نکات انتخاب و خرید کاغذ دیواری

کاغذ دیواری که استفاده از آن می‌تواند یک روش ارزان و در عین حال ساده به نظر بیاید می‌تواند پوشش‌دهی فوق‌العاده‌ای را برای دیوار داشته باشد. که جلوه‌ایی زیبای را به یک اتاق هدیه دهد و به‌کار بردن نکاتی درباره انتخاب کاغذ دیواری می‌تواند به زیبایی و کیفیت کار کمک بسیاری داشته باشد.

مشخص نمودن الگو در انتخاب کاغذ دیواری

ابتدا الگوی خود را برای خرید کاغذ دیواری مشخص کنید، شما نمی توانید برای اتاق خواب خود از یک طرح شلوغ استفاده کنید بلکه طبق استاندارد باید از طرح‌هایی که حالت ملایم تری دارند برای این فضا به کار ببرید.
پس قبل از خرید و انتخاب کاغذ دیواری ابتدا محلی که قرار است برای آن از کاغذ دیواری استفاده شود را مشخص کنید و مطابق با آن فضا طرح خود را را انتخاب نمایید.
انتخاب الگو یکی از از نکات اساسی در انتخاب کاغذدیواری می‌باشد که نباید آن را نادیده تلقی نمود.

قابلیت شستشو فاکتور مهم کاغذ دیواری

اگر قرار است یک کاغذ دیواری را برای مدت زیاد مورد استفاده قرار دهید بهترین کار این است که از کاغذ دیواری‌هایی که قابلیت شستشو دارند استفاده نمایید.
زیرا در طی روزهایی که می‌گذرد کاغذ دیواری به هر دلیلی دچار آلودگی نیز می‌گردد و به‌همین دلیل نیاز به شستشو و تمیزی به صورت عمیق دارند.
به همین‌خاطر است که اگر قصد تغییر کاغذ دیواری در دراز مدت ندارید بهتر است که این نکته را نیز مد نظر داشته باشید.

انتخاب کاغذ دیواری,چیدمان بر اساس کاغذ دیواری,خرید کاغذ دیواری,
هماهنگی بین چیدمان و کاغذ دیواری

وجود هماهنگی بین لوازم منزل یکی از اصول اصلی طراحی داخلی به شمار می‌رود و شما بهتر است ضمن احترام به این مقوله از طرحی که بتواند در ترکیب‌بندی فضا کمک بیشتری داشته باشد برای انتخاب کاغذدیواری استفاده کنید.
زیرا هماهنگی کاغذ دیواری با دیگر وسایل باعث به وجود آمدن فضای دلنشین‌تر می‌گردد و هم‌چنین باعث ایجاد سبک متفاوت نیز می‌باشد.

طراحی داخلی,انتخاب کاغذ دیواری,چیدمان بر اساس کاغذ دیواری,
کیفیت جنس کاغذ دیواری

یکی از نکات کاربردی و مهم دیگر برای انتخاب کاغذ دیواری بدون شک توجه به کیفیت ، استاندارد ،نوع جنس و ضخامت کاغذ دیواری می‌باشد.
به‌گونه‌ای که شما اگر تنها در قیمت کاغذدیواری دقت کنید ممکن است که عمر مفیدی را از کاغذ دیواری مورد نظر دریافت نکنید و این کار باعث به وجود آمدن هزینه‌های جانبی دیگر در کوتاه مدت نیز خواهد شد.
کیفیت کاغذ دیواری باعث می‌شود که نصب آن آسان‌تر راحت‌تر صورت پذیرد.

در نظر گرفتن ارتفاع در انتخاب کاغذ دیواری

از نکات دیگر خرید کاغذ دیواری توجه به ارتفاع دیوارها و سقف‌ها می‌باشد، زیرا شما باید از کاغذ دیواری استفاده کنید که طرح‌های آن با ارتفاع سقف بتوانند هماهنگی خوبی را با استاندارد کامل به وجود آورند.

