کناف کاری چیست و چه مزیت هایی دارد؟

کناف کاری

کناف نوعی سقف کاذب است که در مقایسه با باقی سقف کاذب ها، بهتر است؛ کناف در واقع از گچ درست شده است و دارای روکش کاغذی است؛ ولی در مقایسه با گچ کاربرد و مزایا بسیار زیادی دارد. از کناف ها در ساختمان ها استفاده می شود؛ کناف ها باعث زیبایی بیشتر شده و به دکوراسیون و نورپردازی شما کمک خواهند کرد. این سقف ها نوعی پوشش روی سقف اصلی هستند و سقف را می پوشانند. در ادامه قصد داریم مزایا، معایب، کاربرد ها و … این سقف ها را بیان کنیم.

 

مزیت های کناف و کناف کاری

 • سبک

کناف ها بسیار سبک هستند و در هنگام اجرا کناف مشکلی پیش نخواهد آمد؛ البته به دلیل سبک بودن کناف ها، ساختمان وزن بیشتری را تحمل نخواهد کرد.

 • نصب راحت

برای نصب این کناف ها، شما به مدت زمان بسیار کمی نیاز دارید؛ این طور نیست که ساعت ها برای نصب این سقف ها وقت بگذارید.

 • نورپردازی

این سقف کناف و کناف کاری عامل زیبایی هستند؛ وقتی این سقف ها را نصب می کنیم، می توانیم از نور مخفی هایی استفاده کنیم که باعث زیبایی بیشتر سقف ها و البته خانه شود.

 • ضد آب و ضد حریق

در صورت بروز مشکل، این سقف ها بسیار مقاوم هستند و خراب نخواهند شد؛ البته این سقف کناف ها تا درصد خیلی بالایی ایمنی را افزایش می دهند.

 • قابلیت رنگ پذیری

شما می توانید این سقف کناف ها را به هر رنگی که دوست دارید، در بیاورید؛ شاید انواع گوناگونی از این سقف کناف ها را دیده باشید که طرح هایی مختلفی دارند.

 • انعطاف پذیری

این سقف کناف ها انعطاف پذیری بسیار بالایی دارند، به همین خاطر در برابر زلزله بسیار مقاوم هستند؛ و استحکام بسیار بالایی دارد.

 • زیبایی

اگر زیبایی خانه و دکوراسیون تان برای شما بسیار مهم است، شما می توانید با خرید و نصب کناف ها، زیبایی خانه تان را دو برابر کنید.

 

معایب کناف ها

شاید برای شما سوال باشد که این کناف ها در کنار مزایا خود، ممکن است معایبی نیز داشته باشند؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم بله.

 • اگر این سقف ها را به صورت اشتباه و نادرست نصب کنید، ممکن است پس از چند وقت خراب شده یا حتی سقوط کنند و ریخته شوند. پس برای انجام این کار از متخصصان کناف کاری کمک بگیرید.
 • پوشش ها و ابزاری که در ساخت این کناف ها استفاده می شود، در برابر ضربه های بسیار محکم مقاوم نیستند.
 • اگر در هنگام نصب سقف کناف، کارهایی که باید انجام دهیم را انجام ندهیم، کار ما در آخر شکل و شمایل زیبایی نخواهد داشت و البته ممکن است که پس از چند روز کاملا خراب شود.
 • اگر سقف کناف ها از مواد بی کیفیت ساخته شده باشند، ممکن است سقف ترک بخورد و ایمنی آن تا درصد خیلی زیادی، پایین بیاید.

تمامی این معایب و مشکلاتی که گفتیم، قابل پیشگیری هستند؛ در صورتی که به آن ها عمل  کنید. پس سعی  کنید از شرکت های معتبر این سقف کناف ها را خریداری کنید.

 

 

 

در چه جاهایی می توانیم ازسقف کناف و کناف کاری استفاده کنیم؟

برای این که دکوراسیون خانه تان را زیبا تر کنید، می توانید از سقف کناف و کناف کاری بهره بگیرید.

 1. آشپزخانه خود را زیبا تر کنید.

شما می توانید در آشپزخانه های تان از این سقف کناف ها بهره بگیرید؛ اگر آشپزخانه شما کلاسیک است، می توانید به راحتی از این سقف کناف ها استفاده کنید.

 1. پذیرایی خود را جذاب کنید.

همه ما دوست داریم زمانی که در پذیرایی نشسته ایم، از فضای آن لذت ببریم؛ دوست داریم پذیرایی مکانی گرم و صمیمی باشد تا در آن خیلی راحت باشیم. اگر پذیرایی هایی می خواهید که بسیار مدرن و لوکس و همین طور گرم و صمیمی باشند، می توانید از سقف کناف و کناف کاری بهره بگیرید، تا یک پذیرایی لوکس و مدرن داشته باشید.

 1. اتاق خواب خود را دلنشین تر کنید.

اتاق خواب ها باید آرامش زیادی داشته باشند تا ما بتوانیم در آن جا استراحت کنیم؛ شما می توانید سقف کناف هایی که آرامش خاصی به شما می دهند را انتخاب کرده و از آن ها در اتاق خواب های خود استفاده کنرده و اتاق خواب های خود را به مکانی لوکس و آرامشبخش تبدیل کنید.

,,,

 

کاربرد سقف کناف و کناف کاری

سقف کناف ها و کناف کاری علاوه بر جنبه تزیینی و زیبایی کاربرد های دیگری نیز دارد:

 • دیوار جداکننده

از این سقف کناف ها فقط در سقف ها استفاده نمی شود؛ می توانیم از آن ها روی دیوار ها نیز به عنوان دیوار جداکننده استفاده کنیم. وقتی می خواهیم یک سازه را به دو بخش مختلف تقسیم کنیم، از این سقف کناف ها بهره می گیریم. این کناف ها به عنوان دیوار جداکننده و دیوار کناف شناخته می شوند.

 • دیوار کاذب پوششی

از این مورد برای بازسازی خانه ها قدیمی استفاده می شود؛ اگر بخواهید خانه تان را بازسازی کنید، باید از این مورد بهره بگیرید.

تیم محتوا فنی شو

نقد و بررسی‌ها

دیدگاه خود را بیان کنید :