آموزش کناف

آموزش کناف

آموزش کناف یکی از محبوب ترین رشته ها در حال حاضر به شمار می رود که علاقه مندان زیادی دارد. کناف در واقع به صفحات گچی گفته می شود که در طرح و ابعاد گوناگون ساخته می شود و امروزه جاگیزین دیوارهای گچی شده است. کناف کاری به رشته ای گفته می شود که در آن کناف روی دیوار ها نصب می گردد و اجرای آن در طرح مختلف صورت می گیرد. با توجه به این که تایل های کناف سبک هستند، سرعت اجرای کناف کاری بالاست و راحت تر است و از آن جایی که کناف برخلاف گچ نیازی ندارد تا سیمان و گچ استفاده کند به همین دلیل کار با کناف راحت تر از گچ کاری است.

 

مزایای کناف کاری

 • نصب آسان
 • انعطاف پذیری بالا
 • اجرای راحت تر
 • مقاومت دربرابر رطوبت و آتش
 • وزن کم
 • خطرات کم تر در زمان زلزله

 

کناف کاری چه ابزارهایی را می خواهد؟

به کار گیری از ابزار مناسب در کناف کاری تاثیر زیادی روی روند آن دارد. هر فردی که با این وسایل آشنایی داشته باشد می تواند از ابزارهای مناسب استفاده کرده و در آموزش کناف، کارآموزان با ابزارهای کناف کاری به خوبی آشنا می شوند که عبارتند از:

 • سنباده برای تمیز و صاف کردن کناف
 • برش قرقره ای براش برش دادن
 • جک نگهدارنده برای بالا بردن
 • سوهان گرد برای صاف کردن
 • ماله و ظرف ماله برای بستن شکاف ها

 

,,,

 

کاربرد کناف کاری

اما کناف کاری چه کاربردی دارد و چرا امروزه از آن اینقدر استفاده می شود، کناف کاری برای جاهایی به کار می رود که قصد داریم تا دوام ساختمان را بیشتر کنیم اما وزن آن را افزایش ندهیم، همین طور اگر نیاز به تغییر دکور داشته باشیم می توانیم با کناف بدون تغییرات زیاد این کار را انجام دهیم.

 

روش های کناف کاری

برای انجام و اجرای کناف می توان به دو صورت کلی اعم از ثابت و متحرک عمل کرد:

 

سقف کاذب متحرک

سقف کاذب متحرک معمولا در ساختمان هایی که اداری و تجاری هستند به کار می روند، در این مدل کار این قابلیت وجود دارد که با استفاده از تایل های جدا شوند، تایل ها را حرکت بدهید. شما می توانید با این سقف به سادگی تاسیسات خود را پنهان کنید.

 

سقف کاذب ثابت

این نوع سقف بیشتر در ساختمان های مسکونی به کار می روند. در این مدل کاری، پس از نصب کردن آن ، سقف را نمی توان جابه جا کرد به همین دلیل معمولا برای جاهای ثابت به کار می رود.

 

اموزش کناف

برای این که بخواهید به صورت حرفه ای در این شغل وارد شوید نیاز به آموزش کناف دارید. در دوره های کناف کاری شما می آموزید تا با فوت و فن های این رشته آماده شوید و همین طور بتوانید کارهای جارایی را بیاموزید. کناف کاری یکی از شغل هایی است که علاوه بر آموزش کناف شما نیاز به خلاقیت هم دارید تا بتوانید پروژه های مختلف را پیاده سازی کنید.

 

اهمیت دوره آموزش کناف

در کناف کاری یک عاملی که بیشتر از هر چیز دیگر اهمیت دارد، دوره آموزش کناف و کیفیت یادگیری آن است. شما باید در دوره های تخصصی شرکت کنید تا بتوانید در کم ترین زمان ممکن بهترین نکات آموزشی را بیاموزید و وارد کار شوید.

یکی از اشتباهاتی که بیشتر افراد در زمان آموزش کناف انجام می دهند، این است که موسسه یادگیری خود را به دقت انتخاب نمی کنند و همین سبب می شود تا آن ها نتوانند در زمان مناسب به خوبی این شغل را بیاموزند و وارد آن شوند.

و وقت و هزینه خودشان را هدر می دهند، به همین دلیل بهترین کار این است که شما پیش از یادگیری درمورد موسسه آموزش کناف تحقیق و بررسی کنید تا در یک دوره همه جانبه شرکت کنید.

موسسه فنی شود با سال ها سابقه به صورت تخصصی به شما آموزش کناف کاری را آموزش می دهد. شما می توانید زیر نظر اساتید با تجربه بهترین موارد آموزشی را بیاموزید، چرا که فنی شو از متخصصان آموزشی در این رشته بهره می گیرد و پس از پایان دوره به شما مدرک آموزشی معتبر ارائه می دهد که شما با بهره گیری از آن راحت تر می توانید وارد بازار کار شوید. جلسات آموزشی در این موسسه به صورت منظم برگزار می شود و پس از اتمام جلسات شما با دانش بالا به بازار وارد می شوید.

تیم محتوا فنی شو

1 دیدگاه برای آموزش کناف

  محمد :

  درود بر شما سقف متحرک به اسم کناف نداریم باید بنوسید سقف مشبک کاذب همون تایل های ۶۰ در ۶۰ . باوادی هستم مجری کناف اهواز

  عسگری :

  مجری کناف هستم باضمانت و کیفیت و زیر قیمت بازار
  عسگری
  مشهد

  محمدشریفی :

  سلام برای اموزش من موافق به دوره کلاس اموزشی هستم

  فرشید :

  سلام.
  یکی از بروزترین و مقرون بصرفه ترین کار برای ساختمان کناف میباشد هم از نظر هزینه هم وقت هم زیبایی کار.
  باتشکر

  امین دهقانی :

  چه ابزارهایی برای کناف کاری لازمه تا الان نمی‌دانستم پس ما الکی ۴۰ میلیون پول به ابزار دادیم. دهقانی با بیش از ۱۳ سال سابقه مشهد

  سهیل داداش :

  سلام اجرای کناف تخصصی اصفهان و حومه

  مصطفی یاراحمدی :

  مجری کناف هستم ۱۵ سال سابقه در بندر

  مجتبی مهرابی :

  سلام اجرای کناف منزل و محل کسب کار شمارا تا حدی زیبا وخوشکل می‌کنه که باعث جلب توجه مشتری زیادی می‌شود کناف کاری اصفهان

دیدگاه خود را بیان کنید :