فیلم آموزش رگلاژ درب کابینت

فیلم آموزشی ریگلاژ درب کابینت

همانطور که گفته شد ما دربها را بستیم ولی خب درب نیاز به رگلاژ دارد که فاصله ای که بین دربها افتاده و درزهایی که بین آنها افتاده درست شود.در این فیلم آموزش رگلاژ درب کابینت را یاد میگیرید… کلا ما دو تا پیچ رگلاژ یا تنظیم داریم :

 پیچ رگلاژ اول :

برای تنظیم درب به سمت راست به سمت چپ بالا و پایین می باشد .یعنی اگر شما پیچ بالا رگلاژ اول را به سمت عقربه های ساعت بچرخونیم و سفت کنیم درب به سمت جلو حرکت میکند و به سمت پایین می اید اما اگر به سمت چپ خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانیم درب به سمت لولامیاد و به سمت بالا  حرکت میکند . همین حالت  عکسش در لولای پایین اتفاق می افتد الان شما درب را که ملاحظه کنید قسمت پایین درب را می بینید به سمت بیرون هست ما باید درب را به سمت جلو بیاریم . شما باید لولای پیچ رگلاژها رو به سمت عقربه های ساعت سفت کنید تا درب به سمت جلو بیاید، درب نیاز دارد تنظیم شود چون درب فاصله دارد در اصل باید خود پلی لولو باید به بدنه بچسبه درب باید به بدنه بچسبد .ما درکل ریگلاژ را با پیچ اول انجام میدیم.

پیچ رگلاژ دوم :

کار فیکس کردن و نهایی کردن رگلاژ را انجام می دهد و کلا کار را تثبیت می کند بخاطر فاصله ای که داریم پیچ را شل می کنیم که کار را بچسبونیم به انتها ، بعد سفت می کنیم تا آخر حالا درب را می بندیم  از نظر چپی و راستی درست شد ، اما ازلحاظ ارتفاع و وضعیت درب به سمت راست  نه، درب سمت سمت راست هم همین اتفاقات باید بیوفته سمت بالا خوبه اما سمت  پایین به اندازه دو میلی متر،باید بیاید به سمت چپ حالا باید پیچ لولای پایین را سفت کنیم

قسمت بالا را دوباره ریگلاژ کنیم چون هنوز بالاتر از سطح است ، درب هم باید به سمت پایین بیاید هم به سمت جلو حالا در جهت عقربه های ساعت می چرخونیم و سفت می کنیم حالا موازی میکنیم ببینم کفایت کرده ؟ الان اندازه شده فقط یه ذره تراز نیست بخاطر ناتراز بودن سطح است و محلی که میخواهد قرار بگیره در نهایت ما باید کار تراز را انجام دهیم . حالا وضعیت چون تثبیت شده ما میتونیم فیش دومی را تثبیت کنیم  که دیگه رگلاژ بهم نخوره .

نصب دستگیره ها

الان بریم برای نصب دستگیره ها که برای آن باید شابلونی برای سوراخکاری درست کنیم این شابلون بر اساس مرکز تا مرکز (center TO center)  سوراخ دستگیره تعبیه میشه، وقتی تعبیه کردیم روی قطعه ۱۶ میلی متر اول تست میکنیم اگه دیدیم مشکلی نداره میایم روی درب خومون سوار میکنیم

آموزش کامل صفر تا صد کابینت سازی

مدیر سایت

نقد و بررسی‌ها

دیدگاه خود را بیان کنید :