اصول مهم در طراحی و دکوراسیون داخلی

طراحی و دکوراسیون داخلی

طراحی و دکوراسیون داخلی در گذشته تا این حد اهمیت نداشت؛ امروزه حتی برای خانه‌های خیلی کوچک هم از تکنیک‌های طراحی و دکوراسیون استفاده می‌کنند. به عبارتی دیگر طراحی و دکوراسیون داخلی به یک شغل و مهارت تبدیل شده است و افرادی که در آن تحصیل کرده و تجربه دارند به درآمد زایی می‌پردازند. در این مقاله در مجله وب سایت فنی شو نکاتی را بیان می‌کنیم که به شما در دکوراسیون داخلی کمک خیلی زیادی می‌کند پس با ما تا انتهای متن همراه شوید.

طراحی و چیدمان مبلمان

مبل امروزه در هر خانه و اداره‌ای یافت می‌شود ایده اولیه ساخت مبلمان تنها برای این بود که افراد از آن برای استراحت و راحتی استفاده کنند؛ در صورتی که به مرور زمان مبلمان به یکی از اجزای دکوراسیون داخلی تبدیل شد. برای طراحی و چیدمان مبلمان ابتدا بهتر است رنگ کلی خانه را انتخاب کرده و مبل را هماهنگ با آن کنید و یا ترکیبی از آن داشته باشید. طراحان دکوراسیون داخلی، اهمیت خیلی زیادی برای مبل قائل هستند و سعی می‌کنند تا آن را در بهترین نحو ممکن انجام دهند چون که اگر فردی به خانه وارد شود مبل در اولین نگاه آن قرار دارد.

اصول طراحی,اهمیت نما و دکوراسیون داخلی,طراحی و دکوراسیون داخلی,

در طراحی و دکوراسیون داخلی تنوع را فراموش نکنید

تصور کنید در یک خانه وارد می‌شوید همه چیز یک رنگ است، شاید در نگاه اول برای شما جذاب باشد اما به مرور زمان همه چیز برای شما یک رنگ خواهد شد، چرا که یک رنگ فرد را دلزده می‌کند. اما ترکیب رنگ می‌تواند تا حد زیادی به شما کمک کند تا یک دکوراسیون داخلی چشمگیر داشته باشید. ترکیب رنگ سفید، صورتی و یا سفید کرم به دکوراسیون شما جلوه خاصی می‌بخشد البته باید توجه کنید انتخاب رنگ تا حد زیادی به سلیقه و مدل خانه بستگی دارد. طراحان دکوراسیون معمولا پیشنهاد می‌کنند تا برای خانه‌هایی که متراژ کوچک دارند از رنگ‌های روشن و ملیح استفاده شود تا خانه بزرگ تر به نظر بیاید.

استفاده از وسایل قدیمی در طراحی و دکوراسیون داخلی

زمانی که شما با وسایل قدیمی مواجه می‌شوید شاید اولین فکری که به ذهتان بیاید این است که باید آن وسایل را دور بریزید؛ در صورتی که خیلی از این وسایل قدیمی ایده‌ای برای طراحی و دکوراسیون زیبا هستند؛ و می‌توان از آن‌ها به خصوص برای ورودی خانه نهایت استفاده را برد.

اصول طراحی,اهمیت نما و دکوراسیون داخلی,طراحی و دکوراسیون داخلی,

استفاده از کاغذ دیواری و یا کفپوش

امروزه وسایلی ایجاد شدند که به شما کمک می‌کنند تا خودتان به تنهایی و بدون نیاز به طراح و دکوراسیون منزل‌تان را طراحی کنید. به عنوان مثال استفاده از کاغذهای دیواری و کفپوش سه بعدی به خصوص در آشپزخانه، فضای خانه تان را چندین برابر زیبا می‌کند.

اصول طراحی,اهمیت نما و دکوراسیون داخلی,طراحی و دکوراسیون داخلی,

سلیقه خودتان را به کار بگیرید

یکی از اشتباه بعضی از افراد انجام می‌دهند این است که سعی دارند تا ایده‌های دیگر طراحی و دکوراسیون داخلی را روی خانه خود اجرا کنند در صورتی که شکل و شمایل هر خانه باید نمایانگر، سلیقه صاحب خانه باشد. از این رو سلیقه خودتان و میزان رضایت از طراحی خانه را در اولویت قرار داده و پس از آن سعی کنید تا بقیه اجزا را هماهنگ سازی کنید.

طراحی مدرن یا کلاسیک

برای این که بخواهید طراحی دکوراسیون خوبی داشته باشید بهتر است از همان ابتدا تشخیص دهید تا کدام یک برای شما بهتر است طراحی مدرن یا کلاسیک، کدام را بیشتر دوست دارید و می‌خواهید از کدام برای خانه و یا محل کارتان استفاده کنید. طراحی دکوراسیون داخلی به شما کمک کرده تا بیشتر از هر زمان دیگری به سلیقه خودتان پی ببرید. برای انجام این کار بهتر است از یک طراح دکوراسیون داخلی و معمار کمک بگیرید تا به شما کمک کند تا برای منزل تان بهترین رنگ را انتخاب نمایید.

اصول طراحی,اهمیت نما و دکوراسیون داخلی,طراحی و دکوراسیون داخلی,

اهمیت نما در طراحی و دکوراسیون داخلی

در یک بدن، صورت نشان دهنده شمایل آن است در یک ساختمان هم نما بیانگر زیبایی آن است و همان قدر که دکوراسیون داخلی در زیبایی تاثیر دارد نما هم به همان اندازه است. به عنوان مثال تصور کنید وارد یک ساختمان شده‌اید و همه جا خرابه است و فقط به دکوراسیون داخلی آن رسیدگی شده است چه حسی به شما دست می‌دهد؛ در صورتی که باید نمای ساختمان و داخل آن با هم هماهنگ باشند. برای بیرون ساختمان می‌توانید از طراحی حیاط، چمن مصنوعی و اگر ویلایی است آلاچیق و … استفاده کنید.

اصول طراحی,اهمیت نما و دکوراسیون داخلی,طراحی و دکوراسیون داخلی,

از وسایل دکوری زیاد استفاده نکنید

زمانی که حرف از دکوراسیون داخلی به میان است بسیاری از افراد می‌خواهند هر چقدر وسیله دارند در منزل استفاده کنند در صورتی که هر چیزی باید به میزان و هماهنگ باشد و همین امر نشان دهنده دکوراسیون داخلی است. از وسایل زیاد دکوری خاص استفاده نکنید تا یک تعادلی در  آن ایجاد کنید. برای استفاده از وسایل دکوری علاوه بر فضاهای دیگر خانه، سرویس بهداشتی را هم فراموش نکنید. سرویس بهداشتی می‌تواند کامل کننده دکوراسیون داخلی زیبای شما باشد، سنگ‌های مصنوعی زیبا، ترکیب رنگ طلایی با سفید برای خانه شما بهترین گزینه می‌تواند باشند.

مدیر سایت

نقد و بررسی‌ها

دیدگاه خود را بیان کنید :