاه کنید؛ اگر ظاهر ماده ی چسباننده شما به شکل چسب خشک شده بود حتما از چسب مخصوص کاشی استفاده کنید؛ اما به شکل دیگری مثل سیمان بود می توانید از ملاط هم به کار ببرید.

چسب سرامیک,glue repair,چسب تعمیر چرم,

البته یک نکته ای که باید آن را مد نظر قرار دهید این است که ملات قدیمی را حتما باید پاک کنید. ضمنا برای یکسان شدن فاصله بندهای کاشی دوباره آن نصب کنید. همچنین شما می توانید از اسپیسر هم به کار ببرید. صبر نمایید تا ملات یا چسب پیش از اتصال کاشی کمی خشک شود.

تعمیر چوب های لق شده

در همه خانه ها یک سری چهار چوب ها وجود دارد که به دلیل چوب های لق شده کسی نمی تواند روی آن ها بشیند. یا حتی قاب عکسی هایی که همه گوشه هایش با هم دیگر تفاوت دارند. چسب چوب در این موارد به کار می رود. شما می توانید خیلی ساده و با دقت آن را درست کنید. چسب چوب چسبی به رنگ زرد می باشد که قیمت خیلی بالایی هم ندارد. ضمنا از این چسب هم می توانید در جاهای دیگر مثل نرده های ایوان و پاسیو بهره بگیرید.

چسب چوب در نجاری کارایی زیادی دارد و به آرامی خشک می شود و خیلی سریع نیست اما شما می توانید برای چسباندن دو قطعه از گیره استفاده کنید که در کارکردتان مشکلی ایجاد نشود.

چسب تعمیر سرامیک,چسب تعمیر شیشه,چسب تعمیر کاشی,

چرم شکسته و جدا شده

شما می توانید برای درمان چرم شکسته شده از عوامل زیادی استفاده کنید یکی از آن به کار گرفتن چسب بتن همه کاره است؛ عموما این مدل چسب ها در قوطی های فلزی وجود دارند و همین طور شما می توانید با استفاده درست از آن ها چرم را به مواد دیگر مثل چوب و فلز هم بچسبانید. ضمنا از چسب بتنی باید به صورتی استفاده کنید که کمی خشک شود.

مدیر سایت

نقد و بررسی‌ها

دیدگاه خود را بیان کنید :