کیفیت دوربین مداربسته و اندازه گیری آن

کیفیت دوربین مداربسته

دوربین مداربسته یکی از ابزارهای مهم برای کنترل محیط و ایجاد امنیت است، همان طور که می ‌دانید در ساختمان‌ های امروزی، ایمنی و امنیت حرف اول را می ‌زند. دوربین مداربسته دستگاهی است که این امکان را می‌ دهد تا ورود و خروج افراد کنترل کرد. دوربین‌ های مداربسته توسط کمپانی های مختلف و با کیفیت های متفاوت طراحی و تولید می شوند، در این مطلب نگاهی به شاخص های کیفیت دوربین مداربسته که کمکی زیادی به شما می کنند تا مدل مناسبی را انتخاب کنید خواهیم انداخت پس با ما همراه شوید.

فاکتورهای موثر در کیفیت دوربین مداربسته

  • لنز
  • وضوح تصویر
  • نرخ فریم
  • حسگر تصویری
  • قابلیت فشرده کردن فیلم
  • امکان دید در شب

لنز

لنز یکی از عوامل مهم در کیفیت دوربین مداربسته است. لنز در این مدل دوربین‌ ها به سه نوع لنز ثابت، لنز واریفوکال و لنز زوم تقسیم بندی می ‌شود که هر کدام از آن‌ ها در تعیین کیفیت دوربینها تاثیر بسزایی دارد. به عنوان مثال دوربینهای مدار بسته که لنز ثابت دارند یک کانون ثابت محسوب می شوند و در محیط های خاصی که به این مدل دوربین نیاز دارند استفاده می شود.

cctv Quality,خرید دوربین با کیفیت,قطعات دوربین مداربسته,

نظارت کردن روی کل اتاق یک دوربین با لنز ثابت بهترین تصویر را به شما می دهند. در صورتی که لنز های واریفوکال ثابلیت تنظیم فاصله کانونی دارند و از آن ها برای بررسی اتاق کوچک و بزرگ استفاده می شوند و می توان آن را دستی تنظیم کرد. از طرفی دوربینهای مداربسته که لنز زوم دارند بالاترین کیفیت را دارند و همین طور ویژگی فوکوس خودکار را دارند که به صورت دستی هم نیاز به تنظیم دارند.

وضوح تصویر

وضوح تصویر روشی استاندارد برای تعیین اندازه ویدیویی است که با استفاده از دوربین مداربسته گرفته می‌شود. ویدیوی کوچک و بی وضوح از شاخص های کیفیت پایین دوربین های مداربسته بی کیفیت است؛ چون که تصاویری آن ها از پیکسل های کوچکتری تشکیل شده که تصویر دوربین مداربسته ضبط می شوند و هر اندازه این تصویر بزرگ تر باشد، کیفیت آن بالاتر است. به وضوح تصویر در کیفیت دوربین مداربسته خیلی باید توجه کنید، چون که در نشان دادن میزان رفت و آمد افراد اهمیت زیادی دارد.

کیفیت دوربین مداربسته,لنز دوربین مداربسته,cctv Quality,

نرخ فریم در کیفیت دوربین مداربسته

نرخ فریم از دیگر ویژگی‌ هایی است، تعداد فریم یا تصویر هایی را یک دوربین مداربسته در هر لحظه ضبط می کند را تعریف می کنند. نرخ فریم زیر ۱۵ ۱۵ ثانیه کیفیت زیادی ندارد و فیلم هایی را که ضبط می کند بالا نیستند. بهترین فریم برای یک دوربین مدار بسته بین ۲۵ تا ۳۰ فریم در ثانیه است. در زمان تهیه و تحقیق درباره دوربینهای مداربسته حتما به این عدد توجه کنید.

خرید دوربین با کیفیت,قطعات دوربین مداربسته,کیفیت دوربین مداربسته,

حسگر تصویری

سنسور تصویری که در دوربین مداربسته وجود دارد، بر وضوح تصویر و فیلم هایی که ضبط می شوند تاثیر دارد. سنسور تصویر یکی از بخش های سخت افزاری دوربین مدار بسته است که نور را جذب و آن را به یک تصویر الکترونیکی بر می گرداند. کیفیت سنسور دوربین مدار بسته عموما کیفیت نهایی را مشخص می کند.

دو مدل حسگر تصویری وجود دارد که از جمله آن ها می توان به سنسور تصویری CCD و CMOS اشاره کرد. که CCD قدیمی تر از CMOS است اما نتیجه ای که ارائه می دهد معمولا بهتر است؛ چون که در شرایطی که نور کم است، کیفیت را بهتر نشان داده و نیز زیادی هم ندارد.

لنز دوربین مداربسته,cctv Quality,خرید دوربین با کیفیت,

امکان دید در شب

این ویژگی، قابلیتی است که امروزه به آن توجه زیادی می شود. دوربین های مداربسته که قابلیت دید در شب دارند هم از نظر قیمت و هم از نظر کیفیت بالا تر هستند. دوربینهای مدار بسته دید در شب ال ای دی مادون قرمز دارند که باعث می شوند تا بتوانند در تاریکی شب هم فیلمبرداری کنند و در برخی موارد در تاریکی مطلق تصویر آن ها به رنگ سیاه و سفید تغییر می کند.

البته به برند دوربین هم بستگی دارد. دوربین مداربسته دید در شب امروزه طرفداران مخصوص به خودشان را دارند چون که در خیلی از مکان ها، امنیت در شب، بیشتر از روز مهم است. همچنین دوربین مداربسته با قابلیت دید در شب مقاومت خوبی دارد؛ در نتیجه در هر مکانی قابل استفاده و نصب است. اما باید توجه کنید که دوربین مداربسته با قابلیت دید در شب نباید معرض مستقیم نور خورشید قرار داشته باشد.

قطعات دوربین مداربسته,کیفیت دوربین مداربسته,لنز دوربین مداربسته,

اهمیت کیفیت قطعات دوربین مداربسته

قطعات دوربین مدار بسته و لوازم جانبی آن هم در کیفیت دوربین تاثیر زیادی دارد، لوازم جانبی آن هستند که کیفیت اس را تضمین می کنند؛ به همین دلیل در زمان خرید حتما به قطعات دوربین توجه کنید و بتوانید قطعاتی تهیه کنید که کیفیت خوبی داشته باشند. خیلی از قطعات و لوازم دوربینهای مدار بسته با توجه به اهمیت آن‌ ها در بازار به صورت فیک وجود دارند؛ از این رو در زمان خرید و تهیه حتما باید کیفیت آن ها را مورد بررسی قرار دهید.

مدیر سایت

نقد و بررسی‌ها

دیدگاه خود را بیان کنید :