چرا باید کابینت سازی یاد بگیریم ؟

کابینت سازی

کابینت سازی یکی از شغل محبوب و پر متقاضی در حال حاضر می باشد که افراد زیادی به دنبال یادگیری آن هستند. این شغل به مهارت های مختلف و یک سری چالش ها نیاز دارد که شما با گذراندن آن ها می توانید در این شغل به مهارت برسید و درآمد های خوبی داشته باشید، مبحث درآمد در حال حاضر اهمیت زیادی دارد. اگر شما بتوانید در یک شغل مانند کابینت سازی، حرفه های لازم را بیاموزید در کم ترین زمان ممکن می تواند درآمدهای خوبی نه تنها در داخل کشور، بلکه در خارج از کشور هم داشته باشد.

لوازم ابتدائی مورد نیاز کابینت سازی

میزان سرمایه، برای ورود به کابینت سازی اهمیت زیادی دارد، اما شما با یک حداقل سرمایه هم می توانید در این شغل وارد کار شوید به همین دلیل خیلی نیازی نیست تا ناامید شوید که حتماً باید درآمدهای بسیار زیاد و سرمایه‌های بالا در ابتدای مسیر وارد کنید. شما می توانید در همکاری با کارگاه های تولیدی وارد این شغل شده یا به عنوان نصاب فعالیت کنید و دیگر نیازی نیست و هزینه ها زیاد کارگاه را بپردازید. البته اگر شما می خواهید یک کارگاه آیا مغازه کوچک اجاره کنید تا مشتریان با آن رفت و آمد کنند باید یک سری وسایل و لوازم ابتدایی را داشته باشید اما اگر بخواهید به صورت حرفه ‌ای فعالیت نماید. نیاز به کارگاه با فضا های بزرگ خواهد داشت و قادر باشید کلیه فرآیندهای ساخت کابینت مانند برش دادن ورق های ام دی اف، وکیوم کردن و کارهای دیگر را انجام دهید؛ زیرا میزان سرمایه مورد نیاز شما بسیار بیشتر است اما ما به شما وسایل ابتدایی آن را معرفی می کنیم.

 • دستگاه لبه چسبان پی وی سی
 • دستگاه مکنده
 • کمپرسور هوا
 • دستگاه دور کن یا برش ام دی اف
 • وکیوم پوب
 • دستگاه برش و حکاکی سی ان سی
 • دستگاه برش اتوماتیک

,,,

بازار کار ساخت و نصب کابینت

مسلما شغل هایی مانند کابینت سازی که امروزه با استقبال و محبوبیت زیادی مواجه می‌ شوند و بازار کار و درامد خوبی دارند. باید بهتان در این زمینه بگویم که ابتدا شما باید بدانید که اولین عاملی که باعث می‌شود تا درآمد زیادی در کابینت سازی داشته باشید علاقه است شما اگر علاقه کافی برای انجام سفارشات و پروژه های گوناگونی را دارید می توانید در این شغل به درآمدهای زیادی برسید اما از سوی دیگر باید بدانید که بازار کار کابینت سازی بسیار مناسب و روزبه‌روز اهمیت زیادی پیدا می‌کند. این عامل برای کسانی که قصد مهاجرت و رفتن در کشورهای دیگر را هم دارد مهمتر است چرا که مهاجرت کردن سبب می‌شود تا دریچه های دیگری از زندگی به روی شما باز شود اما باید بدانید که برای اینکه بخواهید به یک کشور دیگر مراجعه کنید و در آنجا زندگی کنید باید مهارت‌های کافی و لازم را برای موفقیت بلد باشید از این رو کابینت سازی شغلی است که در کشورهای دیگر هم و نیاز به آن بسیار زیاد می باشد و اگر شما مهارت لازم را داشته باشید مسلما در کشورهای دیگر هم می توانید به کسب درآمد بپردازید. از طرفی امروزه جوامع و افراد نگاهی به تر و مهم تر نسبت به کابینت سازی دارد از این رو با توسعه صنعت چوب بیشتر از هر زمان دیگر نیاز به کابینت ساز های با تجربه بیشتر می شود به همین دلیل شما می توانید آینده کاری این شغل را مناسب و روشن ببینید.

مسئولیت های یک کابینت ساز

شما برای موفقیت و ورود به این رشته کاری هم باید وظایفی که باید انجام بدهید را به خوبی بدانید که عبارتند از:

 • اندازه گیری دقیق و رسم نقشه های مختلف
 • طراحی کردن کابینت با توجه به فضای موجود
 • آشنایی کامل با ابزارهای لازمه
 • رعایت اصول ایمنی کابینت سازی
 • نصب بخش های مختلف کابینت
 • ارائه مشاوره به مشتریان
 • کمک به مشتریان در زمان انتخاب مدل و رنگ

,,,

فنی شو مرکز یادگیری کابینت سازی

امروزه یادگیری کابینت سازی نسبت به گذشته با تفاوت بیشتری مواجه است، شما برای یادگیری کابینت سازی باید در آموزشگاه های معتبر مشغول به کار شوید. در نتیجه یادگیری کابینت سازی به صورت اصولی همراه با مدرک معتبر اهمیت زیادی دارد. فنی شو با بهره گیری از اساتید با تجربه به شما آموزش نصب و راه اندازی کابینت سازی را همراه با مدرک معتبر آموزش می دهد. شما می توانید پس از شرکت در این دوه ها مدرک قابل ترجمه دریافت کنید.

تیم محتوا فنی شو

نقد و بررسی‌ها

دیدگاه خود را بیان کنید :