نکاتی برای نگهداری کابینت

کابینت یکی از بخش‌های مهم هر آشپزخانه و خانه است. کابینت در زمان طراحی و ساخت و نصب نو هستند اما برای این که به همان حالت روز اول بمانند نیاز به نگهداری و مراقبت دائمی دارند بسیاری از افراد با توجه به این که اطلاعات و دانش کافی در این زمینه ندارند، کابینت‌ها را خراب می‌کنند.

یعنی نمی‌دانند که باید هر کابینت را چگونه تمیز و نگهداری کنند؛ از این رو پس از مدتی کابینت زود تر از موعد خودش خراب می‌شود و باید آن را تعمیر کرد و یا این که تعویض نمود. در این مقاله در وب سایت فنی شو نگاهی به نکاتی مهم برای نگهداری از کابینت خواهیم انداخت پس با ما همراه باشید. ( مجتمع فنی شو دپارتمان، آموزش دوره‌های فنی و حرفه همراه با ارائه مدرک قابل ترجمه و رسمی)

نگهداری روزانه از کابینت

در زمان استفاده و جابه جایی طروف در کابینت باید حواستان باشد در صورت ایجاد لکه، حتما آن را پاک کنید. خیلی از لکه‌ها اگر طولانی مدت بمانند به سختی پاک می‌شوند و باید برای تمیز کردن آن‌ها از مواد شوینده قوی و دارای اسید استفاده کنید. به کارگیری مواد شیمیایی قوی اولین عامل برای خراب شدن کابینت هستند؛ این مواد به داخل مواد و خرد کابینت رفته و آن‌ها را پوسیده می‌کند.

از این رو تمیز کردن روزانه کابینت عامل مهمی است که به شما کمک کرده تا بتوانید از کابینت خود به خوبی مراقبت و نگهداری کنید. از طرفی اگر کابینت ام دی اف دارید و اگر روی آن آب ریخت، قطرات آب را به زودی پاک کنید، چون که آب و رطوبت دشمن اصلی، کابینت ام دی اف است و اگر به مغز آن وارد شود به زودی کابینت را خراب می‌کنند. برای تمیز کردن کابینت، پیشگیری بهتر است درمان می‌باشد، سعی کنید تا حدالامکان از کابینت به خوبی مراقبت کنید تا این که مجبور به نظافت سخت آن شوید.

تمیز کردن کابینت ممبران

برای نگهداری کابینت، تمیز کردن عامل اصلی است. نکته جالب درباره تمیز کردن کابینت این است که نظافت هر کابینت با دیگری متفاوت است. برای تمیز کردن هر کابینت باید یک سری نکات و مواد مختلفی به کار گرفت، بعضی از کابینت‌ها نظافت راحت تری دارند. کابینت ممبران پس از روکش کردن با چسب تولید می‌شوند، از معایب آن این است که کابینت ممبران اگر با آب گرم و یا حرارت تمیز شود روکش آن بلند می‌شود؛ چون که حرارت بالا را نمی‌تواند تحمل کند و چسب آن خاصیت خود را از دست می‌دهد برای تمیز کردن کابینت ممبران حتما از دستمال خشک استفاده کنید.

استفاده صحیح از کابینت,تمیز کردن کابینت ممبران,نطافت کابینت ام دی اف,

تمیز کردن کابینت هایگلاس

کابینت هایگلاس یکی از کابینت‌های پر کاربرد است چون که زیبایی خاصی دارد و به دلیل سطح براق آن، نور را به خوبی بازتاب می‌کند. کابینت هایگلاس به دلیل همین سطح براق آن زود لک می‌گیرند که به شدت در زیبایی آن تاثیر می‌گذارند از این رو این مدل کابینت نیاز به تمیز کاری بیشتری تا بقیه دارد. اگر حوصله و یا زمان زیادی برای نگهداری و تمیز کردن کابینت ندارید بهتر است به سراغ این مدل کابینت نروید. کابینت هایگلاس باید با آب و بدون پاک کننده تمیز شود چون که مواد تمیز کننده سبب شده تا براقیت و زیبایی آن از بین برود.

نگهداری کابینت ام دی اف,استفاده صحیح از کابینت,تمیز کردن کابینت ممبران,

نطافت کابینت ام دی اف

کابینت ام دی اف در بین سایر کابینت‌ها، از بقیه دیرتر کثیف شده چون که روکش آن معمولا مات است. این مدل کابینت انعکاس کمتری از کثیفی را دارد؛ از این رو اگر در خانه خود فرزند کوچک دارید و یا این که زمان زیادی برای تمیز و نطافت کردن کابینت نمی‌توانید در نظر بگیرید بهتر است کابینت ام دی اف را انتخاب نمایید.

این مدل کابینت باید با دستمال مرطوب خیلی کم تمیز شود و برای تمیز کردن آن تا جایی که ممکن است از تمیز کننده‌های شیمیایی استفاده نکنید. آب و مواد شیمیایی به سرعت کابینت را خراب می‌کند. حتما در زمان تمیز کردن ام دی اف از دستمال خشک و … استفاده نمایید.

نطافت کابینت ام دی اف,نگهداری کابینت ام دی اف,استفاده صحیح از کابینت,

استفاده صحیح از کابینت

علاوه بر این که باید در نظافت کابینت دقت کنید، نحوه به کارگیری آن هم از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر از کابینت به خوبی استفاده کنید هر مدلی که داشته باشد به راحتی می‌توانید از آن تا چند سال استفاده کنید. لولا بخش مهمی از کابینت است. از لولا برای این که حداکثر باز شود استفاده می‌کنند و نباید به آن فشار زیادی وارد شود چون که در غیر این صورت نمی‌تواند فشار را تحمل کرده و خراب می‌شود. کشو بخش دیگری از کابینت است که بیشتر از ۲۰ کیلوگرم را نمی‌تواند تحمل کند. از این رو نباید بیشتر از ظرفیت آن رویش وسایل قرار داد. ضمنا صفحه کابینت و روکش آن هم اهمیت بالایی دارند. از قرار دادن مواد داغ و گرم روی آن‌ها خودداری کنید تا باز نشوند. از طرفی نصب صحیح کابینت در نگهداری و طول عمر آن هم تاثیر گذار است.

مدیر سایت

نقد و بررسی‌ها

دیدگاه خود را بیان کنید :