تاثیر رنگ در انتخاب کاغذ دیواری

رنگ یکی از فاکتورهای اصلی می باشد که باید برای خرید کاغذ دیواری با آن توجه کنید. زیرا بسیاری از رنگ‌ها در انواع کاغذ دیواری‌ها می‌توانند فضا را شلوغ‌تر و یا برعکس ملایم‌تر به نمایش بگذارند.
پس بهتر است که نسبت به فضایی که قرار است کاغذ دیواری را نصب کنید رنگ آن را انتخاب نمایید، همیشه رنگ کاربرد اساسی در طراحی داخلی دارد و تاثیر آن را بر لوازم دیگر نیز مهم تلقی می‌شود و بدین جهت در انتخاب کاغذ دیواری نباید از مبحث رنگ دور شد.

خرید کاغذ دیواری,طراحی داخلی,انتخاب کاغذ دیواری,
انتخاب نوع کاغذ دیواری

اگر از آن دسته افرادی هستید که قرار است کاغذ دیواری خود را به صورت کوتاه مدت برای یک محل نگهداری کنید و هم‌چنین در هزینه خود صرفه اقتصادی را لحاظ نمایید، بهتر است که از کاغذ دیواری‌هایی که به‌توان آن‌ها را به راحتی از دیوار جدا کرد استفاده نمایید.
و یا به‌قول معروف از کاغذ دیواری‌های برچسبی استفاده کنید، زیرا این‌گونه هم به دیوار آسیبی وارد نمی‌شود و هم دیگر نیازی به خرید کاغذدیواری جدید نمی‌باشد و شما از کاغذ دیواری قدیمی خود می‌توانید دوباره استفاده نمایید.

مشخص نمودن سبک در انتخاب پوستر

قبل از خرید کاغذ دیواری ابتدا سبک مورد نظر خود را مشخص کنید،زیرا انواع زیادی در طرح‌های متنوع و مختلف کاغذ دیواری در بازار عرضه می‌شود که هر کدام دارای سبکی متفاوت می‌باشد.
که شما قبل از سفارش‌ خرید کاغذ دیواری باید طرح و سبک خود را مشخص کنید تا بتوانید انتخابی موفق‌تر داشته باشید.

چیدمان بر اساس کاغذ دیواری,خرید کاغذ دیواری,طراحی داخلی,
اهمیت نورپردازی در انتخاب کاغذ دیواری

نورپردازی می‌تواند تاثیر زیادی بر طرح و مدل کاغذ دیواری داشته باشد به همین دلیل ابتدا فضایی که قرار است از کاغذ دیواری استفاده شود را بر مبنای نورپردازی آن دقت کنید و زوایای آن را مشخص کنید.
و بعد از آن به برسی کاغذ دیواری مشغول شوید زیرا در برخی از نورپردازی‌ها ممکن است به واسطه‌ی طیف نوری که وجود دارد بسیاری از طرح‌ها آن‌چنان که شما می‌خواهید به نظر نیاید و این‌گونه زیبایی و ترکیب‌بندی خاص خود را از دست می‌دهد.

انتخاب کاغذ دیواری,چیدمان بر اساس کاغذ دیواری,خرید کاغذ دیواری,
انتخاب کاغذ دیواری و توجه به ابعاد فضا

شما با کاغذدیواری می‌توانید ابعاد و فضای مورد نظر خود را کوچک‌تر و بزرگ‌تر نشان دهید و همین‌دلیل در انتخاب کاغذ دیواری باید با دقت فراوان صورت پذیرد.
این‌گونه است که شما به فضای مورد نظر خود نیز دست پیدا می‌کنید، طرح و مدل که شما برای کاغذ دیواری انتخاب می‌کنید نقش بسیار مهمی در نشان دادن ابعاد فضای مورد نظر دارد.

مدیر سایت

نقد و بررسی‌ها

دیدگاه خود را بیان کنید :