فرز مینیاتوری چیست وچه کاربردی دارد

فرز مینیاتوری

فرز مینیاتوری از جمله لوازم مهم و با اهمیت بوده که به‌خاطر حمل‌ و‌ نقل راحت و بدون دغدغه‌ای که درکنار وزن ایده‌آل آن وجود دارد به یک وسیله‌ی ‌اصلی در بسیاری از حرفه‌هایی که با چوب سرو‌کار دارند تبدیل شده است. در این مقاله در وب سایت فنی شو نگاهی به کاربرد فرز مینیاتوری خواهیم انداخت. ترجمه فرز نجاری به انگلیسی Carpentry milling

ظرافت‌کاری فرز مینیاتوری

مزیت دیگر این وسیله کاربرد راحت آن حتی در منزل می‌باشد زیرا شما زمانی‌که بخواهید بر روی چوب و یا هر چیز دیگری مانند چوب یک نوع برش‌کاری را با دقت، حوصله و ظرافت بالا انجام دهید می‌توانید از فرز مینیاتوری برای‌ به ‌وجود آوردن سوراخ‌های کاملاً ریز و کوچک و هم‌چنین حجم‌تراشی‌های کم استفاده نمایید و بدین‌گونه است که در پایان کار خواهید توانست نتیجه‌ای جذاب و درخور را مشاهده کنید.

کاربرد در انواع شغل

از جمله شغل و حرفه‌هایی که می‌توان از این وسیله در آن استفاده نمود می‌توان به دندان‌سازی، مجسمه‌سازی، مبلمان‌سازی، معرق‌کاری، ساخت بسیاری از مدل‌های ماکت‌های چوبی و بسیاری از این موارد اشاره نمود.

Carpentry milling,تفاوت فرزانگشتی با مینیاتوری,فرزمینیاتوری چیست,

تفاوت فرزانگشتی با مینیاتوری

و اگر بخواهید یک فرز بزرگتر نسبت به فرز مینیاتوری پیدا کنید قطعاً فرز انگشتی اولین گزینه‌ی مورد نظر در ذهن شما خواهد بود زیرا این فرض به‌خاطر قدرت بیشتر و البته سنگین وزنی آن نسبت به فرز مینیاتوری عموماً استفاده‌ی چندانی در کارهای هنری که به ظرافت بیشتری مانند کاشت ناخن نیاز دارد، ندارد.

کاربرد فرز مینیاتوری,نام‌های دیگر فرز مینیاتوری,Carpentry milling,

انواع سری در فرز

از جمله امکانات پیشرفته و مهم دیگر که هرکدام از این فرز‌ها دارند را  می‌توان به نصب سری‌های مختلف بر روی آن اشاره نمود چون اگر شما به هر دلیلی قصد استفاده از فرز مینیاتوری را داشته باشید بهتر است بدانید که شیلنگ خرطومی که با این وسیله به‌کار می‌رود نباید به هیچ‌عنوان هیچ‌گونه تابی داشته باشد زیرا کیفیت کار را، شما به‌واسطه‌ی شیلنگ بیشتر باید در نظر بگیرید.

توجه به کیفیت محصول

هنگام استفاده از این وسیله شما اگر قبلاً خرید همراه با اصول استاندارد را انجام داده باشید طبیعی است که نباید لرزشی را زمان کار احساس کنید و به‌همین‌دلیل است که همیشه کیفیت در کنار قیمت مناسب قید شده است، پس در هنگام خرید و تهیه‌ی فرز مینیاتوری کیفیت آن را حتماً مد نظر داشته باشید زیرا در طی زمان کاربرد آن متوجه اهمیت این موضوع بدون شک خواهید شد.

تفاوت فرزانگشتی با مینیاتوری,فرزمینیاتوری چیست,کاربرد فرز مینیاتوری,

انواع فرز مینیاتوری

بهتر است که فرز مینیاتوری را دست کم نگیرید زیرا خود خانواده‌ای را نیز در بر می‌گیرد و شما می‌توانید از انواع مختلف فرز شارژی، پدالی و یا برقی حتی برای کاربردهای مختلف آن استفاده نمایید و دلیل نام‌های دیگر انواع این فرز به دلیل کارکرد و ساختار متنوع آن می‌باشد.

