چهار ابزار کارگاهی لازم

ابزار کارگاهی

ابزار کارگاهی به شما کمک می کند تا بتوانید یک محصول را بهتر تولید کنید. در دنیای امروز شاهد انواع و اقسام ابزارآلات هستیم که مخصوص کاری هستند اما یک سری از ابزارها در هر کارگاهی باید وجود داشته باشند مگرنه کار با یک سری مشکلات روبه رو می شود. این ابزارها هستند که کیفیت کار نهایی را مشخص می کنند. محصولاتی که در گذشته به صورت ابتدائی تولید می شدند با محصولاتی که امروزه با استفاده از ابزارهای پیچیده تولید می شوند را مقایسه کنید؛ تفاوت آن ها کاملا مشخص است. در ادامه می خواهیم چهار ابزار کارگاهی لازم را به شما معرفی کنیم پس با فنی شو همراه باشید.

 

اره نواری

یکی از پرکاربرد ترین ابزارهای کارگاهی اره نواری است که در جاهای کوچک و بزرگ صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه استفاده ساده و راحتی دارد. سرعت آن بالاست و همین طور دقت خوبی هم دارد به همین دلیل یکی از پراستفاده ترین ها می باشد.

اره نواری قابلیت برش متریال گوناگون را دارد و همین طور دیگر نیازی به استفاده تیغه در برشکاری های قدیمی نیست. سرو صدای زیادی تولید نمی کند و مصرف برق نسبتا کمی دارد.

این اره در صنایع گوناگونی استفاده می شود. برای برش انواع فلزات، چرم، پارچه، شیشه و حتی لاستیک به کار می رود؛ در واقع یک ابزار همه من حریف است. در صنعت چوب از آن برای برش انواع الوار و تخته های چوبی استفاده می کنند.

ابزار کارگاهی,اره نواری چیست,فارسی بر چیست,

 

کمپرسور هوا

ابزار بعدی، کمپرسور هوا است. یک دستگاه پنوماتیک به شمار می رود که دارای موتور الکتریکی، دیزلی یا بنزینی بوده و گشتاور را به انرژی ذخیره شده در هوای تحت فشار بر می گرداند. به عبارتی کمپرسور هوا با نگه داشتن هوا داخل یک محفظه و فشار دادن آن کار می کند.

کمپرسور باد از موتور نیرو گرفته و انرژی الکتریکی را به جنبشی بر می گرداند. در حال حاضر این دستگاه یکی از پرکاربردترین ابزارهای کارگاهی به شمار می رود که حجم و ابعاد آن ها هم در بازار متفاوت است.

 

کمپرسور هوا چیست,مهم ترین ابزار کارگاهی,ابزار کارگاهی,

دریل شارژی

ابزار کارگاهی بعدی که قصد داریم به شما معرفی کنیم دریل شارژی است. دریل شارژی برای سوراخ کردن سطوح متفاوت به کار می رود.

از آن به عنوان پیچ گوشتی هم استفاده می شود تا بتوان برای باز و بسته کردن پیچ استفاده کرد. دریل شارژی برای تامین انرژی خود از باتری بهره می گیرید به همین دلیل در آن کابل یا سیم برق وجود ندارد.

به همین دلیل از آن در جاهایی که به پریز دسترسی ندارید استفاده می شود.

دریل شارژی از باتری تشکیل شده است. باتری مهم ترین قطعه آن است؛ چون نیرو را برای دریل فراهم می کند نقش مهمی در کارکرد آن دارد. باتری دریل باید مقاوم باشد. امروزه از سه باتری برای استفاده می شود که از جمله آن ها می توان به نیل کادمیم، نیکل فلز هیدرید و لیتیوم یون اشاره کرد.

ویژگی مهمی که دریل شارژی دارد این است که می تواند سرعت را کنترل کند. دریل از دیمر کنترل برخوردار است که از آن برای کاستن یا اضافه کردن سرعت چرخش استفاده می کنند. دیمر معمولا دو مدل هستند در مدل اول هر اندازه ماشه گازی را فشار دهید سرعت آن بیشتر شده و در مدل دوم نیازی به فشار انگشت ندارد و در سرعت پایین و بالا خودش هماهنگی ایجاد می کند.

 

اره نواری چیست,فارسی بر چیست,کمپرسور هوا چیست,

 

اره فارسی بر یکی از پرکاربردترین ابزارها

اره فارسی بر دستگاه مهمی که در صنعت نجاری کاربردهای بی شماری دارد. در واقع هر کارگاهی که بخواهد که به صورت حرفه ای کار کند نیاز به اره فارسی بر دارد.

اره فارسی بر دستگاهی است که زاویه برش را از ۹۰ درجه به اندازه های دیگر تغییر می دهد. اره فارسی بر به مدل کشویی و ثابت تقسیم می شود به صورت کلی در مدل کشویی اره روی یک ریل قرار گرفته و با استفاده از حرکت برگشت و رفت سبب شده تا تیغه ثابت بماند و آن را عقب و جلو کند. در صورتی که در مدل ثابت ریل حرکت رفت و برگشت انجام نداده و نمی تواند مانور زیادی داشته باشد.

اره فارسی بر کشویی علاوه بر کارهایی که می کند عموما برای برش دادن قطعات بزرگ تر به کار می رود در صورتی که اره مدل ثابت برای قطعات کوچک کارایی دارد. وزن نوع کشویی از ثابت بیشتر بوده و قدرت جابه جایی آن پایین تر می باشد.

مهم ترین ابزار کارگاهی,ابزار کارگاهی,اره نواری چیست,

برندهای معتبر اره فارسی بر

اره فارسی بر ابزاری پر متقاضی است. این ابزار توسط برندهای معتبر دنیا طراحی و تولید می شود که از جمله آن ها می توان به بوش، هیوندا، فمی، دیوالت، دلتا، رونیکس، توسن و آاگ اشاره کرد.

تیم محتوا فنی شو

نقد و بررسی‌ها

دیدگاه خود را بیان کنید :