لوام جانبی مهم

در بسیاری از لوازم جانبی که همراه این وسیله می‌توان آن‌را مشاهده نمود به سنگ سنباده و مته‌هایی با قطر متفاوت می‌باشدکه البته وجود فرچه یا حتی پایه‌های مخصوص را نیز می‌توانید در نظر بگیرید و در بسیاری از شرایط امکان استفاده به‌صورت عمودی و یا حتی معلق را می‌توان انتظار داشت.

نام‌های دیگر فرز مینیاتوری,Carpentry milling,تفاوت فرزانگشتی با مینیاتوری,

خرید با توجه به نوع کاربرد فرز مینیاتوری

برای بسیاری از افراد که در زمینه‌ی تولید انواع دکورهای چوبی و حتی تزئینات فلزی دستی دارند بدون شک این وسیله بسیار مهم و کاربردی می‌باشد پس بهتر است که  شما در هنگام خرید به بلبرینگ ضد غبار؛ کنترل سرعت و هم‌چنین قابلیت دستگاه برای برش با زاویه‌های  مختلف را دقت داشته تا از خرید خود رضایت کافی را نیز داشته باشید.

کاربرد گسترده

اصولاً بسیاری از لوله‌کش‌ها برای گشایش اتصالات لوله و شیر‌آب به فرز مینیاتوری نیاز دارند به همین‌دلیل می‌توان کاربرد این وسیله را به‌صورت گسترده در نظر گرفت و از جمله با اهمیت‌ترین قطعه‌ی مهم در این وسیله سری آن می‌باشد که در هنگام برش شدیداً به این قطعه ما نیاز داریم.

اهمیت قطر کولت در فرز مینیاتوری

بهتر است برای قطر کولت در فرز مینیاتوری حداکثر ۳٫۲ میلی‌متر اما اگر برای استفاده اجسام بزرگ‌تر می خواهید از فرز استفاده کنید باید از قطر‌های بیشتر نیز کمک بگیرید که البته قطر کولت‌های یدکی می‌تواند در اینجا به شما کمک زیادی داشته باش که عموماً در قطر کولت فرز انگشتی ۶٫۸ میلی‌متر را می‌توان درنظر گرفت که از جمله تفاوت‌های اصلی با فرز مینیاتوری در قطر کولت  آن نیز می‌باشد.

فرزمینیاتوری چیست,کاربرد فرز مینیاتوری,نام‌های دیگر فرز مینیاتوری,

توجه به دیمر

احتمالاً در زمان خرید فرز مینیاتوری به دیمر آن که باعث تنظیم سرعت می‌شود و بسیار نیز مهم می‌باشد دقت نموده‌اید زیرا سرعت موجود در چرخش دیمر این وسیله بین ۵۰۰۰ تا ۳۵۰۰۰ دور اصولاً باید در نظر گرفته شود و مقدار توان مورد استفاده در این‌گونه فرز را شایسته است چیزی بین ۱۳۰ تا ۲۰۰ وات در نظر بگیرید تا بتوانید سرعت اسپیندل وسیله را تا ۳۵ هزار دور بر دقیقه نیز برسانید.

نام‌های دیگر فرز مینیاتوری

برند‌های بسیاری در این گروه وجود دارند که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارا هستند  و مزایایی از قبیل ظرافت بالا و کیفیت عالی که این دو گزینه در هنگام کار با این فرز بسیار حائز اهمیت می‌باشد و در نتیجه‌ی کار بسیار با اهمیت عمل می‌کند و اگر نام دریل مینیاتوری و یا حکاکی را شنیده‌اید زیاد تعجب نکنید زیرا این‌گونه نام‌ها ؛ اسم دیگر این فرز می‌باشد که در حرفه‌های مختلف و متنوع به‌این نام‌ها معروف شده‌اند اما در حالت عادی بهتر است که شما نام  فرز مینیاتوری را به‌خاطر داشته باشید.

مدیر سایت

نقد و بررسی‌ها

دیدگاه خود را بیان کنید :